2019-03-02
Kodować każdy może

"Kodować każdy może"
W dniu 2 marca odbył się na Wydziale Informatyki przy ul. Żołnierskiej organizowany przez  SP48 w Szczecinie finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”.
Zadaniem na etapie eliminacji do konkursu w grupie klas VI-VII było wykonanie gry edukacyjnej z zakresu geografii Polski. W wąskim finale do którego zakwalifikowano 10 uczniów znalazło się dwóch uczniów SP53 Amelia Staszczyk z klasy VI A i Aleksandra Konarska z klasy VII B.
W grupie tej wyłoniono w trakcie finału trzech laureatów. Tytuł laureata otrzymała zajmująca drugie miejsce Aleksandra Konarska z klasy VII B.
Podczas finału  rywalizowały ze sobą także trzyosobowe zespoły. Wygrał zespół w składzie którego były uczennice naszej szkoły Ola i Amelia.

zobacz zdjecia z finału