SKKT 2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

RAJD

   

 

ZAJĄCZEK

Dnia 27.03.10r. odbył się Wielkanocny Rajd na Orientację ,,Zajączek''. Startem i metą imprezy była ,,Miodowa Polana''. Wyruszaliśmy parami w odstępach czasowych. Musieliśmy odnaleźć 10 punktów kontrolnych (w ciągu 1 godz.). Niektóre było widać już z daleka, jednak by odnaleźć większość trzeba było wykazać się spostrzegawczością i sprytem.

Muszę dodać, że pogoda była (hymm...) ,,dość'' mokra. Lało cały dzień, ale przez to rajd był zabawniejszy. Mapy mokły z chwili na chwilę, a czasem nawet darły się w rękach, co utrudniało szybkie odnalezienie pozycji, w której się znajdowaliśmy. Dodatkowo tusz użyty do ich druku rozmazywał się. Wszyscy biegaliśmy po lesie z kolorowymi parasolkami i w kurtkach przeciwdeszczowych. Było ślisko i wilgotno, a niektórzy widzieli nawet żaby.

Większość z nas odrobinkę się pogubiła na środku trasy, ale ostatecznie wszyscy dotarliśmy do mety. Zmęczeni, cali w błocie, lecz zadowoleni.

Kamila Pacholec

 

 

 

 

PREZENCIK

W sobotę, 11 grudnia, 9 osób z naszego gimnazjum wybrało się na rajd pieszy, ciekawie nazwany przez organizatorów – „Prezencikiem”. O godzinie 11.00 wszyscy zebraliśmy się przy pętli autobusowej „Głębokie”, skąd ruszyliśmy na miejsce startu. Tam zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zapoznani z zasadami zabawy.

Wszystkie grupy ze szczecińskich szkół  miały do zaliczenia 4 stacje, na których w celu zdobycia punktów trzeba było wykonać różne zadania. Było to np. zjedzenie pączka bez używania rąk, strzelanie wiatrówką do celu, bieg przez przeszkody z drugą osobą przywiązaną do siebie oraz gra w „snaka” na czas. Podczas drogi musieliśmy wymyślić   piosenkę o tematyce świątecznej, którą na mecie trzeba było zaprezentować organizatorowi imprezy. My wymyśliliśmy aż dwie – możemy zdradzić, że bardzo się podobały. Na całej trasie można było napotkać motywy świąteczne - łańcuchy, bombki. Składaliśmy sobie również  serdeczne życzenia świąteczne z osobami odpowiedzialnymi za kolejne stacje.

To było bardzo wesołe sobotnie przedpołudnie. Było wspaniale, wszyscy bardzo dobrze się bawili pomimo zimna i błota. Nasza drużyna otrzymała dyplom uczestnictwa. Teraz pozostało nam już tylko czekać na wyniki.

Mamy nadzieję, że zdobędziemy pierwsze miejsce, z uwagi na humor, jaki nam towarzyszył przez całą drogę. Chociaż tak naprawdę najważniejsza była przecież zabawa.      
               

Malwina Mańkowska, kl. I D
 

      

 

 

JESIEŃ 2009

Dnia 7 listopada pięć osób z naszego gimnazjum wraz z innymi szczecińskimi uczniami wzięło udział w XII Parkowej Imprezie na Orientację, która odbywała się w Parku Kasprowicza. Pogoda dopisała, trasa była łatwa i wszyscy świetnie się bawili. Byliśmy podzieleni na pary. Nasze uczennice Karolina Broda i Honorata Stocka zajęły trzecie miejsce wśród gimnazjalistów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TU ZNAJDZIESZ WYNIKI

 

 

 

 

 

ŚWIETLIK 2009

Dnia 17 października, w sobotę odbył się „VII Wieczorowy Rajd Na Orientację Świetlik”. Zgromadziliśmy się przed godziną 17 na pętli tramwajowej „ Głębokie”. Dwadzieścia minut później na Płomiennej Polanie spotkaliśmy się z naszymi rywalami z podstawówek i gimnazjów. Po wysłuchaniu legendy zaczynającej się od słów: „Witajcie Wspaniali Śmiałkowie...”, zagrzani do rywalizacji popędziliśmy sklejać mapę, która miała nam pomóc w pokonaniu całej trasy i odnalezieniu skarbu ukrytego w lesie. Wyruszyliśmy w teren, a po drodze...zapomnieliśmy o wskazówkach zawartych we wcześniej przeczytanej legendzie. Pierwszym naszym przystankiem były odwiedziny u leśnego żołnierza na strażnicy. Drugą niespodzianką było Straszydło, które opowiedziało krótką historię o złośliwym Gnomie. Następnie dotarliśmy do mistrzyni Nan, która oczekiwała na nas przy jeziorze Księżniczki Goplany. Otrzymaliśmy tam żółtą karteczkę z podpowiedzią, jak dotrzeć do Czarciego Jaru. W trakcie szaleńczego biegu mijaliśmy „po prawej Wzgórza Sióstr, a po lewej Jezioro Goplany”. Dotarliśmy do kolejnego punktu, w którym straszne wiedźmy czekały na  trzech śmiałków, chętnych do zjedzenia tego, co one przygotowały. Odważni okazali się Patryk i Piotrek z kl. II C oraz Michał z kl. I A.  Zjedli, chociaż nie wiedzą co. Następnie spotkaliśmy się z kłamliwym, wrednym, niepoważnym  Gnomem, który poczęstował naszego kolegę smakowitym pączkiem, ale żeby zepsuć nieco przyjemność, kazał mu przy tym skakać na jednej nodze. Gdy kolega Michał skonsumował pączka (nie bez pewnych trudności), Gnom wyznał nam, że w ciastku ukryta była wskazówka, gdzie znaleźć ukryty skarb. Na odzyskanie podpowiedzi było już za późno. Z latarkami w rękach dotarliśmy do ogniska, gdzie czekali na nas wszyscy pozostali śmiałkowie. Rajd wygrała pierwsza klasa podstawówki. Na pociechę pani Perz poczęstowała nas czekoladkami.

Wycieczka wieczorna okazała się świetna rozrywką. Może uda nam się znaleźć skarb następnym razem?

Beata Woźniak & Maja Podemska

 

 

 

 

34 Ogólnopolski Zlot im. Stefana Kaczmarka

20 września 2009r. o godzinie 9.00 pod Pomnikiem Trzech Orłów odbyła się zbiórka uczestników 34 Ogólnopolskiego Zlotu im. Stefana Kaczmarka. Uczniowie szkół zbierali się wraz z opiekunami. Nasze gimnazjum również brało udział w tym rajdzie, a z nami przybyła p. Renata Perz. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali przewodnika, bez którego nie byłoby całej zabawy.

Wreszcie się zjawił, pan Janusz Wesołek - przewodnik trasy nr 1. Pojawił się zaopatrzony w megafon. Po chwili rozległa się charakterystyczna melodia, które zebrała nas wszystkich wokół pana Janusza. Około dwustuosobowa grupa słuchała historii Pomnika Czynu Polaków. Dowiedzieliśmy się, że jest on dziełem Gustawa Zemły i został odsłonięty w 1979r. Trzy orły symbolizują trzy pokolenia szczecinian: polonię szczecińską sprzed II wojny światowej, pionierów powojennego Szczecina i pokolenie rozbudowujące miasto. 
Wyruszyliśmy w kierunku Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Widownia mieści 4,5 tys. publiczności, a scena ma powierzchnię 670m². Jest to jeden z największych teatrów w Polsce. Powstał w latach 30 XX w.

Po drodze zwiedziliśmy Różankę i Ptasią Fontannę. Dwuhektarowy ogród przetrwał II wojnę światową i do dziś jest miejscem wypoczynku dla szczecinian.

Kolejnym punktem był Las Arkoński. Jeszcze nie zmęczeni wspięliśmy się na Wzgórze Arkony, gdzie zwiedzaliśmy ruiny Wieży Quistorpa wybudowanej w latach 1900-1904 i zniszczonej w 1944 i 1945r.

Kierując się żółtym szlakiem doszliśmy do Jeziora Goplana.Minęliśmy ulicę Miodową i już byliśmy na mecie- Polanie Harcerskiej. Przywitał nas prowadzący ogłaszając, że przeszliśmy 8 km.

Na polanie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w konkursach. Do wyboru były: rzut ringo, konkurs piosenki turystycznej, przeciąganie liny, kocykówka, rzut dętką rowerową, konkurs fotograficzny, ,,Żarłok’’, konkurs przyrodniczo-krajoznawczy. Jednak największą atrakcją okazało sieognisko i kiełbaski. Po otrzymaniu talonu czym prędzej ruszyliśmy piec kiełbaski i jeść bułki. Po zakończeniu posiłku i po udziale w niektórych konkursach, został tylko powrót.

Rajd okazał się ciekawy, przyjemny i nie męczący. Można stwierdzić, że nie były to zmarnowane, niedzielne godziny.

Natalia Lis