Wydarzenia

2010-12-20
Jasełka

„Dlaczego,
jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego,
Wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego,
śpiewamy kolędy?

Dlatego,
żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego,
żeby podawać sobie ręce.
Dlatego,
żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego,
żeby sobie przebaczać”

2010-12-10
Grudzień ’70

Grudzień ’70
10 grudnia 2010 klasa IIIC naszego gimnazjum z inicjatywy pani Julity Dawidowicz  uczestniczyła w żywej lekcji historii. Gimnazjaliści, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, brali udział w niezwykłym spotkaniu z uczestnikiem dramatycznych szczecińskich wydarzeń w grudniu 1970 roku. 

2010-11-10
Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2010 roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbył się uroczysty apel przypominający  wydarzenia związane z walką Polaków o własne państwo.

Uczniowie w niekonwencjonalny sposób poznali dzieje wyzwalania się Polski spod jarzma zaborców.

2010-11-04
Żywa lekcja historii

4 listopada, w czwartek, odwiedzili nas starożytni Grecy, pierwszy polski władca - Mieszko oraz dumny szlachcic. We wszystkie te role wcielili się członkowie Bractwa Rycerskiego Kerin.

Ateny, Sparta, Macedonia, Persja... Uczniowie klas pierwszych przenieśli się duchem w czasy starożytne. Poczuli ciężar zbroi greckiego hoplity,  próbowali zrozumieć filozofię Sokratesa i opowiedzieć się po którejś ze stron w konflikcie między greckimi polis.

2010-11-03
Tydzień humanistyczny

W dniach od 3 do 10 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Humanistyczny.

W tym roku patronowały nam słowa Henryka Sienkiewicza:

Słowa i obrazy, które potrafią wzruszać,
są zawsze utworami rzetelnego talentu.

2010-10-15
Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

Dnia 15 października odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy.

Uczestnicy konkursu muszą przygotować tekst o regionie w którym mieszkają i piękną polszczyzną go opowiedzieć.

2010-10-15
Tragedia komedią?


Tytuł pochodzi z pracy Natalii Lis. 

Zamiast sprawozdania proponujemy przeczytanie naszych teatralnych recenzji.

15 października w Gimnazjum nr 10 w Szczecinie na lekcji języka polskiego odbyły się prezentacje wybranych scen z tragedii Wiliama Szekspira „Romeo i Julia”. Aktorami i reżyserami byli uczniowie klasy IIIC, opiekowała się nimi pani Julita Dawidowicz.
Michał Warachowski

2010-10-14
UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY…

14 października Anno Domini 2010

Szacowny gmach Gimnazjum nr 10 w Szczecinie tego dnia wypełnił się gwarem rozmów nieśmiałych jeszcze uczniów pierwszych klas. Z zapartym tchem czekamy na pasowanie na ucznia. Co to będzie? Jak to będzie? Co to zmieni w naszym szkolnym życiu? Czujemy się jak studenci przed immatrykulacją – przyjęciem w szeregi szkolnej braci.
Wybija godzina 11.00. Zaczyna się uroczysty apel.

2010-09-23
WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA

W ramach współpracy z Katolicką Szkołą „Marienschule” my uczniowie z klasy 2B i 2A, wyjechaliśmy we wrześniu na dwudniową  międzyszkolną wymianę do Berlina.

2010-09-17
SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września 2010 roku uczniowie klasy II D wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.
Sprzątali teren wokół kąpieliska,,Arkonka”. Zebrali dziesięć worków z różnymi odpadami, najczęściej były to butelki plastikowe i szklane, kartony, opakowania po papierosach, gazety, worki foliowe.

2010-09-14
WIWAT POGORZELICA! CZYLI SŁÓW KILKA O WYJEŹDZIE INTEGRACYJNYM KLAS PIERWSZYCH

Był to wtorek, 14 września. O 7.45 (dla niektórych z nas bladym świtem) wszystkie pierwsze klasy naszego gimnazjum zebrały się pod szkołą.

2010-09-01
ŻEGNAJ, LATO, NA ROK…

… witaj, szkoło. Oj, jakże nam trudno pożegnać się z wakacjami! Niestety, wszystko, co przyjemne, ma swój kres.  I tak oto 1. września, o godzinie 10 znów wkroczyliśmy w szkolne progi. Kiedy już nacieszyliśmy się spotkaniem dawno niewidzianych (wszak dwa miesiące to kawał czasu) koleżanek i kolegów, udaliśmy się na salę gimnastyczną na apel.

2010-06-25
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Świat się przed nami otwiera

          Punktualnie o godz. 10.00, 25 czerwca 2010, w sali gimnastycznej, rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010.

          Uczniowie klas trzecich zaprezentowali się, jak każe nasza szkolna tradycja, w polonezie. Następnie przedstawiono uczniów naszego gimnazjum, którzy osiągnęli największe sukcesy.

