osiągniecia 2010/2011

ROK SZKOLNY 2010/2011

KONKURSY KURATORYJNE

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:
 
Historia: Jonatan Trela z klasy III D
 
Biologia, Chemia, Geografia: Jan Brancewicz z klasy III B
 
Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:
 
Język polski: Daria Pawłowska z klasy III E

Historia: Artur Gabriel z klasy IIID, Ada Wesołowska-Natkaniec z klasy III A, Jakub Markowski z klasy IIIB

Język angielski: Dominik Glück z klasy II A, Julia Harzewska, Malwina Wojciechowska i Paweł Miszuk z klasy III A oraz Piotr Stankiewicz z klasy III E

Język niemiecki: Dominik Glück z klasy II A
 
Biologia: Kaja Lewandowska z klasy III A
 
Chemia: Bartosz Gawdzis z klasy III C
 
Geografia: Maciej Drapała z klasy III C i Tymon Wolender z klasy IIA
 
Konkurs Informatyczny: Konrad Pulkiewicz z klasy III A
 

KONKURSY TOWARZYSTWA MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Chemia: Jan Brancewicz z klasy III B został Laureatem X Szczecińskiego Konkursu Chemicznego Towarzystwa Na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

Geografia: Jan Brancewicz z klasy III B został Laureatem, natomiast Maciej Drapała z klasy III C i Michał Bogdanowicz z klasy IIIC uzyskali tytuł finalisty IX Szczecińskiego Konkursu Geograficznego Towarzystwa Na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.
 
Język Angielski: Dominik Glück (2a) został laureatem z I lokatą w konkursie Młody Poligota 2011 organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Andrzej Muszyński (3a) oraz Malwina Wojciechowska (3a) uzyskali tytuł finalisty.
 
Język Polski: Natalia Kwiecień z klasy 3e, Piotr Stankiewicz z klasy 3e i Jan Brancewicz z klasy 3b to LAUREACI Konkursu Języka Polskiego Towarzystwa na rzecz Młodzieży Uzdolnionej, warto dodać, iż ostatecznie Janek zajął I miejsce, Natalka II , a Piotr V.
 
Historia: Ada Wesołowska-Natkaniec z kl. 3 A została  laureatką IV Szczecińskiego Konkursu Historycznego. Jonatan Trela (kl. 3 D) i Jakub Markowski (kl. 3 B) uzyskali tytuł finalisty.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Historia:

Ewa Choina z kl. 2 B zajęła 2 miejsce i zdobyła tytuł Historyka Roku 2011 w konkursie „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region” organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Ewa nie tylko wykazała się świetną znajomością mecenatu artystycznego dynastii Gryfitów od XV do XVII wieku (temat wiodący konkursu), ale także zaprezentowała zdolności aktorskie, prezentując przygotowany przez siebie monolog, w którym wcieliła się w postać z portretu pokazywanego na wystawie „Przeszłość przyszłości” w szczecińskim muzeum.

Jakub Markowski (kl. 3B) wywalczył tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu  „W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989. Edycja I: Autorytet w czasach trudnych”. Konkurs zorganizował Instytut Pamięci Narodowej. Podczas finału, który odbył się w Warszawie, Kuba zajął 11 miejsce. Okazał się najlepszym uczestnikiem z województwa zachodniopomorskiego!

Damian Juraszek (kl. 3C) wspólnie z koleżanką z GM 18 zwyciężył w konkursie „Dramat katyński” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej.

Igor Szukało (kl. II B) zajął 10 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Multitest i uzyskał tytuł laureata. Sylwia Włosek (kl. III E) zajęła 14 miejsce uzyskując dyplom wyróżnienia.

Andrzej Muszyński z klasy III A otrzymał wyróżnienie za zajęcie 8 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Pingwin.

Artur Gabriel z klasy 3 D zajął 8 miejsce w konkursie „Polskie drogi do niepodległości – walka narodu polskiego z okupantem niemieckim i sowieckim”.

Jonatan Trela z klasy 3D oraz Ada Wesołowska z klasy 3A uzyskali tytuł finalisty w konkursie „Na tropie XX wieku” zajmując odpowiednio 5 i 7 miejsce. 15 miejsce zajął Nikodem Chwieduk z klasy 3B, a 20 – Sylwia Włosek z klasy 3 E.

Wiedza o społeczeństwie:

Aleksandra Moj (kl. 3A) zajęła 2 miejsce i zdobyła tytuł laureata w IV Konkursie Ekonomicznym dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie. Wyróżnienie uzyskali: Aleksandra Wesołowska - Natkaniec (kl. 3A) oraz Jan Brancewicz (kl. 3B).

