Osiagnięcia 2013/2014

ROK SZKOLNY 2013/2014
 
KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Konkurs Historyczny z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie: Dariusz Zagrodzki 3e
Konkurs Chemiczny: Jakub Smoliński 3c
Konkurs Języka Angielskiego: Klaudia Jaworska 3a, Aleksandra Pękala 3a,  Zuzanna  Żmuda 3a
Konkurs Języka Niemieckiego: Bianca Blümel 3a 

Konkurs Geograficzny: Michał Kałużny 3a,


Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Konkurs Historyczny z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie: Bartosz Roman 3a, Michał Macuk 3d
Konkurs Matematyczny: Wojciech Maciejewski 2b                
Konkurs Chemiczny: Zuzanna Grodek 3a               
Konkurs Fizyczny z Elementami Astronomii: Michał Ufniarz 3e, Jakub Smoliński 3c
Konkurs Biologiczny:  Paula Rożnowska 3e
Konkurs Geograficzny: Cezary Parcheta 3a
Konkurs Języka Angielskiego: Diana Opiela 2a
Konkurs Języka Niemieckiego: Aleksandra Filipowicz 3a, Marika Lech 2b

 

 

KONKURSY TOWARZYSTWA MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej


Konkurs Chemiczny: Jakub Smoliński 3c,
Konkurs Fizyczny: Dominika Szymczyk 3e
Konkurs Młody Poliglota: Bianca Blümel 3a

Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

Konkurs Chemiczny: Zuznna Grodek 3a
Konkurs Geograficzny: Michał Kałużny 3a
Konkurs Historyczny: Bartosz Roman 3a, Dariusz Zagrodzki 3e
Konkurs Matematyczny: Dominika Szymczyk 3e
Konkurs Młody Poliglota: Aleksandra Filipowicz 3a, Marek Jankowski 3a


 

 

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

GEOGRAFIA

Michał Kałużny -  wyróżnienie i pierwsze miejsce w szkole w Ogólnopolskim Konkursie GEOPLANETA

Cezary Parcheta - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEOPLANETA;

Marek Jankowski -  1. miejsce w Konkursie Geograficznym dla Gimnazjum „GEO-LIDER”;
wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEOPLANETA;

Wojciech Jęchorek - 2. miejsce w Konkursie Geograficznym dla Gimnazjum „GEO-LIDER”

Jakub Wolender  - laureat 5. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Pingwin 2013
14. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST 2013
wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA

 

CHEMIA

Jakub Smoliński klasa 3c
- laureat Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
- laureat ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego OLIMPUS
- I miejsce w Konkursie Chemii Praktycznej organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
Zuzanna Grodek klasa 3 a
- laureatka Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
II miejsce (drużynowo) w  Konkursie Chemii Praktycznej organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Smoliński kl.3c, Zuzanna Grodek kl. 3a i Teresa Eysymont kl. 3e

 

JĘZYK POLSKI

1.    Multitest 2013 - zasięg ogólnopolski

•    Sonia Mechowska, kl. 2b – dyplom wyróżnienia
•    Karolina Jasnowska, kl. 2b – dyplom wyróżnienia

2.    Konkurs Dziennikarsko-Językowy – zasięg miejski; organizator: X LO w Szczecinie
•    Sylwia Afeltowicz, kl. 2c – I miejsce
•    Paula Rahn, kl. 3a – III miejsce
•    Kamila Król, kl. 3e – tytuł finalisty
•    Paula Rożnowska, kl. 3e – tytuł finalisty

3.    Alfik Humanistyczny 2013 - zasięg ogólnopolski

•    Paulina Tobiasz, kl. 1d – bardzo dobry wynik – 3. miejsce w województwie;
•    Alicja Terelak, kl. 1b – dobry wynik
•    Sylwia Afeltowicz, kl. 2c – bardzo dobry wynik
•    Julia Cinzer, kl. 2a – dobry wynik
•    Michał Macuk, kl. 3d – bardzo dobry wynik – 2. miejsce w województwie, 10. miejsce w kraju
•    Nikola Gregorczyk, kl. 3b – bardzo dobry wynik – 10. miejsce                          w województwie
•    Zuzanna Romańska, kl. 3c – bardzo dobry wynik – 18. miejsce
•    Paula Rahn, kl. 3a – dobry wynik
•    Dagmara Makuła, kl. 3a – dobry wynik
•    Cezary Parcheta, kl. 3a – dobry wynik
•    Sandra Garbaczewska, kl. 3d – dobry wynik

4.    Galileo 2014 – zasięg ogólnopolski

•    Sylwia Afeltowicz, kl. 2c - dyplom laureata, 10. miejsce w kraju
•    Dagmara Makuła, kl. 3a – dyplom laureata, 10. miejsce w kraju
•    Aleksandra Sajko, kl. 3a – dyplom wyróżnienia, 12. miejsce w kraju
•    Michał Macuk, kl. 3d – dyplom wyróżnienia, 13. miejsce w kraju
•    Anna Kaźmierczak, kl. 3b – dyplom wyróżnienia, 14. miejsce w kraju
 
5.    Karolina Gilek, kl. 3c – uzyskała tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie „Poprawna ortografia”

6.    Zuzanna Romańska, kl. 3c – zdobyła II miejsce w Konkursie Poezji Optymistycznej (konkurs pod hasłem „A w sercu ciągle maj…”), organizowanym przez Gimnazjum nr 34 w Szczecinie

7.    Konkursy teatralne, w których nagrody zdobył szkolny zespół „Drama”:

•    III miejsce na XIV Festiwalu Kabaretów i Inscenizacji, organizowanym 16 maja 2014 r. przez Gimnazjum nr 12 w Szczecinie;

•    Wyróżnienie w trzyetapowym Turnieju Teatralnym „Pleciugomaniacy”, organizowanym przez Teatr Lalek Pleciuga i Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów

•    Wyróżnienie za przełamanie stereotypu lektury szkolnej na Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Kotłownia 2014”


WOS
Karolina Gilek klasa 3c - finalistka Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie
Dariusz Zagrodzki klasa 3e - finalista VI Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez XIII LO w Szczecinie

Panda matematyczna Wyróżnienie otrzymali:
Piotr Skała 1a – 7 miejsce w kraju oraz Radosław Kuźmiński 2d – 10 miejsce w kraju.

Stanisław Kaup uzyskał certyfikat ECDL

KANGUR MATEMATYCZNY – WYNIKI
Klasy pierwsze: wyróżnienie otrzymują uczniowie 1a – Oskar Organista, Anna Strzelczyk, Piotr Skała, Jędrzej Szostak
Klasy drugie: bardzo dobry wynik osiągnął Radosław Kuźmiński, wyróżnienie ma Maciej Gryszkiewicz, obaj z 2d
Klasy trzecie: wyróżnienie otrzymał Michał Ufniarz z 3e

Michał Kałużny z klasy 3 A został laureatem wyróżnienia krajowego I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop”, natomiast Wojciech Klimczyk z klasy 3 B uzyskał wynik bardzo dobry.

Michał Macuk (kl. 3 D) i Bartosz Roman (kl. 3 A) zdobyli I miejsce w konkursie historycznym „Polacy na Węgrzech, Węgrzy w Polsce” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.

Olga Wawryk z kl. 1 A i Michał Oleksy z kl. 1 C otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym Galileo 2014.

Paula Rożnowska  z klasy III e oraz Agnieszka Pancewicz z klasy III a zostały lauretkami  w VIII Wojewódzkim Konkursie Eko-Zdrowotnym organizowanym przez Gimnazjum nr 5. Paula Rożnowska z klasy III e zajęła II miejsce w III Miedzygimnazjalnym Konkursie ,, Mistrz Wiedzy o Człowieku’’ organizowanym przez naszą szkołę. Nasza drużyna w składzie:  Paula Rożnowska z klasy III e, Agnieszka Pancewicz z klasy III a oraz Aleksandra Zdrowska z klasy II c zajęła II miejsce. Dominika Fryza z klasy II d i Martyna Bobala z klasy II a zajęły I miejsce w Miedzygimnazjalnym  V Konkursie Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu zorganizowanym Przez Gimnazjum nr 12.

9 kwietnia braliśmy udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MATHS in ENGLISH". Jako szkoła zajęliśmy I miejsce. Piotr Skała zwyciężył w poziomie klas pierwszych, a Zuzanna Żmuda w poziomie klas trzecich. Kacper Sieredziński zajął 2m w poziomie klas drugich.

Klaudia Sroczyńska z kl. 3D zdobyła 3. miejsce w regionie szczecińskim (obejmującym województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie) w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” za pracę „Panny Niezłomne”.

Paula Rożnowska z klasy IIIe zajęła III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym, którego organizatorem było Technikum Kształtowania Środowiska w Szczecinie.  Drużynowo nasze gimnazjum zajęło I miejsce w składzie Paula Rożnowska z klasy IIIe, Agnieszka Pancewicz i Aleksandra Sajko z klasy IIIa.

Dariusz Zagrodzki z kl. 3E zdobył  1. miejsce w konkursie „Historia- świadek przeszłości” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

Paula Rożnowska z klasy III e została finalistką Konkursu Biologicznego w Liceum Katolickim.

Paula Rożnowska z klasy III e została laureatką Konkursu  Biologicznego "Łatwa Biologia" zajmując I miejsce, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Agnieszka Pancewicz i Aleksandra Sajko z klasy III a zostały finalistkami.

Wyróżnienie w konkursie ALFIK MATEMATYCZNY za najlepszy wynik w szkole otrzymali:
w poziomie klas 1 - Piotr Skała, w poziomie klas 2 - Radosław Kuźmiński, a klasach 3 - Julia Kapturowska.

Kinga Sacharczuk z kl. 3 D zajęła 4., a Zuzanna Żmuda z kl. 3 A – 9. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej uzyskując tym samym tytuł laureatek tego konkursu.

Sonia Mechowska i Karolina Jasnowska, kl. 2b, otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Multitest 2013 z języka polskiego.

W Międzygimnazjalnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS Dominika Fryza z klasy II d i Agnieszka Pancewicz z klasy III a zajęły ex aequo II miejsce.

W Ogólnopolskim Konkursie Multitest z biologii uczeń Rafał Górczewski z klasy III e zajął V miejsce i otrzymał tytuł Laureata. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Paula Rożnowska klasy IIIe, Nicola Łazarów, Agnieszka Pancewicz i Aleksandra Sajko z klasy IIIa, Annna Kazimierczak z klasy IIIb. Z klasy IIa zostali wyróżnieni Maria Izbicka, Katarzyna Neczaj oraz Kacper Sieredziński.

 

W Konkursie MULTITEST MATEMATYCZNY :

- poziom klas 1 – tytuł laureata zdobyli: Piotr Skała 3 miejsce w kraju, Jędrzej Szostak 5 m w kraju, Jakub Wolender 7 m w kraju, Michał Borkowski 9 m w kraju, wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Pych, Olga Wawryk, Ewa Bronk, Wiktoria Lachowicz

- poziom klas 2 – wyróżnienie otrzymali: Maciej Gryszkiewicz, Radosław Kuźmiński, Bartosz Duduś, Kacper Sieredziński

- poziom klas 3 – wyróżnienie otrzymała Zuzanna Żmuda 

 

Do finału Kuratoryjnego  Konkursu Matematycznego przeszedł Wojciech Maciejewski kl.2b

Żmuda Zuzanna kl.3a zwyciężyła w konkursie "RACHMISTRZ VII LO" w kategorii gimnazjaliści

 

Dnia 29 listopada 2013 r. w X Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się finał II konkursu dziennikarsko – językowego „Strzał w Dziesiątkę”. Do zmagań o tytuł laureata stanęło 10 uczniów, w tym 5 z naszego gimnazjum. Musieli oni zaprezentować swoje dziennikarskie umiejętności i wiedzę, wypowiadając się na różnorodne tematy związane z życiem Szczecina. ​Uczniowie naszej szkoły wypadli wyjątkowo dobrze. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Afeltowicz z klasy 2c (opiekun p. J. Sienkiewicz), a trzecie Paula Rahn z klasy 3a (opiekun p. K. Zawadzka).

 

 

SUKCESY JĘZYKOWE

Konkursy z języka angielskiego

1.OLIMPUS  

Piotr Skała z klasy 1a  uzyskał 4 miejsce w kraju, Jakub Łozowski  – miejsce 7, Konrad Krzywicki i Ewa Bronk – miejsce 9. Dyplomy laureata otrzymali również Olga Wawryk, Mateusz Grześkowiak, Maria Poniatowska, Anna Strzelczyk, Malwina Bilut (kl. 1a) oraz Michał Borkowski (kl. 1e).

Spośród klas drugich Filip Prajs uzyskał 3 miejsce w kraju, Aleksandra Wielopolska - miejsce 4, Diana Opiela miejsce 5, Jakub Zieliński oraz Zuzanna Smolny zajęli miejsce 9. Dyplomy laureata otrzymali również Karolina Sawicz oraz Michał Lachowski (10 miejsce), Katarzyna Neczaj (13 miejsce) i Przemysław Malujdy (14 miejsce).

Z klasy 3a Aleksandra Pękala zdobyła 7 miejsce w kraju, Zuzanna Żmuda oraz Dagmara Makuła uzyskały miejsce 10, Aleksandra Filipowicz, Klaudia Jaworska, Marek Jankowski – miejsce 11; Hugo Kaszycki, Maciej Witkowski, Paula Rahn oraz Bartosz Roman - miejsce 12; Oskar Lebioda, Kacper Jaskulski i Cezary Parchęta - miejsce 14 w kraju.

2.ENGLISH HIGH FLIER 2013

KLASY PIERWSZE:  Jakub Wolender (kl. 1a) - 4 miejsce w województwie, Piotr Skała (1a) - 8 miejsce, Konrad Krzywicki (1a) - miejsce 9.

KLASY DRUGIE: Filip Prajs (kl. 2a) – 2 miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju, Aleksandra Wielopolska (kl. 2a) - 4 miejsce w województwie, Tymoteusz Lejman (kl. 2a) - 5 miejsce w województwie, Jakub Zieliński (kl. 2a) - 7 miejsce, Katarzyna Neczaj (kl. 2a) - 9 miejsce, Hanna Kowalska (kl. 2a) - miejsce 10.

KLASY TRZECIE: Zuzanna Żmuda (kl. 3a) - miejsce 2 w województwie i 13 miejsce w  kraju, Paula Rahn (kl. 3a) - miejsce 6, Klaudia Jaworska (kl. 3a) - miejsce 8 oraz Dagmara Makuła (kl. 3a) - miejsce 10.

3.ENGLISH IS FUN – IX EDYCJA MIĘDZYSZKOLNYCH ZMAGAŃ SATYRYCZNYCH

Gimnazjum nr 10 zdobyło I miejsce w IX edycji Międzyszkolnych Zmagań Satyrycznych -  English is Fun. Szesnaścioro uczniów z klasy 3a przedstawiło skecz pt. English around the World.

 

Konkursy z języka niemieckiego

1. Kuratoryjny Konkurs Języka Niemieckiego
Laureatem konkursu została Bianca Blümel (3a). Finalistkami zostały Aleksandra Filipowicz (3a) oraz Marika Lech (kl.2b)

2. Konkurs Młodego Poligloty
Bianca Blümel z klasy 3a została laureatem konkursu Młodego Poligloty Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej. Aleksandra Filipowicz oraz Michał Jankowski z klasy 3a otrzymali tytuł finalisty.  


3. II Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch macht Spaβ”
Gimnazjum nr 10 okazało się najlepsze spośród 7 szczecińskich szkół. Reprezentantami byli uczniowie klasy 2b. Oto wyniki:
1 miejsce – Marika Lech
2 miejsce – Adrian Danilewicz
3 miejsce – Hanna Pawłowska
5 miejsce – Marek Grzesiuk

4. Multitest
Zuzanna Rudzińska z klasy 1 b została laureatem – 1 miejsce w kraju. Bianca Blümel (kl. 3a) zajęła 14 miejsce w kraju i otrzymała dyplom wyróżnienia.

5. Olimpus  
Bianca Blümel zajęła 4 miejsce w kraju i zdobyła tytuł laureata. Marika Lech również otrzymała dyplom laureata zajmując 15 miejsce w kraju.

6. Albus
Hanna Pawłowska z klasy 2b zajęła 10 miejsce w kraju, otrzymując tytuł laureata.

Wyróżnienia otrzymali:
Paula Jaros (3b) – 11 miejsce w kraju; Filip Prajs (2a) 13 miejsce; Sonia Mechowska, Adrian Danilewicz i Marika Lech, wszyscy z klasy 2b - 13 miejsce; Piotr Arsoba (2b) - 14 miejsce.
Tomasz Turowski klasa 1b – 13 miejsce oraz Jonasz Świdrów (1b) 15 miejsce.

7. Galileo
Wyróżnienie otrzymała Marika Lech zajmując 12 miejsce w kraju.

8. XII Ogólnopolski Konkurs Jęz. Niemieckiego dla Gimnazjalistów PSNJN
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Bianca Blümel (3a), Marika Lech (2b), Piotr Arsoba (2b), Aleksandra Filipowicz (3a), Magnus Nowak (3b), Marta Czajkowska (3b), Wojciech Jakóbek (3b), Michał Wujak (3b), Paula Jaros (3b), Wojciech Klimczyk (3b).

 

SUKCESY ARTYSTYCZNE 

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ",,Przywróceni do życia" zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku - Białej.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Wiara-Nadzieja-Miłość" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

Bartosz Pietruszka został laureatem Finału Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskieg.


Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie w Miejskim Finale Małego Konkursu Recytatorskiego.

Uczniowie naszego gimnazjum zajęli cztery pierwsze miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Morskie opowieści" zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Bartosz Pietruszka, Nicola Łazarów, Aleksandra Koroluk i Dagmara Makuła opowiedzieli pasjonujące historie morskie własnego autorstwa.

Bartosz Pietruszka zajął I miejsce a Nicola Łazarów III miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego"

Bartosz Pietruszka i Nicola Łazarów zajęli II miejsce w Konkursie Recytatorskim ,, Miłość jest w nas..." zorganizowanym przez LO III w Szczecinie.

Bartosz Pietruszka zajął I miejsce a Nicola Łazarów i Manuela Raszkiewicz otrzymały wyróżnienia w XVIII Jesiennym Turnieju Recytatorskim w klubie DELTA.

Nicola Łazarów zajęła I miejsce a Bartosz Pietruszka III miejsce w konkursie recytatorskim SZCZECIŃSKI PARNAS zorganizowanym przez oddział szczeciński Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, SP nr 48 i ZSO nr 4.

 

SUKCESY SPORTOWE

Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych.
- Monika Gajdamowicz srebrny medal w rzucie dyskiem

Mistrzostwa Szczecina w Biegach Rozstawnych.
- sztafeta żeńska 4x100m. w składzie: Laila Szaranek, Alicja Wójcik, Oliwia Konior, Nikoletta Niedzielska zdobyła srebrny medal.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego MKS i UKS w LA.
- Jakub Wolender 1 miejsce 1000m młodzików
- Dariusz Krzysztofek 1 miejsce skok wzwyż młodzików
- Maja Suchorzewska 2 miejsce pchnięcie kulą młodzików
- Monika Gajdamowicz 2 miejsce pchnięcie kulą juniorek
- Błażej Seta 3 miejsce skok wzwyż młodzików
- Laila Szaranek 3 miejsce skok w dal, 3 miejsce 100m

29 Mistrzostwa Polic w Biegach Przełajowych.
- Adrian Danilewicz w kategorii 1999/2000 zdobył złoty medal

Halowe Mistrzostwa Województwa.
- Paula Wręga 1 miejsce skok o tyczce
- Patryk Kozieł 3 miejsce skok o tyczce
- Bartosz Kuciej 2 miejsce skok wzwyż

"Deutsch-Polnisches Hallenmeeting des LC Cottbus".
- Dariusz Krzysztofek 2 miejsce skok wzwyż młodzików

1 miejsce w Mistrzostwach Szczecina na ergometrach wioślarskich

1 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w kajakarstwie chłopców

3 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w kajakarstwie dziewcząt.

3 ,4 miejsce w Finale Mistrzostw Szczecina w tenisie stołowym chłopców.

2 miejsce GRAND-PRIX Bissa CUP 2014 LA

4 miejsce Liga lekkoatletyczna chłopców

4 miejsce Liga Lekkoatletyczna dziewcząt

Awans drużyn siatkówki dziewcząt, chłopców do półfinałów miejskich.

Awans drużyn koszykówki dziewcząt i chłopców do półfinałów miejskich.

Awans drużyn piłki nożnej dziewcząt i chłopców do półfinałów miejskich

Awans drużyn unihokeja dziewcząt i chłopców do finału miejskiego

 


SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE