Wydarzenia

2017-09-04
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Najważniejszy w każdym działaniu jest początek…

                                                                                                       Platon

 

            W pogodny i zarazem refleksyjny nastrój wprowadziła zebranych uczennica klasy 3d, Iga Van der Moeren. Zaprezentowała wyjątkowy wiersz Wisławy Szymborskiej Miłość od pierwszego wejrzenia. Dwie szkoły w jednej i pierwszy wspólny początek…Trafnie zilustrowały to słowa: Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie…

         Prowadzący uroczystość serdecznie powitali Panią Dyrektor Małgorzatę Wójcik, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, rodziców, uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 53 oraz gimnazjalistów z klas 2. i 3. Konferansjerzy podkreślili, że teraz razem tworzyć będą jedną społeczność szkolną.

         Pani Dyrektor powitała wszystkich równie serdecznie. Przedstawiła też grono współpracowników: Panią Wicedyrektor Lidię Kulik, Panią Wicedyrektor Mirosławę Lasocką oraz Pana Wicedyrektora Jacka Gajewskiego. Wszystkim uczniom życzyła samych sukcesów i radosnych chwil w nowym roku szkolnym. Z kolei Pani Wicedyrektor Lidia Kulik, dołączając się do tych życzeń, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Szczególnie ciepło powitała klasy siódme, które kontynuując naukę w szkole podstawowej, przeniosły się do nowego dla nich budynku. Po oficjalnych przemówieniach Dyrekcji Szkoły energetycznie zatańczył duet: Julia Hedder i Michał Jaskulski z klasy 3d.

         Konferansjerzy przekonywali, że wszyscy uczniowie dołożą w tym roku starań, by osiągnąć jak najwyższe wyniki w nauce, jak najlepiej prezentować się w różnorodnych dziedzinach, by pokazać swój talent i umiejętności. Potwierdziła to od razu Matylda Kamińska z kl. 3a w piosence „Don’t stop me now”.

         Ponadto prowadzący przywołali motto inauguracji: Najważniejszy w każdym działaniu jest początek. Podkreślili jednak, że nauka to nie tylko ciężka praca, ale … to również radość płynąca z bycia wśród przyjaciół i poznawania tego, co nowe wokół nas. Te emocje dodatkowo wzmocnił występ akordeonisty z klasy 2c – Kamila Borsuka.

         Na zakończenie prowadzący z klasy 3d, Iga Van der Moeren i Marek Giedrys, przypomnieli o spotkaniach z wychowawcami w poszczególnych klasach.

Nad całością uroczystości inauguracji roku szkolnego czuwali nauczyciele: Anna Szczęsna, Klaudia Szostak i Bartosz Olszewski.