2018-03-19
Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości

FINAŁ akcji „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości” ( www.iskierkaradosci.pl)

19 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze Współczesnym. Był to finał 17 edycji akcji, czas podsumowań i okazja do wspólnego świętowania organizatorów ( ZS nr 5 w Szczecinie) oraz wszystkich iskierkowych szkół, przedszkoli, placówek oświatowych.

Cieszymy się, że ponownie przyczyniliśmy się do wsparcia tych, którzy pomocy potrzebują – uczniów w trudnej sytuacji materialnej.  Gimnazjaliści w naszej szkole lubią działać, są wrażliwi na potrzeby innych. W tym roku do przedsięwzięcia zaangażowaliśmy uczniów klas VII.  Udział w akcji był okazją do promowania idei wolontariatu, wspólnego działania i wyrażania empatii. Podczas SŁODKICH DNI klasy 2b, 2c i 2d prowadziły sprzedaż domowych wypieków. Uczniowie zebrali 1650 zł, które zostały przekazane na konto Iskierki Radości. W ramach DNI CIEPŁA RODZINNEGO wolontariusze, jak co roku, gościli w świetlicy środowiskowej przy parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie. Pomagali w przygotowaniu Jasełek oraz wigilijnego poczęstunku. Wcześniej uczniowie przygotowali upominki dla młodszych koleżanek i kolegów KOLOROWE DNI były okazją do zbiórki artykułów papierniczych, szkolnych. Zebrane kredki, bloki, zeszyty przekazaliśmy do świetlicy środowiskowej. Z kolei w trakcie PACHNĄCYCH DNI prowadziliśmy zbiórkę artykułów kosmetycznych, higienicznych. Postaraliśmy się, aby były to produkty hipoalergiczne. Wybraliśmy się do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej PUM w Szczecinie, gdzie zebrane rzeczy przekazaliśmy dla „ Stowarzyszenia rodziców dzieci chorych na białaczkę i inne choroby nowotworowe”.

Jako Samorząd Uczniowski zawsze możemy liczyć w naszej szkole na wsparcie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam i bezinteresownie poświęcali swój czas.