Laureatami XVIII edycji Małej Olimpiady Wiedzy Społeczno-Ekonomicznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zostali: Jan Brancewicz (3B)- 2 miejsce, Aleksandra Moj (3A)-6 miejsce, Julia Wnukiewicz (3B)- 7 miejsce oraz Ada Wesołowska – Natkaniec (3A), Monika Wittkowsky (3B) i Sylwia Włosek (3E) – 9 miejsce.

Matematyka:

23 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch szczecińskich konkursach matematycznych. Był to dzień samych sukcesów. W Szkole Podstawowej nr 42 w V międzyszkolnym konkursie "MATHS in ENGLISH": Gabriel Tański (Ia) zajął II miejsce w poziomie klas pierwszych, Artur Król (IIa) zajął I miejsce w poziomie klas drugich i Malwina Wojciechowska (IIIa) zajęła I miejsce w poziomie klas trzecich. Dzięki takim wynikom również drużynowo uczniowie zdobyli pierwsze miejsce dla naszej szkoły. Gratulujemy!

Drugi konkurs tego dnia odbył się w Gimnazjum nr 26, był to X Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny "Cogito ergo sum". I tak: Hanna Lepieszkiewicz (Ie) i Mateusz Malicki (Ia) zajęli pierwsze miejce w poziomie klas pierwszych, a Hubert Wodzicki (IIb) i Aleksandra Kubacka (IIa) pierwsze miejsce w poziomie klas drugich. Gratulujemy! 

19 października 2010 roku odbył się międzyszkolny Konkurs Matematyczny RACHMISTRZ VII LO. W tym roku uczestniczyło w nim 77 uczniów, w tym 29 gimnazjalistów z siedmiu różnych szkół oraz 48 uczniów VII LO. Uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie 25 różnorodnych zadań rachunkowych bez użycia kalkulatora. Pierwsze miejsce i tytuły „NAJWIĘKSZY RACHMISTRZ VII LO„ i „NAJWIĘKSZY RACHMISTRZ KLAS GIMNAZJALNYCH„ zdobył Michał Wiśniewski z klasy III E. Trzecie miejsce i tytuł „SZYBKI RACHMISTRZ VII LO„ oraz drugie miejsce i tytuł „SZYBSZY RACHMISTRZ KLAS GIMNAZJALNYCH„ zdobyła Malwina Wojciechowska zklasy III A. Trzecie miejsce i tytuł „SZYBKI RACHMISTRZ KLAS GIMNAZJALNYCH„ zdobył Hubert Wodzicki z klasy II B.

W ogólnopolskim matematycznym konkursie Multitest następujące osoby uzyskały wyróżnienie: Hanna Lepieszkiewicz z klasy Ie, Hubert Wodzicki z lasy IIb i Artur Król z IIa.

Chemia:

Jan Brancewicz z klasy IIIb został laureatem ogólnopolskiego Konkursu Multitest z Chemii 

Język polski:

Laureatami ogólnopolskiego Multitestu Humanistycznego zostali:
Artur Król z klasy 2a (6 m. w kraju)
Jan Brancewicz z klasy 3b (7 m. w kraju),
zaś wyróżnione zostały :
Magdalena Sikora z klasy 2a (13 m. w kraju) i Karolina Babis z klasy 2a (14 m. w kraju).

Ortografia także nie sprawia nam problemów, oto efekty. W Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym tytułami MISTRZA ORTOGRAFII uhonorowano:
Artur Król z klasy 2a (3 m. w kraju)
Piotra Stankiewicza z klasy 3e (5 m. w kraju)
Dominika Mikę z klasy 2a (7 m. w kraju).

Zuzanna Ciesielska i Marta Orzechowska (1c) -  zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii; zajęły 10 miejsce.

Ekspertami Ortografii zostali:
Monika Rutkowska z klasy 2a, Anna Kowalczyk z klasy 1a, Jan Brancewicz z klasy 3b, Michał Wyhadańczuk z klasy 2a, Linda Wojtera z klasy 2a i Karolina Babis z klasy 2a.

Miło nam poinformować, że Karol Przybylski, uczeń klasy 1c, zakwalifikował się do finału VI Międzygimnazjalnego Konkursu Mitologicznego pod honorowym patrontem Muzeum Narodowego w Szczecinie. Finał odbędzie się dnia 4 czerwca w Muzeum Narodowym.

Biologia:

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Eko-Zdrowotnego zostali Jan Brancewicz z klasy III b i Kaja Lewandowska z klasy III A.

W Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST 2010: Sylwia Włosek zajęła 15 miejsce, Mikolaj Jałowiecki zajął 14 miejsce, natomiast Jan Brancewicz z klasy, Dominika Kentzer i Kaja Lewandowska zajęli 13 miejsca. Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali wyróżnienia.

W Konkursie Biologicznym Dla Gimnazjalistów: ,,ŁATWA BIOLOGIA” nasi uczniowie zostali finalistami, są to: Artur Król z klasy IIa, Bartosz Malecha i Andrzej Muszyński z klasy IIIa.

Anna Klimczyk z klasy IIB i Jan Brancewicz z klasy III B zajęli razem III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie ,,Tajemnice ludzkiego ciała”.
 
Artur Król z klasy II A i Honorata Stocka z klasy II B zajęli razem I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie ,,Wiedzy o Zasadach Zdrowego Odżywiania”

W Międzygimnazjalnym Konkursie ,,Mistrz Wiedzy o Człowieku” drużyna w składzie: Anna Klimczyk z klasy II B, Honorata Stocka z klasy II B i Maciej Gutarowicz z Klasy II B zajęła IV miejsce.
 

SUKCESY JĘZYKOWE

Język Angielski 

Dominik Glück (2a) uzyskał tytuł laureata w konkursie języka angielskiego dla gimnazjalistów zorganizowanym przez Liceum Języków Obcych i Informatyki „Sapientia”.
Malwina Wojciechowska (3a), Andrzej Muszyński (3a) oraz Julia Harzewska (3a) zostali finalistami pierwszej edycji konkursu języka angielskiego „LORD”, zorganizowanego przez Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie.
 
Dominik Glück (2a) został laureatem z I lokatą w konkursie Młody Poligota 2011 organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Andrzej Muszyński (3a) oraz Malwina Wojciechowska (3a) uzyskali tytuł finalisty.

Natalia Gal (3a) oraz Aleksandra Gątkiewicz (3a) uzyskały w sesji zimowej certyfikat FCE. Gratulujemy!
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ENGLISH HIGH FLIER 2010
Na poziomie klas trzecich
Julia Harzewska (3a) zajęła 1 miejsce w województwie i 1 w kraju, Aleksandra Gątkiewicz (3a) drugie miejsce w woj. i 9 w kraju, Malwina Wojciechowska (3a) 3 miejsce w województwie, Andrzej Muszyński (3a) 4 miejsce, Paweł Miszuk (3a) 6 miejsce, Kaja Lewandowska (3a) 7 miejsce, a Piotr Stankiewicz (3e) 9 miejsce w województwie.
Na poziomie klas drugich:
Dominik Gluck (2a) zajął 3 miejsce w województwie, Karolina Babis (2a) 5 miejsce, Dominik Mika (2a) 7 miejsce, Artur Król (2a) 10 miejsce w województwie.
Na poziomie klas pierwszych:
Gabriel Tański (1a) zajął 5 miejsce, Paweł Zychowicz (1a) 6 miejsce w województwie
 
Język Niemiecki 
 
 

     Dnia 23 marca 2011 odbył się Multitest z języka niemieckiego Jersz Łowcy Talentów "Sprachdoktor". Spośród wszystkich uczniów najlepsze miejsca (tj.wynik powyżej 80 %) zajęli:
Agacka Agata (IIB)
Bulak Mateusz (IIB)
Stanosz Michał (IIB)
Almakiewicz Rafał (IB)
Domański Michał (IIB)
Blümel Constantin (IA)
Wyróżnione osoby otrzymają dyplom uznania. Gratulujemy!

     Dnia 15 lutego 2011 poznaliśmy wyniki eliminacji wojewódzkich Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów woj.zachodniopomorskiego. Dominik Glück z II A zdobył 49 miejsce na 79 możliwych. Wyniku gratulujemy!

     Justyna Łata z klasy III B została laureatką VIII Konkursu Języka Niemieckiego w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie, tym samym otrzymała indeks do liceum. 
 
IX  EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - PSNJN
14 osób zakwalifikowało się do etapu regionalnego
z klasy III b: J.Wnukiewicz, J.ŁataM.GraszaM.WittkowskyG.Woronowska, J.Brancewicz i D.Tomala
z klasy II a: 
D. Glück
z klasy II b: 
H.WodzickiM.Stanosz, A.StefaniukA.Agacka i A.Kisiel
z klasy I a: 
A.Kowalczyk

SUKCESY ARTYSTYCZNE

Katarzyna Zawadzka otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim WIARA ~ NADZIEJA ~ MIŁOŚĆ, który odbył się 14 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu.

