Sukcesy

 
ROK SZKOLNY 2016/2017
 
KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Język Angielski

Jakub Cichocki 1a
Jan Zakrzewski 3a

 Konkurs Języka Niemieckiego
Aleksandra Żukowska z kl.3 A

Konkurs matematyczny:
Paula Bekasz z kl. 3e

Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

Konkurs Matematyczny
Paula Bekasz z kl. 3E i Bartosz Skała z kl.3A

Konkurs Chemiczny
Aleksandra Żukowska i Maciej Krajewski z kl. 3 A

Konkurs Biologiczny
Aleksandra Żukowska i Tomasz Puchalski z kl. 3A

Konkurs Geograficzny

Bartosz Szostak z kl. 3 B

Konkurs Języka Angielskiego

- Jan Pękala 3a
- Maciej Kasprzyk 3e

Konkurs Języka Niemieckiego
Anna Panecka i Zuzanna Pękala z kl.3 B, Wojciech Juszkiewicz z kl. 3 C, oraz Adrianna Śmiałek z kl. 2 B.

Konkurs Fizyczny - Wiktor Stefaniak z kl. 3 D oraz Maciej Kasprzyk z kl. 3 E

Konkurs Historyczny – Bartosz Brodowski z kl. 3 A i Karol Szuliński z kl. 2 D

Konkurs Wiedzy o SpołeczeństwieAdam Juszczyński z kl. 3 B i Maciej Krajewski z kl. 3a

 

KONKURSY TOWARZYSTWA NA RZECZ MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

 

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

 "MŁODY POLIGLOTA”

- Jan Zakrzewski 3a
- Tomasz Puchalski 3a
- Wojciech Juszkiewicz 3c

Konkurs Historyczny – Bartosz Brodowski z kl. 3 A

Konkurs matematyczny: Paula Bekasz z kl. 3e

 

Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

 

Konkurs Fizyczny – Wiktor Stefaniak z kl. 3 D i Maciej Kasprzyk z kl. 3 E

Konkurs Chemiczny – Maciej Krajewski i Aleksandra Żukowska z kl. 3 A

Konkurs Polonistyczny – Aleksandra Maślak z kl. 2 A

Konkurs Historyczny – Kacper Gut z k. 2 D

Konkurs Geograficzny – Mateusz Suchorzewski 3d

Konkurs matematyczny

Bartosz Skała z kl. 3a
Aleksandra Olechowska z kl. 2c


SUKCESY PRZEDMIOTOWE

Język Polski

 

Wojciech Juszkiewicz, kl. 3c – 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy; Nagroda Specjalna za tekst własny; 1. miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Krasomówczego Młodzieży Gimnazjalnej

Adam Biesiada-Lewandowski, kl. 2b – 3. miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Krasomówczego Młodzieży Gimnazjalnej

Bartosz Ciszewski, kl. 2c – 5. miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Krasomówczego Młodzieży Gimnazjalnej

Aleksandra Bieńkowska, kl. 1a – wyróżnienie w konkursie Multitest z j. polskiego

Paula Bekasz, kl. 3e – zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień”

Adam Gilek, kl. 2c - zakwalifikował się do II etapu dwóch ogólnopolskich konkursów: „Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Maciej Krajewski, kl. 3a - zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Julia Ilcewicz, kl. 1c – 6. miejsce w województwie w konkursie Alfik Humanistyczny; bardzo dobry wynik

Aleksandra Bieńkowska, kl. 1a – 8. miejsce w województwie w konkursie Alfik Humanistyczny; bardzo dobry wynik

Natalia Babiak, kl. 1c – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Wiktoria Zborzil, kl. 1a – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Weronika Szymanowicz, kl. 1b – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Nelli Grigoriew, kl. 1b – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Zuzanna Skonieczna, kl. 1a – dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

Natalia Krupińska, kl. 1b - dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

Zofia Poniatowska, kl. 1a - dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

Łukasz Strzelczyk, kl. 1a - dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

Adrianna Śmiałek, kl. 2b - – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Dominika Goljan, kl. 2b – bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny

Urszula Dąbrowska, kl. 3a - dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

