osiągnięcia 2011/2012

ROK SZKOLNY 2011/2012

KONKURSY KURATORYJNE

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:
 
Język angielski: Dominik Glück i Artur Król z klasy IIIA uzyskali tytuł laureata Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.
 
Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:
 
 
Język polski: Babis Karolina z klasy III A
 
Matematyka:  Dominik Glück z klasy III A, Artur Król z klasy III A, Mateusz Bulak z klasy III B i Hubert Wodzicki z klasy III B
 
Fizyka: Mateusz Bulak z klasy III B i Aleksandra Kubacka z klasy III A
 
Chemia: Honorata Stocka z klasy III B, Artur Król z klasy III A, Aleksandra Kubacka z klasy III A i Dominik Mika z klasy III A
 
Biologia: Honorata Stocka z klasy III B, Artur Król z klasy III A
 
Geografia: Artur Król z klasy III A
 
Historia: Malicki Mateusz z klasy II A, Ewa Choina z klasy III B

Język angielski: Kopycińska Natalia z klasy III A, Artur Król z klasy III A, Dominik Glück z klasy III A i Dominik Mika z klasy III A
 
Język niemiecki: Dominik Glück z klasy III A
 

KONKURSY TOWARZYSTWA MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Język Polski: Anna Sowińska z klasy 3a została laureatką o Artur Król z klasy 3a finalistą Konkursu Języka Polskiego Towarzystwa na rzecz Młodzieży Uzdolnionej w Szczecinie

Historia: Anna Sowińska z klasy III A uzyskała tytuł finalistki V Szczecińskiego Konkursu Historycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

Biologia: Artur Król z klasy III A jest finalistą Biologicznego Konkursu Towarzystwa na rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

Geografia: Tymon Wolender z klasy IIIA uzyskał tytuł laureata X Konkursu Geograficznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, natomiast Artur Król z klasy IIIA - tytuł finalisty tego konkursu.

Język angielski: Dominik Gluck (IIIA) uzyskał tytuł laureata XI Szczecińskiego Konkursu Młodego Poligloty organizowanego przez Towarzystwo na rzecz Młodzieży Uzdolnionej, natomiast Natalia Kopycińska (IIIA) oraz Dominik Mika (IIIA) uzyskali tytuł finalisty wyżej wymienionego konkursu.

Matematyka: Artur Król kl.IIIA został finalistą XI Szczecińskiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

Język angielski i niemiecki: Dominik Gluck, Natalia Kopycińska oraz Dominik Mika z klasy III A zakwalifikowali się do finału XI Szczecińskiego Konkursu Młodego Poligloty Towarzystwa na rzecz Młodzieży Uzdolnionej. 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

JĘZYK POLSKI

Anita Humiłowicz z klasy 3a została LAUREATKĄ  Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego 2012

Magdalena Szulc z klasy 2b została Mistrzem Ortografii w XIX Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym

Linda Wojtera z klasy 3a zdobyła 1. miejsce w Polsce w konkursie Mix Humanistyczny
wyróżnienia w Mixie Humanistycznym uzyskali :
Karolina Babis z klasy 3a ( 12 miejsce w kraju)
Dagmara Makuła z klasy 1a ( 12 miejsce w kraju)
Kamil Glinkowski z klasy 1b ( 12 miejsce w kraju)
Agnieszka Pancewicz z klasy 1a ( 15 miejsce w kraju)
Paula Rahn z klasy 1a ( 15 miejsce w kraju)
Oskar Siewiński z klasy 1b ( 15 miejsce w kraju)

Zuzanna Romańska z klasy 1c zajęła II miejsce w X Miejskim Konkursie Poezji Optymistycznej „Magiczne drzewo życzeń”

 

HISTORIA

 


Gimnazjum nr 10 zdobyło 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” za największą liczbę uczestników i propagowanie wiedzy historycznej.

