Osiągnięcia 2012/2013

ROK SZKOLNY 2012/2013
 
KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

 

Konkurs Języka Niemieckiego

Michał Domański 3b
Rafał Almakiewicz 3b


Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Konkurs Polonistyczny

Maja Majewska 3a

Konkurs Historyczny z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie

Jan Piotrowski 3d
Jakub Leśniański 3a
Mateusz Malicki 3a
Ada Bogdanowicz 3b

Konkurs Matematyczny

Gabriel Tański 3a

Konkurs Chemiczny

Jakub Smoliński 2c
Magdalena Kaźmierczak 3e

Konkurs Fizyczny z Elementami Astronomii

Karol Przybylski 3c
Gabriel Tański 3a
Jędrzej Niedzielski 3a

Konkurs Biologiczny

Weronika Żydowicz 3a

Konkurs Języka Angielskiego:

Sylwia Kłębowska 3a
Klaudia Ziętek 3a
Constantin Blümel 3a
Zuzanna Żmuda 2a
Maja Majewska 3a
Gabriel Tański 3a

Konkurs Języka Niemieckiego

Constantin Blümel 3a

 

KONKURSY TOWARZYSTWA MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Język Angielski:

Constantin Blümel (3a) został laureatem XII Szczecińskiego Konkursu „Młody Poliglota” organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Sylwia Kłębowska (3a) została finalistką ww. konkursu.

Historia:

Mateusz Malicki (3A) został laureatem VI Szczecińskiego Konkursu Historycznego. Ada Bogdanowicz (3B) uzyskała tytuł finalistki ww. konkursu.

 Język Polski:

Hanna Lepieszkiewicz III e została laureatką Konkursu Polonistycznego.

Chemia:
Magdalena Kaźmierczak III e i Jakub Smoliński II c zostali finalistami Konkursu Chemicznego.

Geografia:

Michał Kałużny i Marlena Węgrzanowska zostali finalistami Konkursu Geograficznego.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Język Polski:


Multitest 2012

  • Katarzyna Saperska 3a –dyplom laureata, 7. miejsce
  • Sylwia Kłębowska 3a - dyplom laureata, 8. miejsce
  • Kinga Łukasik  3a- dyplom laureata, 9. miejsce
  • Hanna Lepieszkiewicz 3e - dyplom laureata, 11. miejsce
  • Maja Majewska 3a – dyplom wyróżnienia
  • Marcel Łodygowski 1d - dyplom laureata, 9. miejsce
  • Dagmara Makuła  2a- dyplom wyróżnienia
  • Paula Rahn 2a - dyplom wyróżnienia
  • Mateusz Lech 2b - dyplom wyróżnienia

Alfik Humanistyczny 2012

  • Paula Rahn  2a– 3. miejsce w województwie, bardzo dobry wynik
  • Michał Macuk 2d– 11. miejsce w województwie, bardzo dobry wynik
  • Dominika  Szymczyk 2e - 14. miejsce w województwie, bardzo dobry wynik
  • Aleksandra Frydrych 2d - 14. miejsce w województwie, bardzo dobry wynik
  • Nikola Gregorczyk 2b - 14. miejsce w województwie, bardzo dobry wynik
  • Hanna Lepieszkiewicz  3e – dyplom za bardzo dobry wynik
  • Dagmara Makuła 2a – dyplom za dobry wynik
  • Zuzanna Grodek 2a - dyplom za dobry wynik
  • Zuzanna Romańska 2c - dyplom za dobry wynik
  • Daniel Budziński 2a - dyplom za dobry wynik
  • Nicola Łazarów 2a - dyplom za dobry wynik
  • Wiktoria Kulas 3e - dyplom za dobry wynik
  • Iga Rzepecka 3c - dyplom za dobry wynik


Olimpus 2012, sesja jesienna

  • Wiktoria Kulas, kl. 3e – dyplom laureata, 7. miejsce

Olimpus 2013, sesja wiosenna

  • Hanna Lepieszkiewicz, kl. 3e – dyplom laureata, 11. miejsce

Historia i Wiedza o Społeczeństwie:

Wiktoria Kulas z kl. 3 E i Michał Lubasiewicz z kl. I B uzyskali tytuł finalistów XIII edycji Konkursu z Edukacji Regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”

Maja Majewska i Katarzyna Saperska z kl. 3 A zostały laureatkami VIII Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego organizowanego przez Gimnazjum nr 43 w Szczecinie. Maja zajęła 1., a Kasia 3. miejsce.