2010-05-22
JUBILEUSZ DZIESIĘCIOLECIA GIMNAZJUM NR 10!

22 maja 2010 r, odgłosem zegara wybijającego 10 uderzeń symbolicznie otworzyliśmy czas świętowania naszego jubileuszu - 10 lat istnienia Gimnazjum nr 10!

Uroczystość, otwarta przez Panią Dyrektor  Danutę Głowacką zgromadziła przedstawicieli Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty, Ks.Proboszcza emerytowanych oraz obecnych nauczycieli i pracowników naszej szkoły, absolwentów, a także aktualnych uczniów naszego Gimnazjum i ich rodziców.

2010-05-17
Tydzień matematyczno - przyrodniczy

W poniedziałek zakończył się Tydzień Matematyczno - Przyrodniczy. W trakcie uroczystego apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody za liczne konkursy, które się odbyły : "1 z 10", "OMNIBUS Gimnazjum nr 10", turniej układania puzzli przestrzennych, a także "Parki narodowe i krajobrazowe - Drawski Park Krajobrazowy” oraz "Ziemia we wszechświecie", Apel został zakończony pokazem dużych i kolorowych baniek mydlanych. 

2010-05-04
Majowe Święta

Święto Flagi (2 maja) oraz 219 rocznica uchwalenia konstytucji z 1791 roku (3 maja) stały się okazją do refleksji, czym jest Ojczyzna?

Sejm Wielki, reformy stronnictwa patriotycznego, sprzeciw magnatów wobec nowych praw, konfederacja targowicka, wojna z Rosją, w końcu II rozbiór Polski - krótki rys historyczny przeniósł nas w wiek XVIII i przypomniał okoliczności, w jakich  powstała  pierwsza polska konstytucja. 

2010-04-13
Marsz Pamięci

70 lat temu, w Lesie Katyńskim zamordowani zostali polscy oficerowie. 13 kwietnia, w rocznicę odkrycia ich grobów, Instytut Pamięci Narodowej zorganizował uroczystość otwarcia wystawy „Zbrodnia Katyńska” oraz Marsz Pamięci.

 

2010-03-10
Dzień Otwarty Szkoły

10 marca w naszym gimnazjum gościliśmy szóstoklasistów. Organizatorem Dnia Otwartego był Samorząd Uczniowski.  Przybyli goście mieli okazję zobaczyć codzienną pracę szkoły. Zaglądali do klas lekcyjnych, rozmawiali z gimnazjalistami, pytali o naukę języków obcych, koła zainteresowań, współzawodnictwo klasowe, obejrzeli prezentację multimedialną i kroniki szkolne.

2010-02-19
Konkurs Wiedzy o Hiszpanii

Dnia 19 lutego 2010 odbył  się w GM nr 32 II Konkurs Wiedzy o Hiszpanii. Składał się  on z dwóch części, pisemnej (półfinał) i ustnej (finał). 9 uczniów  z naszej szkoły wzięło w nim udział . Do finału przeszli Jan Brancewicz (IIb) i Krzysztof Majewski(IIIb). Jan Brancewicz zajął drugie miejsce. Zarówno finalistom jak i wszystkim osobom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

2010-01-29
Bal Karnawałowy

Po podsumowaniu naszych zmagań w pierwszym półroczu przyszedł czas na przyjemności. W piątkowe popołudnie spotkaliśmy się na balu. Tym razem obowiązywały stroje „w rytmie disco”.Zabawa doskonała - świetna atmosfera, profesjonalny DJ i oświetlenie, pokazy taneczne formacji SZYK. Wystarczy obejrzeć galerię zdjęć.

Organizatorem imprezy była sekcja rozrywkowa Samorządu Uczniowskiego, którą wspomagała dyżurująca klasa 2e. Uczniowie tej klasy prowadzili sprzedaż własnych wypieków na rzecz mieszkańców Haiti - poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi.

2010-01-29
Apel Podsumowujacy pierwszy semestr roku szkolnego 2009/2010

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada” /Stanisław Staszic/

Zakończenie semestru przygotowane przez Samorząd Uczniowski to okazja do pierwszego podsumowania naszej pracy w bieżącym roku szkolnym.

Wszyscy jesteśmy autorami średniej naszej szkoły. W tym semestrze wynosi ona 4,21. Najwyższe wyniki w nauczaniu osiągnęły klasy: 1a -średnia 4,59, 1b – 4,46 oraz klasa 3a – 4,4. – średnia Najwięcej uczniów o średniej 4,75 i wyżej jest w klasie 1a (12 uczniów).

2010-01-28
Tydzień Językowy

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe odbył się w naszej szkole Tydzień Językowy. Głównym celem imprezy było propagowanie nauki języków nowożytnych, pogłębienie wiedzy na temat kultury krajów anglo i niemieckojęzycznych, a także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności posługiwania się angielskim i niemieckim w konkursach językowych przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły.