język niemiecki 2014/2015

Symulacja Certyfikatu TELC

Dnia 15 czerwca 2015 roku klasa 3B przystąpiła do symulacji Certyfikatu Telc na poziomie B1 (średnio zaawansowany). Symulacja jest bardzo wyczerpująca, ponieważ trwa około 4 godzin. Certyfikat sprawdza wiedzę w czterech obszarach (pisanie, mówienie, czytanie i słuchanie). Warunkiem pomyślnego zdania egzaminu jest uzyskanie co najmniej 60% punktów. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 300. 22 osoby zdały pomyślnie egzamin. Gratulujemy!

GALILEO:

Klasy 1: wyróżnienia: Natalia Szczepaniak 12 miejsce oraz Kinga Wszędyrówna 14 miejsce;
Klasy 2: Olga Wawryk - -9 miejsce laureat;

Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych „Jeden z dziesięciu”

30 marca w Gimnazjum nr 18 odbył się konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Drużyna w składzie: Hanna Pawłowska (3b) oraz Diana Opiela (3a) zajęła II miejsce. Gratulujemy!

IV Międzyszkolny Konkurs "Językowy Świat Przysłów"

12.03.2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Skamandrytów w Szczecinie  odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu „Językowy Świat Przysłów” po angielsku i niemiecku. Do rywalizacji o nagrody przystąpiło 12 szczecińskich gimnazjów oraz 2 gimnazja z Polic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIb. W kategorii języka niemieckiego I miejsce zajęła Victoria Kaus, a Karolina Jasnowska oraz Sylwia Rymsza otrzymały wyróżnienia, podobnie jak Michał Antoszczyszyn w kategorii języka angielskiego.

Gratulujemy zwycięzcom!

18 lutego podczas Tygodnia Języków Obcych odbyła się II Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego.

W tym roku, tak, jak i w ubiegłym, Olimpiada składała się z 3 części: Test leksykalno-gramatyczny; Quiz Wiedzy o Niemczech oraz Konkurs Plastyczny na temat: „Made in Germany”.  Główną nagrodą był indeks do IV LO, dwudniowa wycieczka do Europarlamentu w Brukseli -  sponsorowana przez europosła Bogusława Liberadzkiego oraz roczny kurs języka obcego ufundowany przez Szkołę Języków Obcych  p. Jolanty Uścinowicz.  Do rywalizacji o nagrody przystąpiło  9 szczecińskich gimnazjów.

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Dyrektora IV LO w Szczecinie  Pana Janusza Olczaka, Asystenta Krajowego Eurodeputowanego  Bogusława Liberadzkiego, Pana Grzegorza Szczerskiego oraz Dyrektor Szkoły Języków Obcych, Panią Jolantę Uścinowicz.

W jury, oprócz nauczycieli naszej szkoły, zasiadły dwie konsultantki języka niemieckiego z LO IV w Szczecinie, Panie Angela Stasik i Danuta Bogdanowicz.

Wszyscy przybyli na olimpiadę goście mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw krajów niemieckiego obszaru językowego, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie naszej szkoły.

A oto wyniki poszczególnych konkurencji

Test leksykalno-gramatyczny:

• I miejsce: Nicolai Piest z Gimnazjum nr 23 (Zespół Szkół nr 1)
  • II miejsce: Piotr Arsoba z Gimnazjum nr 10
  • III miejsce: Marta Salami z Gimnazjum nr 29

W kategorii Quiz Wiedzy o Niemczech:

• I miejsce: Hanna Pawłowska oraz Adrian Danilewicz z Gimnazjum nr 10
  • II miejsce: Piotr Szymański oraz Marcin Makowski z Gimnazjum nr 29
  • III miejsce: Anna Smyk oraz Amelia Budnicka z Gimnazjum nr 11

Konkurs plastyczny „Made in Germany”:

• I miejsce: Daria Sawa Gimnazjum nr 9
  • II miejsce: Katarzyna Polanik Katolickie Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki
  • III miejsce: Julia Zych Gimnazjum nr 10

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

NASZE SUKCESY

KONKURSY:

OLIMPUS
Kinga Wszędyrówna (1b) – 3 miejsce w kraju, dyplom laureata;
Marika Lech (3b) – 10 miejsce w kraju, dyplom laureata;

MULTITEST
Klasy 1 – Kinga Wszędyrówna (kl.1b) – 8 miejsce w kraju, dyplom laureata;
Klasy 2 – Olga Wawryk (kl.2a) – 6 miejsce w kraju, dyplom laureata;
Klasy 3 – Marika Lech (kl.3b) – 14 miejsce dyplom wyróżnienia;

Konkurs Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej „MŁODY POLIGLOTA”
Olga Wawryk (2a) – laureat
Hanna Pawłowska (3b) - finalista