Klaudia Raszkiewicz i Jan Piotrowski z kl. 3 D zajęli 2. miejsce w konkursie „Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.

Jan Piotrowski z kl. 3D zajął 8. miejsce w konkursie „Na tropie XX wieku” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Jędrzej Jabłoński (kl. 2D) zajął miejsce 17., a Mateusz Pawłowski (kl. 3B) – 24.

Jakub Leśniański z kl. III A i Ada Bogdanowicz z kl. III B uzyskali tytuł laureata konkursu „Historia - świadek przeszłości" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Jakub zajął 2., a Ada 3. miejsce. Jan Piotrowski (3D) uzyskał tytuł finalisty tego konkursu.

Maja Majewska z kl. 3A i Kinga Sacharczuk z kl. 2D uzyskały tytuł laureatek Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej zajmując w niej 5. miejsce.

Marcel Łodygowski z klasy I D uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z historii, zajmując 11. miejsce w kategorii klas pierwszych.

Paweł Zychowicz (kl.3 A) zajął 3 miejsce i uzyskał tytuł laureata I Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie.

Paweł Zychowicz z kl. 3 A zajął II miejsce i uzyskał tytuł laureata V Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zorganizowanej przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

 

Matematyka:

KANGUR Matematyczny - wyróżnienia otrzymali Radosław Kuźmiński, Maciej Gryszkiewicz, Bartosz Duduś z klasy 1d oraz Graczyk Michał z 1a

"Rachmistrz VII LO" - zwycięzcą konkursu organizowanego przez VII LO w Szczecinie został Łukasz Majewski kl.3e, natomiast Gabriel Tański kl.3a zajął 3 miejsce.

ALFIK MATEMATYCZNY - wynik bardzo dobry uzyskał Maciej Gryszkiewicz kl.1d , natomiast dobry wynik uzyskali: Radosław Kuźmiński kl.1d, Kacper Sieredziński kl.1a oraz Bartosz Duduś kl.1d.

konkurs MULTITEST.
Tytuł laureata zdobyli: Radosław Kuźmiński-6 miejsce w kraju oraz Maciej Gryszkiewicz-9 miejsce w kraju, obaj z klasy 1d. Wyróżnienia mają: Katarzyna Iwanowska kl.1a oraz Kacper Malinowski kl.1d, zajmując odpowiednio 14 i 15 miejsce w kraju.

Informatyka:

11.12.2012 - Konkurs informatyczny "Format XL" organizowany przez LO X, w ktrórym do finału dostał się: Tymoteusz Wysocki i Stanisław Kaup.

Biologia:

Uczennica Karolina Sass z klasy III a uzyskała tytuł laureata konkursu „Łatwa Biologia" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Katarzyna Zając z klasy III a została finalistką. 

Uczennica Kinga Łukasik z klasy III a została finalistką i zajęła V miejsce Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie" 

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Multitest z biologii została Agnieszka Pancewicz z klasy II a, Michał Macuk z klasy II d, Katarzyna Zając z klasy III a.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymały następujące osoby: Magdalena Kaźmierczak z klasy III e, Weronika Żydowicz z klasy III a, Marta Orzechowska z klasy III c, Karolina Sass z klasy III a, Aleksandra Sajko z klasy II a oraz Aleksandra Frydrych z klasy II d.

Uczennica Marta Orzechowska z klasy IIIc zajęła I miejsce w II Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie. Uczennica Karolina Sass z klasy III a zajęła III miejsce.

W etapie drużynowym nasza szkoła w składzie Marta Orzechowska, Karolina Sass i Katarzyna Zając zajęła I miejsce.

Marta Orzechowska z klasy III c zajęła II miejsce w Międzygimnazjalnej "Olimpiadzie wiedzy o HIV/AIDS", której organizatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 

SUKCESY JĘZYKOWE

Język Angielski:

Constantin Blümel (3a) został laureatem XII Szczecińskiego Konkursu „Młody Poliglota” organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Sylwia Kłębowska (3a) została finalistką ww. konkursu.