Mateusz Malicki z kl. II A zajął 3 miejsce i uzyskał tytuł laureata  XII edycji konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”. Ewa Choina z kl. III B zdobyła 6 miejsce, a na 8. uplasowały się Wiktoria Kulas (kl. II E) i Martyna Chmielecka (kl. II B). 

Marcin Chełkowski (kl.3A) zajął 12 miejsce i uzyskał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym MIX 2012.

Marcin Chełkowski zajął 5 miejsce i uzyskał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu historycznego „W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków”. Organizatorem konkursu było Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Marcin Chełkowski (kl. 3A) zajął 1 miejsce w IX Konkursie Historycznym dla Gimnazjalistów „Na tropie XX wieku” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Anna Sowińska (kl. 3A)  uplasowała się na 23. miejscu, a Natalia Kopycińska (kl. 3A)  na 25.

MATEMATYKA

W konkursie KANGUR wyróżnienie otrzymali Artur Król 3a i Laila Szaranek 1b.

W piątek, 30 marca reprezentacja naszej szkoły brała udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MATHS in ENGLISH" zorganizowanym przez SP nr 42. I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęli Zuzanna Żmuda kl.IA i Gabriel Tański kl.IIA, natomiast Artur Król kl.IIIA zajął miejsce III. Jako szkoła mamy miejsce drugie.

Drużyna w składzie Anna Opoka, Magdalena Sikora i Dominik Mika z klasy IIIA przez sześć tygodni rozwiązywała zadania przygotowane przez LO9 w Szczecinie i po tym etapie będącym eliminacją do finału, zajęła w finale konkursu 4 miejsce.

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym PINGWIN dyplom laureata za 3 miejsce i nagrodę książkową otrzymała Laila Szaranek z klasy I. Wyróżnienia zdobyl: Artur Król z klasy IIIA i Hubert Wodzicki z klasy IIIB.

Dominik Glück z klasy III A uzyskał bardzo dobry wynik i dyplom wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 2011.

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Multitest wśród uczniów klas pierwszych wyróżnienie otrzymali: Paula Rahn z klasy IA, Michał Macuk z klasy ID, Dominika Szymczyk i Kalina Więcaszek. Wśród uczniów klas drugich wyróżnienie otrzymali: Hanna Lepieszkiewicz i Łukasz Majewski z klasy IIE. Dyplom laureata i nagrodę książkową za 4 miejsce otrzymał Artur Król z klasy IIIA, dyplom laureata za 9 miejsce otrzymał Dominik Glück z klasy IIIA. Dyplomy wyróżnienia otrzymali Mateusz Bulak i Hubert Wodzicki z klasy IIIB.

30.11.2011 w LO VII odbył się konkurs "Rachmistrz LO VII". Zwycięzcą został Dominik Glück z klasy III A który zdobył tytuł „NAJWIĘKSZY RACHMISTRZ VII LO„ a wśród laureatów znaleźli się także Mateusz Bulak z klasy III B i Artur Król z klasy III A.

BIOLOGIA

Honorata Stocka z klasy III b zajęła II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie "Mistrz Wiedzy o Człowieku"
Drużyna z naszej szkoły w składzie Honorata Stocka z klasy III b, Małgorzata Podgórska z klasy III a i Artur Król z klasy III a zajęła II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie "Drużyna Mistrzów Wiedzy o Człowieku"

Marta Orzechowska z klasy II c i Artur Król z klasy III a zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu o Zdrowym stylu Życia "Trzymaj Formę".

Marta Orzechowska z klasy II c i Wiktoria Kulas z klasy II e zajęły II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie o Zasadach Zdrowego Odżywiania.

Artur Król z klasy III a został laureatem Międzygimnazjalnego Konkursu "Łatwa Biologia", którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.
Honorata Stocka z klasy III b została finalistką.


Artur Król z klasy III a i Honorata Stocka z klasy III b zostali laureatami VI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKO-ZDROWOTNEGO.

Marta Orzechowska
z klasy II c i Artur Król z klasy III a będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, który odbędzie się 19 kwietnia w Warszawie. Oboje pomyślnie przebrnęli przez etap szkolny i powiatowy.

Uczennice Kamila Rafałowska z klasy III C, Agata Czugała- Nielsen i Malwina Szałkowska z klasy III A zajęły I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie.
 

Marta Orzechowska z klasy II C zajęła I miejsce w Międzygimnazjalnej ,,Olimpiadzie wiedzy o HIV/AIDS”, której organizatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna. Linda Wojtera z klasy III A zajęła miejsce VII.

W konkursie Ogólnopolskim Multitest : Agata Czugała - Nielsen,
Linda Wojtera z klasy III A i Mateusz Bulak z klasy III B dostali wyróżnienie.

GEOGRAFIA

Tymon Wolender  - laureat X Konkursu Geograficznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, 
wyróżnienie I stopnia w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA ,
wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym MULTITEST
 
Artur Król - finalista Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego,
finalista  X Konkursu Geograficznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, 
laureat Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego MULTITEST
Zuzanna Żmuda - wyróżnienie II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie GEO-PLANETA
Mateusz Bulak - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA
Arkadiusz Frydrych - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA
Adrian Rudnicki  - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA
Maja Łukaszewska - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA
Marek Jankowski - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA
Agnieszka Pancewicz - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym MULTITEST

 

SUKCESY JĘZYKOWE

 

Dominik Glück i Artur Król z klasy IIIA uzyskali tytuł laureata Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego, natomiast Natalia Kopycińska oraz Dominik Mika z IIIA zostali finalistami wyżej wymienionego konkursu.

Dominik Gluck (IIIA) uzyskał tytuł laureata XI Szczecińskiego Konkursu Młodego Poligloty organizowanego przez Towarzystwo na rzecz Młodzieży Uzdolnionej, natomiast Natalia Kopycińska (IIIA) oraz Dominik Mika (IIIA) uzyskali tytuł finalisty wyżej wymienionego konkursu.

W konkursie języka angielskiego THE LORD OF ENGLISH organizowanego przez Szkoły Salezjańskie Ku Słońcu w Szczecinie Natalia Kopycińska z IIIA zajęła I miejsce, Dominik Mika z IIIA zdobył II miejsce, a Dominik Glück uzyskał wyróżnienie.


W Wojewódzkim Festiwalu Języka Angielskiego organizowanego przez szkoły PRIMUS w Szczecinie uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyróżnienia:

W Konkursie Języka Angielskiego:
Dominik Glück (IIIA) zdobył I miejsce w województwie, a Natalia Kopycińska (IIIA) uzyskała wyróżnienie.

W Konkursie Wiedzy o Nowym Jorku:
Zuzanna Żmuda (IA) zdobyła III miejsce w województwie.

W Konkursie Artystycznym „Mam Talent Językowy”:
Zespół LIVING FOR A MINUTE w składzie: Tomasz Pacholski IIA (gitara), Paweł Zychowicz IIA (perkusja) oraz Sebastian Kurdel IIE (wokal) uzyskali I miejsce w województwie, a Kamila Rafałowska i Matylda Pietkiewicz (IIIC) uzyskały III miejsce

Wszyscy czterej uczniowie - Dominik Glück (3a), Natalia Kopycińska (3a), Artur Król (3a) oraz Dominik Mika (3a) - reprezentujący naszą szkołę w etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego, przeszli do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania, które już w marcu!!!!

WYNIKI KONKURSU „ENGLISH HIGH FLIER 2011”

Na poziomie klas pierwszych:

Żmuda Zuzanna (1a) – zajęła 4 miejsce w województwie,
Witkowski Maciej (1) – zajął 6 miejsce w województwie,
Pękała Aleksandra (1a) – zajęła 7 miejsce w województwie.

Na poziomie klas trzecich:

Gluck Dominik (3a) – zajął 2 miejsce w województwie,
Król Artur (3a) – zajął 3 miejsce w województwie,
Huminiłowicz Anita (3a) – zajęła 5 miejsce w województwie,
Babis Karolina (3a) oraz Opoka Anna (3a) – zajęły 8 miejsce w województwie

Anna Opoka, Natalia Kopycińska oraz Miłosz Wnuk – wszyscy z klasy 3a – w sesji zimowej uzyskali międzynarodowy certyfikat FCE. Gratulujemy!!!!


SUKCESY ARTYSTYCZNE

W dniach 12 i 13 maja 2012 w klubie DELTA odbyły się VIII Spotkania ze Sztuką Słowa ~Wiara~Nadzieja~Miłość. Klaudia Raszkiewicz została laureatką tych spotkań i otrzymała wyróżnienie za wspaniałą interpretację prozy.

28 kwietnia 2012 w MOK w Dąbiu odbył się finał wojewódzki konkursu recytatorskiego ,,O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego". Klaudia Raszkiewicz wywalczyła Brązową Lirę, Marek Jankowski zajął II miejsce a Anna Klimczyk III.

21 marca 2012 w CEO w Zdrojach odbył się Konkurs Recytatorski "Moja ukochana poezja". Klaudia Raszkiewicz zajęła III miejsce.

14 lutego 2012 w MOK w Dąbiu odbył się Konkurs Recytatorski "Miłość jest w nas". Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Ziętek 2a i Nicola Łazarów 1a. Obie uczennice otrzymały wyróżnienia.

4 grudnia 2011 w MOK w Dąbiu odbył się XVI Jesienny Turniej Recytatorski. Klaudia Raszkiewicz zajęła II miejsce a Bartosz Pietruszka i Linda Wojtera otrzymali wyróżnienia. Uczestnicy konkursu wzięli  udział w warsztatach recytatorskich.

19 listopada 2011 w Teatrze Polskim odbył się konkurs recytatorski "Szczeciński Parnas". Bartosz Pietruszka zwyciężył w kategorii gimnazjów.

SUKCESY SPORTOWE

06.06.2012 Białogard - Finał Wojewódzki Gimnazjady LA - srebrny medal Patrycji Wodejko w rzucie dyskiem.

24.05.2012 Police GRAND PRIX BISSA CUP 2012 (cykl 10 mityngów la)- 3 miejsce drużynowo Gimnazjum 10, indywidualnie: 1 miejsce Michał Wyhadańczuk 300m, 2 miejsce Konrad Janowski kula, 3 miejsce Jakub Kasprzycki skok wzwyż, 3 miejsce Agata Krzysztofik skok wzwyż.

28.05.2012 Szczecin - Gimnazjada Powiatowa w LA - złote medale: Patrycja Wodejko dysk, Konrad Janowski kula, dysk, srebrne medale: Jakub Kasprzycki skok wzwyż, Mateusz Bulak dysk, Olga Prywer dysk, brązowe medale: Piotr Jagucki 110mppł, Julia Ziółkowska dysk, oszczep, Kamil Kerl dysk, Patrycja Wodejko kula.

15.05.2012 Szczecin - Finał Powiatowych Biegów Rozstawnych - Srebrny medal sztafety szwedzkiej(100x200x300x400)w składzie: Michał Zwierko,Tymon Wolender, Dominik Gluck, Michał Wyhadańczuk.

12.05.2012 Szczecin - Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów Młodszych. Złoty medal Patrycji Wodejko w pchnięciu kulą

9.05.2012 Szczecin - II Runda Ligi Biegowej. Srebrny medal Michał Wyhadańczuk w biegu na 300m klas III, brązowy medal Michał Zwierko w biegu na 100m klas III.

