ROK SZKOLNY 2017/2018

KONKURSY KURATORYJNE

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

KONKURSY TOWARZYSTWA NA RZECZ MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

Język polski

Martyna Kowalska z klasy 7D zdobyła Nagrodę Główną w konkursie literacko– dziennikarskim „Moja Niepodległa” za opowiadanie „Chłopiec jak z obrazka”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie. Wśród autorów wyróżnionych prac znaleźli się również: Kalina Borowicz z kl. 8B, Filip Giżycki z kl. 7D, Natalia Niesyn z kl. 3B, Andrzej Zawistowski z kl. 3E.

Historia

Mateusz Tomaszewski (kl. VIII C) zajął 3. miejsce i zdobył tytuł laureata w konkursie „Na tropie XX wieku”. Miłosz Kaczorowski (VII D) i Paweł Błaszkiewicz (VIII C) zdobyli tytuł finalisty zajmując odpowiednio 4. i 5. miejsce. Organizatorem konkursu było II LO w Szczecinie.

Maciej Mrugowski z kl. 8 B zajął 5. miejsce i zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Laureatami zostali również Hanna Ostrowska z kl. 3 C (9. miejsce) oraz Alicja Piątkowska z kl. 8 B (11. miejsce)

Mateusz Tomaszewski z kl. 8 C zajął 10. miejsce i  uzyskał tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Multitest z historii.  Łukasz Strzelczyk z kl. 3 A otrzymał dyplom wyróżnienia.

Fizyka

Stanisław Dzieński kl.3a Gim otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest  2018-sesja jesienna

Maciej Tułecki kl.8c SP nr 53 otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest  2018-sesja jesienna

Wysokie Ogólnopolskim Konkursie Multitest 2018-sesja jesienna otrzymali również:

Klasy 7 SP nr 53: Anna Kram (17 miejsce ) i Klaudiusz Krzysica (19 miejsce)

Klasy 8 SP nr53 : Wiktoria Sell, Maciej Mrugowski i Mateusz Tomaszewski (19 miejsce)

Klasa 3 GIM: Matylda Ferkowska (19 miejsce)

SUKCESY JĘZYKOWE

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Deutschfreund”

Zuzanna Okołotowicz (3b) zajęła 1 miejsce w kraju;
Julia Ilcewicz (3c) – 7 miejsce w województwie;
Aleksandra Bieńkowska (3a) – 10 miejsce w województwie;
Maja Haładuda (3b) – 12 miejsce, Maciej Kulczycki – 13 miejsce w województwie;

Chiara Widzyk (8c) – 1 miejsce w województwie, 6 w kraju;
Maria Baranowska (7a)  – 10 miejsce w województwie;

Konkurs "Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic" - Zuzanna Okołotowicz z klasy 3b zajęła 1 miejsce. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie.

SUKCESY ARTYSTYCZNE

W konkursie plastycznym  „Wolność kocham i rozumiem” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Szczecinie Natalia Krupińska z kl. 3B zdobyła I, a Zofia Wieczorkiewicz (kl. 3A) - II miejsce w kategorii „ilustracja”. Karolina Burdzińska zajęła III miejsce w kategorii „malarstwo”.

W szkolnym konkursie literackim "Święta tuż - tuż".  I miejsce zajęła Michalina Jeziak  kl. 3 c, II miejsce - Jakub Strawa
kl. 7 c, III miejsce - Beata Kwiatkowska - Kijak  kl 7 c.
Wyróżnieni zostali: Nikola Witkowska kl. 3 c oraz Szymon Sulecki kl 7c

10 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs
"Mistrz Pięknego Czytania". I miejsce zajęła Marta Adamska
kl. 8 c, II miejsce - Ada Rafałowska kl. 8 c, III miejsce - Maciej Juszkiewicz kl 3 c.
Wyróżnieni zostali: Kinga Wojda - kl. 3 b, Natalia Niesyn -
kl. 3 b, Antonina Misztal - kl. 3 b.

SUKCESY SPORTOWE

SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

Reprezentacja szkoły w składzie: Martyna Czajkowska, Laura Mordak, Maciej Szych (wszyscy z kl. 8B) zdobyła IV miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym.

Dominik Bodnarczuk, Maciej Tułecki, Durkin Oskar  uzyskali Ceryfikat ECDL Profile