Maja Majewska (3a) zajęła I miejsce, zaś Constantin Blümel (3a) III miejsce w III edycji konkursu języka angielskiego dla gimnazjalistów „THE LORD OF ENGLISH”.  Konkurs zorganizowany został przez Szkoły Salezjańskie Ku Słońcu.

Sylwia Kłębowska (3a) zajęła III miejsce, zaś Klaudia Ziętek (3a) IV miejsce w konkursie języka angielskiego dla gimnazjalistów. Konkurs zorganizowany został przez Liceum Języków Obcych i Informatyki „Sapientia”.

Zespół muzyczny „LIVING FOR A MINUTE” w składzie: Weronika Strzelczyk (gitara basowa), Sebastian Kurdel (wokal), Michał Leśniewicz (gitara elektryczna) oraz Paweł Zychowicz (perkusja), zajął pierwsze miejsce w konkursie „MAM TALENT JĘZYKOWY”. Konkurs zorganizowany został przez Liceum Języków Obcych i Informatyki „Sapientia”.

Kacper Sieredziński (1a) zajął II miejsce na poziomie klas pierwszych, zaś Paula Rahn (2a) II miejsce na poziomie klas drugich, w VII Międzyszkolnym konkursie matematycznym MATHS IN ENGLISH. Drużynowo GM nr 10 uplasowało się na III miejscu.

Syliwia Kłębowska (3a) oraz Constantin Blümel (3a) przeszli do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu „Młody Poliglota" organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. 

Język Niemiecki:

1. MULTITEST

Uczestnicy uzyskali wyróżnienia: Westyna Pawlewicz (1a); Filip Prajs (1a) ex aequo 13 miejsce w kraju; Piotr Arsoba (klasa 1b) 14 miejsce w kraju; Bianca Blümel z klasy 2a 11 miejsce w kraju;

2. OLIMPUS

Laureatem przeprowadzonego w sesji jesiennej 2012 Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus w kategorii klas 2 została Bianca Blümel z klasy 2a, zajmując 9 miejsce.

3. Olimpus
Filip Prajs (1a) zajął 25 miejsce w kraju oraz Bianca Blümel (2a) 9 miejsce w kraju zdobywając tytuł  laureata.

4. XI Ogólnopolskim Konkursie Jęz. Niemieckiego dla Gimnazjalistów PSNJN

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie mający 75% i więcej z testu :
Constantin Blümel (3a), Bianca Blümel (2a), Almakiewicz Rafał (3b), Aneta van Tuijl (3b).

5. Sprachdoktor
Na poziomie klas pierwszych wyniki prezentują się następująco:
Marika Lech (1b) 1 miejsce w województwie i  3 miejsce w kraju (tytuł laureata)
Wojciech Maciejewski (1b) 6 miejsce; Filip Prajs 7 miejsce oraz Piotr Arsoba 10 miejsce.

Klasy drugie:
Bianca Blümel (2a) zajęła 3 miejsce oraz uczniowie klasy 2b: Michał Wujak 4 miejsce, Paula Jaros  i Anna Kaźmierczak ex aequo 6 miejsce.

Klasy trzecie:
Constantin Blümel (3a) zdobył 1 miejsce w województwie, Aneta van Tulij (3b) 5 miejsce, Michał Domański (3b) 7 miejsce i Aleksandra Tarnowska (3b) 8 miejsce.

6. ALBUS

Laureatem ogólnopolskiego konkursu ALBUS została Marika Lech (1b) zajmując 6 miejsce w kraju i zdobywając tytuł laureata. 14 miejsce otrzymała Hanna Pawłowska (1b), Wojciech Maciejewski (1b) oraz Piotr Arsoba (1b) zajęli 14 miejsce otrzymując wyróżnienia.

Gratulujemy!!!


SUKCESY ARTYSTYCZNE 

 

Bartosz Pietruszka zajął II miejsce a Klaudia Raszkiewicz uzyskała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim ,, Moja ukochana poezja..." zorganizowanym przez CEO.

