ROK SZKOLNY 2017/2018

KONKURSY KURATORYJNE

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Julia Tyjewska, 3C

Łukasz Strzelczyk, 3A

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

Język polski

Martyna Kowalska z klasy 7D zdobyła Nagrodę Główną w konkursie literacko– dziennikarskim „Moja Niepodległa” za opowiadanie „Chłopiec jak z obrazka”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie. Wśród autorów wyróżnionych prac znaleźli się również: Kalina Borowicz z kl. 8B, Filip Giżycki z kl. 7D, Natalia Niesyn z kl. 3B, Andrzej Zawistowski z kl. 3E.

Historia i Wiedza o Społeczeństwie

Alicja Piątkowska z kl. VIII B i Ziemowit Śledziński z kl. VII B zdobyli tytuł laureata konkursu „Moja mała Ojczyzna.  Moja miejscowość, mój region”.  Alicja zajęła  1. miejsce w kategorii klas VIII i III gimnazjum  i uzyskała tytuł Historyka Roku.  Ziemowit zajął 2. miejsce  w kategorii klas VI - VII i uzyskał tytuł Dziennikarza Roku.  Finalistami konkursu zostali: Jagoda Dąbrowska (3 E), Aleksandra Kopka (3 E), Bronisław Dolniak (7 A) oraz Hubert Żaczyński (7 A).

Mateusz Tomaszewski z kl. 8 C został laureatem  XI Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanej przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Finalistami zostali: Zofia Poniatowska (kl. 3A), Monika Redczuk (3A), Maciej Kulczycki (3B).

Mateusz Tomaszewski (kl. VIII C) zajął 3. miejsce i zdobył tytuł laureata w konkursie „Na tropie XX wieku”. Miłosz Kaczorowski (VII D) i Paweł Błaszkiewicz (VIII C) zdobyli tytuł finalisty zajmując odpowiednio 4. i 5. miejsce. Organizatorem konkursu było II LO w Szczecinie.

Maciej Mrugowski z kl. 8 B zajął 5. miejsce i zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Laureatami zostali również Hanna Ostrowska z kl. 3 C (9. miejsce) oraz Alicja Piątkowska z kl. 8 B (11. miejsce)

Mateusz Tomaszewski z kl. 8 C zajął 10. miejsce i  uzyskał tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Multitest z historii.  Łukasz Strzelczyk z kl. 3 A otrzymał dyplom wyróżnienia.

Fizyka

Stanisław Dzieński kl.3a Gim otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest  2018-sesja jesienna

Maciej Tułecki kl.8c SP nr 53 otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest  2018-sesja jesienna

Wysokie Ogólnopolskim Konkursie Multitest 2018-sesja jesienna otrzymali również:

Klasy 7 SP nr 53: Anna Kram (17 miejsce ) i Klaudiusz Krzysica (19 miejsce)

Klasy 8 SP nr53 : Wiktoria Sell, Maciej Mrugowski i Mateusz Tomaszewski (19 miejsce)

Klasa 3 GIM: Matylda Ferkowska (19 miejsce)

VIII WOJEWÓDZKI  KONKURS ASTRONOMICZNY

Finaliści:
Szkoła Podstawowa:
Klaudiusz Krzysica klasa 7c
Maciej Tułecki klasa 8c
Maksymilian Kondratowicz klasa 8c

Gimnazjum:
Piotr Bajon klasa 3c

SUKCESY JĘZYKOWE

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Deutschfreund”

Zuzanna Okołotowicz (3b) zajęła 1 miejsce w kraju;
Julia Ilcewicz (3c) – 7 miejsce w województwie;
Aleksandra Bieńkowska (3a) – 10 miejsce w województwie;
Maja Haładuda (3b) – 12 miejsce, Maciej Kulczycki – 13 miejsce w województwie;

Chiara Widzyk (8c) – 1 miejsce w województwie, 6 w kraju;
Maria Baranowska (7a)  – 10 miejsce w województwie;

Konkurs "Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic" - Zuzanna Okołotowicz z klasy 3b zajęła 1 miejsce. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie.

SUKCESY ARTYSTYCZNE

W konkursie plastycznym  „Wolność kocham i rozumiem” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Szczecinie Natalia Krupińska z kl. 3B zdobyła I, a Zofia Wieczorkiewicz (kl. 3A) - II miejsce w kategorii „ilustracja”. Karolina Burdzińska zajęła III miejsce w kategorii „malarstwo”.

W szkolnym konkursie literackim "Święta tuż - tuż".  I miejsce zajęła Michalina Jeziak  kl. 3 c, II miejsce - Jakub Strawa
kl. 7 c, III miejsce - Beata Kwiatkowska - Kijak  kl 7 c.
Wyróżnieni zostali: Nikola Witkowska kl. 3 c oraz Szymon Sulecki kl 7c

10 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs
"Mistrz Pięknego Czytania". I miejsce zajęła Marta Adamska
kl. 8 c, II miejsce - Ada Rafałowska kl. 8 c, III miejsce - Maciej Juszkiewicz kl 3 c.
Wyróżnieni zostali: Kinga Wojda - kl. 3 b, Natalia Niesyn -
kl. 3 b, Antonina Misztal - kl. 3 b.

SUKCESY SPORTOWE

SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

Reprezentacja szkoły w składzie: Martyna Czajkowska, Laura Mordak, Maciej Szych (wszyscy z kl. 8B) zdobyła IV miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym.

Dominik Bodnarczuk, Maciej Tułecki, Durkin Oskar  uzyskali Ceryfikat ECDL Profile

*****************************

W dniu 2 marca odbył się na Wydziale Informatyki przy ul. Żołnierskiej organizowany przez  SP48 w Szczecinie finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”.
Zadaniem na etapie eliminacji do konkursu w grupie klas VI-VII było wykonanie gry edukacyjnej z zakresu geografii Polski. W wąskim finale do którego zakwalifikowano 10 uczniów znalazło się dwóch uczniów SP53 Amelia Staszczyk z klasy VI A i Aleksandra Konarska z klasy VII B.
W grupie tej wyłoniono w trakcie finału trzech laureatów. Tytuł laureata otrzymała zajmująca drugie miejsce Aleksandra Konarska z klasy VII B.
Podczas finału  rywalizowały ze sobą także trzyosobowe zespoły. Wygrał zespół w składzie którego były uczennice naszej szkoły Ola i Amelia.