Marta Makarewicz, kl. 3a - dobry wynik konkursie Alfik Humanistyczny

 Wiedza o Społeczeństwie

Laureaci IX Małej Olimpiady WoS organizowanej przez XIII LO w Szczecinie
Jan Poniatowski 3e, Maciej Krajewski 3a, Witold Chruszcz 3a

Finalista IX Małej Olimpiady WoS: Adam Juszczyński kl.3b

 Maciej Krajewski z kl. 3A uzyskał tytuł laureata XX Małej Olimpiady Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej, zajmując 3. miejsce w konkursie. 5. miejsce zajął Witold Chruszcz (kl. 3 A). W finale Olimpiady uczestniczyli także: Julia Kulczycka (kl. 3 A), Emma Roguska (kl. 3 B), Tytus Łajdecki (kl. 3 E) oraz Mateusz Mierzowiec (kl. 3 D).

 Historia

Patrycja Maj z kl. 2 C zajęła 1. miejsce w konkursie „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”. Antoni Jeż z kl. 2C zajął miejsce 10., a za prezentację związaną z tematyką konkursu uzyskał tytuł Historyka Roku.

Monika Kacprzak z kl. 2 A zajęła 1. miejsce, a Natalia Szczepaniak z kl. 3 B uzyskała tytuł finalistki w XII Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym. Konkurs pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Muzeum Narodowego w Szczecinie zorganizował Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.

Karol Szuliński i Kacper Gut z klasy 2 D zostali finalistami konkursu „Historia – świadek przeszłości”  zorganizowanego przez  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

Fizyka

W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki -  Multitest 2016:

Maciej Krajewski kl. 3A uzyskał Tytuł Laureata zajmując 7 miejsce w kraju,
Maciej Kasprzyk  kl. 3E uzyskał Wyróżnienie zajmując 13 miejsce w kraju


Z klas trzecich w konkursie wzięli również udział:  Anna Panecka, Jan Gorzelany, Wiktor Stefaniak, Bartosz Skała, Oleksii Gavrylenko, Miłosz Śliwiński.
Z klas drugich najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Olechowska kl.2C -18 miejsce w kraju.
W konkursie również uczestniczyli: Jan Tyszkiewicz, Daria Nowakowska, Karolina Kałdun, Małgorzata Daniluk,Dominika Kalińska i Daria Michalska.

Biologia

Uczeń Tomasz Puchalski z klasy III a został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Multitest 
z biologii.
Aleksandra Żukowska z klasy III a,  Jan Gorzelany z klasy III d oraz Marcelina Zienkiewicz 
z klasy II b otrzymali wyróżnienie.

 

Matematyka


Kangur Matematyczny:
Osoby wyróżnione:
Natalia Babiak 1c
Stanisław Dzieński 1a
Maja Kowańska 2c
Aleksandra Olechowska 2c
Paula Bekasz 3e


N. Babiak (kl. 1c) – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie Alfik matematyczny (19 miejsce w województwie)
N. Babiak (kl. 1c) – dyplom wyróżnienia w konkursie Multitest z matematyki (11 miejsce w kraju)
A. Olechowska (kl.2c) – dyplom wyróżnienia w konkursie Multitest z matematyki (11 miejsce w kraju)
M. Kowańska (kl. 2c) – dyplom wyróżnienia w konkursie Multitest z matematyki (13 miejsce w kraju)
P. Bekasz (kl. 3e) – 3. miejsce w konkursie Rachmistrz VII Lo w Szczecinie
P. Bekasz (kl. 3) – dyplom laureata konkursu Multitest z matematyki (3 miejsce w kraju)

 

SUKCESY JĘZYKOWE

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO OLIMPUS:

KLASY I:
Grzegorz Ratajski – 5. miejsce w kraju i tytuł laureata
Aleksandra Bieńkowska – 7. miejsce w kraju i tytuł laureata

KLASY II:
Jakub Mazur – 10. miejsce w kraju i tytuł laureata
Mikołaj Charuk – 11. miejsce w kraju i tytuł laureata
Julia Łuczak – 13. miejsce w kraju i tytuł laureata
Patryk Biczak – 14. miejsce w kraju i tytuł laureata
Wacław Jagucki – 15. miejsce w kraju i tytuł laureata
Franciszek Łuczak – 15. miejsce w kraju i tytuł laureata
Aleksander Wąsek – 15. miejsce w kraju i tytuł laureata

KLASY III:
Radosław Almakiewicz – 9. miejsce w kraju i tytuł laureata
Tomasz Puchalski – 11. miejsce w kraju i tytuł laureata
Jan Zakrzewski  - 12. miejsce w kraju i tytuł laureata
Zuzanna Pogorzelska – 13. miejsce w kraju i tytuł laureata


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO:
- Jakub Cichocki 1a
- Jan Pękala 3a
- Maciej Kasprzyk 3e
- Jan Zakrzewski 3a


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU:
Tomasz Puchalski 3a
Jan Pękala 3a

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH HIGH FLIER

Jakub Cichocki z klasy 1a zajął 1 w województwie i 23 miejsce w kraju.

Na poziomie klas pierwszych wysokie wyniki uzyskali:
Natalia Kiepura i Łukasz Strzelczyk z klasy 1a: 9 miejsce w województwie

Na poziomie klas drugich wysoki wynik uzyskał:
Franciszek Łuczak z klasy 2a: 9 miejsce w województwie

Na poziomie klas trzecich wysokie wyniki uzyskali:
Maciej Krajewski i Radosław Almakiewicz z klasy 3a: kolejno 15 i 18 miejsce w województwie

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO GALILEO 2017

klasy pierwsze:
Zuzanna Okołotowicz kl. 1b 8 miejsce - dyplom laureata

klasy drugie:
Dominika Goljan kl. 2b 14 miejsce - dyplom wyróżnienia
Adrianna Śmiałek kl. 2b 14 miejsce - dyplom wyróżnienia
Franciszek czajka kl. 2b 15 miejsce - dyplom wyróżnienia

klasy trzecie:
Zuzanna Pękala kl. 3b 13 miejsce - dyplom wyróżnienia


Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego MULTITEST


Klasy pierwsze:
Zuzanna Okołotowicz 11 miejsce w kraju – dyplom wyróżnienia;
Natalia Krupińska 18 miejsce w kraju;

Klasy drugie:
Marcelina Zienkiewicz kl.2b 19 miejsce w kraju;


Klasy trzecie:
Natalia Szczepaniak 14 miejsce – dyplom wyróżnienia;
Anna Panecka 15 miejsce w kraju – dyplom wyróżnienia;
Kinga Wszędyrówna 15 miejsce w kraju – dyplom wyróżnienia;
Aleksandra Żukowska 18 miejsce w kraju;


VIII FESTIWAL JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Zuzanna Pękala – 2 miejsce (konkurs realioznawczy)
Julia Czarnecka – 8 miejsce (konkurs realioznawczy)
Anna Panecka – 3 miejsce (konkurs językowy)
Adrianna Śmiałek – 4 miejsce (konkurs językowy)


SUKCESY ARTYSTYCZNE

 Bartosz Ciszewski 2c został laureatem etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, Julia Giżycka 3a i Iga Van der Moeren 2d otrzymały wyróżnienia.

Julia Giżycka zajęła I miejsce, Iga Van der Moeren II miejsce a Bartosz Ciszewski III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO w Szczecinie.

Julia Giżycka zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

Adam Biesiada - Lewandowski zajął III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Szczeciński Parnas" zorganizowanym przez SP 48 , ZSO nr 4 oraz SNaP.

 28 stycznia 2017r. w SP 48 odbyły się eliminacje dzielnicowe Małego Konkursu Recytatorskiego . Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartosz Ciszewski 2c, Iga Van der Moeren 2d i Julia Giżycka 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

SUKCESY SPORTOWE

 

 

 

 SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

 Konkurs plastyczno - literacki pt. Nici losu - opowieści o pokoju zorganizowany przez Stowarzyszenie "Sięgajcie gwiazd”

I miejsce i Nagrodę Główną w kategorii literatury zdobyła Wiktoria Majewską z kl. 3b za przepiękny wiersz o tolerancji i potrzebie życzliwości dla drugiego człowieka;
III miejsce zajął Dorian Podolski z kl. 3a.

W konkursie plastycznym III miejsce zajęła Natalia Krupińska z kl. 1b

I miejsce w konkursie miejskim " Moja bezpieczna dzielnica" za film o bezpieczeństwie zdobyli Mateusz Kupś i Kornel Bogdanowicz z kl. 2b