Kabaret (naszej szkoły) "Małośmieszni" zajął III miejsce w XIII Międzygimnazjalnym Festiwalu Inscenizacji i Kabaretów w Gimnazjum nr 12 za przedstawienie "Do zakochania jeden krok".

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej, który odbył się Zespole Szkół nr 6.

Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie w etapie miejskim Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 9 marca 2013r. w Pałacu Młodzieży.

Klaudia Raszkiewicz i Bartosz Pietruszka zostali laureatami etapu rejonowego Konkursu Recytatorskiego o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego i awansowali do finału wojewódzkiego. W etapie wojewódzkim Klaudia Raszkiewicz zajęła II miejsce.

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej , który odbył się Zespole Szkół nr 6.

Klaudia Raszkiewicz zajęła II miejsce w konkursie krasomówczym "Opowieści morskie" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie.

Klaudia Raszkiewicz zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim SZCZECIŃSKI PARNAS zorganizowanym przez oddział szczeciński Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, SP nr 48 i ZSO nr 4.

Klaudia Raszkiewicz i Bartosz Piertuszka zostali laureatami pierwszego miejsca XVII Jesiennego Turnieju Recytatorskiego a Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie.

Zespół wokalno-instrumentalny "Szanty-Dziesiątka" zdobył w grudniu I miejsce w kategorii „Gimnazja-zespoły muzyczne" na najstarszym w regionie jubileuszowym międzyszkolnym XXV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „KALMAR '2012" w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej. Skład zespołu: Constantin Blümel, Jan Gliński, Tomasz Pacholski, Bartosz Duda, Paweł Dąbrowski, Magdalena Michoń, Sebastian Kurdel. Specjalne, pozaregulaminowe wyróżnienie za niezwykłe walory głosowe i stworzenie wyjątkowego nastroju otrzymał członek zespołu - Sebastian Kurdel.

Inny zespół muzyczny „Dziesiątka", w składzie: Joanna Opoka, Karolina Pacholska, Szymon Uljasz, Tomasz Pacholski i Klaudia Raszkiewicz, zajął III miejsce w Finale XIV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, zorganizowanego. Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Szczecinie. W tym samym konkursie Sebastian Kurdel zdobył II miejsce.

Kolejne miesiące przyniosły dalsze sukcesy muzyczne uczniów naszej szkoły w kategorii zespołów, ale również i solistów. W finale Festiwalu Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych w dziedzinie artystyczno-językowej  (Szkoły Prymus ) I  i III miejsce uzyskał zespół „Living for a minute” i duet „Joanna i Tomek”, a czwarte premiowane Julia Bartoś.

Podsumowaniem sukcesów, uzyskanych przez przedstawicieli naszej szkoły był udany występ grupy wokalno-instrumentalnej, która podczas  XIV Konkursu Piosenki Szantowej i Żeglarskiej „Zdroje 2013” zdobyła I miejsce.

 

SUKCESY SPORTOWE

31.08.2013 – Szczecin – Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA: 1 miejsce Fischer Norbert – rzut młotem, 1 miejsce Wręga Paula skok o tyczce, 1 miejsce Anuszkiewicz Jakub – skok o tyczce, 2 miejsce Gajdamowicz Monika – pchnięcie kulą, 3 miejsce Podkalicki Filip – rzut młotem, Rahn Paula – chód 3000m.

 

5.06.2013 - Szczecin - Powiatowa Gimnazjada w LA: 1 miejsce Tomasz Bronk - dysk, 2 miejsce Agata Krzysztofik - skok wzwyż, 2 miejsce Piotr Jagucki - 110mppł, 2 miejsce Piotr Jagucki - dysk, 3 miejsce Monika Gajdamowicz - dysk, 3 miejsce Paweł Dąbrowski - skok wzwyż, 3 miejsce Dominik Wąs - dysk

16.05.2013 - Police - Czwartki LA BISSA CUP 2012/13: 3 miejsce Gimnazjum 10.

11.05.2013 - Szciecin - Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych: 1 miejsce Miłosz Hejzner - sztafeta 4x100m, 2 miejsce Karolina Kalicka - chód 3000m, 3 miejsce Piotr Jagucki - 110 mppł.

27.04.2013 - Gryfino - Mistrzostwa Województwa MKS - UKS : 1 miejsce Mateusz Lech - skok wzwyż, 1 miejsce Krzysztof Wagner - oszczep, 2 miejsce Michał Pioch - oszczep, 3 miejsce  Maciej Szobak - oszczep, 3 miejsce - oszczep, 3 miejsce Jakub Korzeniowski - kula, Monika Gajdamowicz - 3 miejsce - kulą

11-12.01.2013 - Halowe Mistrzostwa w LA - Szczecin : 2 miejsce Paula Wręga - skok o tyczce, 3 miejsce Mateusz Lech - skok wzwyż, 3 miejsce Kacper Aftewicz - skok wzwyż, 3 miejsce Julia Sperka - skok wzwyż.

25.10.2012 - V Mityng LA Grand Prix Bissa Cup - Police : 1 miejsce Karolina Kalicka - skok wzwyż, 2 miejsce Paula Rahn - skok wzwyż, 1 miejsce Zuzanna Grodek - 60m, 2 miejsce Bianka Opałka - 60m, 3 miejsce Oliwia Konior - 60m, 1 miejsce Michał Wujak - 60m, 2 miejsce Kacper Aftewicz - 60m, 3 miejsce Daniel Zarębski - 60m, 1 miejsce Miłosz Hejzner - 100m, 3 miejsce Piotr Jagucki - 100m, 3 miejsce Tomek Dominiczak - kula, 2 miejsce Piotr Jagucki - skok wzwyż.

18.10.2012 - IV Mityng LA Grand Prix Bissa Cup - Police : 1 miejsce Karolina Kalicka - skok wzwyż, 2 miejsce Paula Rahn - skok wzwyż, 1 miejsce Zuzanna Grodek - 60m, 2 miejsce Weronika Gaweł - 60m, 3 miejsce Nikola Łazarów - 60m, 2 miejsce Miłosz Hejzner - 100m, 3 miejsce Łukasz Majewski - 300m, 2 miejsce Tomek Dominiczak - kula, 3 miejsce Paweł Dąbrowski - skok wzwyż.

11.10.2012 - III Mityng LA Grand Prix Bissa Cup - Police : 1 miejsce Julia Sperka - skok wzwyż, 2 miejsce Karolina Kalicka - skok wzwyż, 3 miejsce Miłosz Hejzner - 100m.

20.09.2012 - II Mityng LA Grand Prix Bissa Cup - Police : 3 miejsce Karolina Kapral - skok wzwyż, 3 miejsce Dominik Stępień - skok wzwyż, 2 miejsce Piotr Jagucki - bieg 60m, 3 miejsce Dominik Wąs - bieg 60m.

18-19.09.2012 - Szkolna Liga LA : 1 miejsce Piotr Jagucki - 110mppł, 1 miejsce Tomasz Bronk - dysk, 2 miejsce Filip Zbiegień - dysk, 3 miejsce Paweł Tanona - dysk, 2 miejsce Julia Ziółkowska - dysk, 3 miejsce Monika Gajdamowicz - dysk, 2miejsce Agata Krzysztofik - skok wzwyż.

13.09.2012 - I Mityng LA Grand Prix Bissa Cup - Police : 1 miejsce Paula Rahn - skok wzwyż, 2 miejsce Karolina Kalicka - skok wzwyż, 2 miejsce Weronika Gaweł - bieg 600m, 2 miejsce Piotr Jagucki - skok wzwyż, 3 miejsce Tomasz Bronk - skok wzwyż.

15.09.2012 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA : 1 miejsce Jakub Anuszkiewicz - skok o tyczce, 3 miejsce Karolina Gilek - skok o tyczce, 6 miejsce Julia Ziółkowska - rzut dyskiem.

8.09.2012 - Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA: 1 miejsce Jakub Anuszkiewicz - skok o tyczce, 3 miejsce Paula Wręga - skok o tyczce, 3 miejsce Julia Ziółkowska - rzut dyskiem.


SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

 

 Marta Orzechowska została zwyciężczynią I Konkursu Dziennikarsko-Językowego dla uczniów szkół gimnazjalnych "Strzał w Dziesiątkę".