2019-01-25
APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

Za nami już jesień i większa część zimy, a to oznacza, że jesteśmy na półmetku roku szkolnego. Nadszedł więc czas na podsumowanie I półrocza podczas corocznego apelu.

Efektem wysiłków uczniów klas ósmych, siódmych i trzecich jest średnia 4,34. Wśród klas gimnazjalnych najbardziej efektywnie pracowała klasa 3 C, która osiągnęła średnią 4,77. Tuż za nią uplasowała się klasa 3 A ze średnią 4, 67, a następnie klasa 3 B – 4,52 .Wśród klas szkoły podstawowej najlepiej wypadła klasa 7 D. Jej uczniowie uzyskali średnią 4,66. Klasa 7 B wypracowała średnią 4,5, a 7 A – 4,3. Najwięcej uczniów ze średnią 4,75 i wyżej jest w klasach III A i III C - po 17 osób.

Aż 42 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie odnieśli też sukcesy w innych konkursach, w których wykazali się ogromną wiedzą, a także talentami sportowymi, plastycznymi, literackimi czy językowymi.

Przedstawiciele samorządu szkolnego zaprezentowali przegląd najważniejszych wydarzeń minionych miesięcy.

Informacje z życia szkoły przeplatane były wiadomościami o karnawale, czasie jego trwania i zwyczajach związanych z tym okresem. Myślami przenieśliśmy się do Wenecji, Rio de Janeiro i Nowego Orleanu, a karnawałową atmosferę zapewnił nam śpiew Chiary Widzyk z kl. 8 C, Alicji Malec i Marii Kaźmierskiej z kl. 8 A oraz taniec Mai Grieger i Michała Tarnowskiego z kl. 3 E.

Życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii złożone przez Panią Wicedyrektor Lidię Kulik wszystkim uczniom zakończyły nasze spotkanie.