28.04.2012 Gryfino - Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego UKS-MKS w LA. Brązowe medale w kategorii młodzików zdobyli: w rzucie oszczepem Julia Ziółkowska i w skoku w dal Piotr Jagucki.

7.01.2012r. Szczecin - Halowe Mistrzostwa Młodzików w LA. Srebrny medal i rekord życiowy Zuzanny Hyriak w skoku wzwyż.

17.12.2011r. Neubrandenburg - Halowe Zawody w LA Weihnachtssportfest des SCN . Filip Zbiegień zajął 1 miejsce w pchnięciu kulą 3kg., Konrad Janowski uplasował się na 3 miejscu w kuli 4 kg., Jakub Kasprzycki zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż.

10.12.2011r. Szczecin - Mikołajkowy Mityng LA. W skoku wzwyż brązowy medal wywalczył Jakub Kasprzycki.

7.10.2011r. Barwice - IV Ogólnopolski Mityng Skoku Wzwyż. Trzy medale naszych skoczków : srebrny - Jakub Kasprzycki (klasy trzecie), brązowy - Agata Krzysztofik (klasy drugie), brązowy - Bianca Blumel (klasy pierwsze).

27.09.2011r Szczecin - Dzień Sztafet. Zespół chłopców naszej szkoły składający się z czterech sztafet (4x100, 4x400, szwedzkiej, olimpijskiej) zajął 2 miejsce. Sztafeta szwedzka w składzie: Michał Wyhadańczuk, Tymon Wolender, Michał Zwierko, Łukasz Majewski zdobyła złoty medal. 

21.09.2011r. Szczecin - Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt. Julia Ziółkowska zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem, Agata Krzysztofik brązowy w skoku wzwyż.

20.09.2011r. Szczecin - Liga Lekkoatletyczna Chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce. Indywidualnie: Kamil Południak złoty medal w rzucie dyskiem, Jakub Kasprzycki srebrny w skoku wzwyż, Konrad Janowski brązowy w pchnięciu kulą, Adam Sikora brązowy w rzucie oszczepem.

13.09.2011r. Szczecin - Liga Biegowa Chłopców. Łukasz Majewski zdobył brązowy medal w biegu na 300m kl. 2.

12.09.2011r.  Szczecin -  Liga Biegowa Dziewcząt zorganizowana przez MOS Szczecin. Uczennice naszej szkoły zdobyły 3 medale: Anna Opoka srebrny w biegu na 300m kl. 3,  Agata Zalewska brązowy w biegu na 600m kl. 1, Małgorzata Jurczyk brązowy w biegu na 600m kl. 3.

3.09.2011r.  Szczecin - Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Jakub Anuszkiewicz w skoku o tyczce zajął  1 miejsce, ustanawiając wynikiem 280cm rekord Gimnazjum nr 10.
 

 

SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

 

Komitet Inwestycyjny „NEKO” w składzie Aleksandra Bojda, Barbara Nieznanowska, Alicja Maciaszek, Martyna Szala oraz Magdalena Szumińska (kl. III D) zdobył 14 miejsce w półfinałach wojewódzkich konkursu ekonomicznego „Z klasy do kasy”. Zespół o nazwie „teamKRBA” w składzie Krzysztof Kaczyński (II B), Rafał Kołakowski (II B), Bartłomiej Zakrzewski (II E) oraz Adam Sikora (II D) zajął miejsce 15.

Gimnazjum nr 10 zdobyło 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze za największa liczbę uczestników.

W XIX edycji Małej Olimpiady Społeczno-Ekonomicznej Aleksandra Borowska i Katarzyna Grudzińska (kl. III D) zajęły 9 miejsce, a Dominik Mika (kl. III A) uplasował się na 10 pozycji.

Klaudia Raszkiewicz (kl. II D), Tymon Wolender (kl. IIIA) oraz Artur Król (kl. III A) zajęli I miejsce w Konkursie Wiedzy o Kulturze Żydowskiej zorganizowanym przez Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.