18 grudnia cztery uczennice naszego gimnazjum przystąpiły do XV Jesiennego Turnieju Recytatorskiego w MOK w Dąbiu. Wyróżnienia otrzymały Z. Zawadka, K.Zawadzka, i D. Tomala. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli obejrzeć film ,,Może się zdarzyć" i wziąć udział w warsztatach teatralnych.

4 lutego trzy uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w dzielnicowym etapie Małego Konkursu Recytatorskiego w SP 51. Dagmara Tomala i Katarzyna Zawadzka awansowały do etapu miejskiego a Klaudia Raszkiewicz otrzymała wyróżnienie bez prawa kwalifikacji.

12 III 2011r. w szczecińskim oddziale katolickiego stowarzyszenia ,,Civitas Christiana" odbył się etap powiatowy Konkursu Recytatorskiego o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego. Dagmara Tomala wywalczyła awans do etapu wojewódzkiego. 


21 marca Zespół Szkół Ogrodniczych w Zdrojach zorganizował konkurs recytatorski ,, Moja ukochana poezja...". Dagmara Tomala zajęła III miejsce a Katarzyna Zawadzka otrzymała wyróżnienie.

29 kwietnia w Książnicy Pomorskiej odbył się Finał Wojewódzki V Zachodniopomorskiego Konkursu Recytatorskiego o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego. Dagmara Tomala została nagrodzona Srebrną Lirą (II miejsce w kategorii : licea i gimnazja).

SUKCESY SPORTOWE

 II MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM GIMNAZJÓW MIASTA SZCZECINA W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

LA

LIGI BIEGOWEJ GIMNAZJÓW DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - JESIEŃ 2010

300 metrów – 

Klasy I 3 miejsce - Majewski Łukasz GIM 10

Klasy II 3 miejsce - Borawski Kacper GIM 10

Klasy III 2 miejsce - Lis Natalia GIM 10

                2 miejsce - Bogdanowicz Michał GIM 10 

600 metrów – 

Klasa III 3 miejsce  - Zawistowska Daria GM 10

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE GIMNAZJÓW DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

4 miejsce dziewczyny GIM 10

5 miejsce chłopcy GIM 10

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

300 metrów – 2 miejsce - Lis Natalia

600 metrów – 1 miejsce – Zawistowska Daria

Skok wzwyż – 3 miejsce – Krzysztofik Agata

Rzut oszczepem – 1 miejsce - Fic Noemi

Skok w dal – 1 miejsce – Bogdanowicz Michał

Rzut oszczepem – 3 miejsce – Rabus Mikołaj

VIII BIEGU NOWOROCZNEGO - SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 2010/2011

4 miejsce     chłopcy  GIM 10

ERGOMETR

MISTRZOSTWA SZCZECINA NA ERGOMETRZE 

2 miejsce w Szczecinie Kapral Aleksander 

I RUNDY PUCHARU SZCZECINA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Klasyfikacja drużynowa po pierwszej rundzie

2 miejsce GIM 10  

Klasyfikacja indywidualna

KLASY I 6 miejsce – Staszak Rafał

8 miejsce – Skotnicki Rafał

10 miejsce – Kościelski Hubert 

KLASY II 1 miejsce – Kapral Aleksander

10 miejsce – Borawski Kacper

II RUNDY PUCHARU SZCZECINA NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Klasyfikacja drużynowa po drugiej rundzie

3 miejsce GIM 10  

Klasyfikacja indywidualna

KLASY I          1 miejsce – Staszak Rafał

10 miejsce – Skotnicki Rafał

KLASY II         2 miejsce – Kapral Aleksander

10 miejsce – Borawski Kacper

 

GRY ZESPOŁOWE

PIŁKA SIATKOWA - chłopcy

5 miejsce w Szczecinie w rozgrywkach piłki siatkowej – Gimnazjada

PIŁKA KOSZYKOWA – dziewczęta i chłopcy

1 miejsce w grupie chłopców zapewniony awans do Finałów – Gimnazjady
2 miejsce w grupie dziewcząt zapewniony awans do Finałów – Gimnazjady

PIŁKA NOŻNA – chłopcy

2 miejsce w grupie – awans do półfinałów – Gimnazjada

PIŁKA RĘCZNA – dziewcząt ( dwa zespoły Gim 10 )

1 miejsce w Szczecinie w rozgrywkach piłki ręcznej – Gimnazjada ( klasa III c)
2 miejsce w Szczecinie w rozgrywkach piłki ręcznej – Gimnazjada ( klasa II c)

TENIS STOŁOWY – dziewczęta

3 miejsce w Mistrzostwach Szczecina – ucz. - Bąkowska Aleksandra, Wodejko Patrycja

SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE