Integracja 2014

Tegoroczny obóz integracyjny odbył się w Moryniu w dniach 16-19 września.

Gościliśmy  w Centrum Konferencyjno- Wypoczynkowym „SZAFIR” położonym nad jeziorem Morzycko w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Ośrodek znajduje się na półwyspie z malowniczą linią brzegową.

Już pierwszego dnia, w drodze do Morynia, uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Chojny gdzie brali udział w historycznym biegu zadaniowym. Zwiedzali kościół Mariacki, obejrzeli Ratusz, Bramę Barnkowską, Świecką, ruiny kościoła św. Gertrudy oraz Platana Olbrzyma.

Po przyjeździe na miejsce, obiedzie i zakwaterowaniu, każda klasa otrzymała plan zajęć na czas pobytu w Moryniu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, rajdzie rowerowym wokół jeziora Morzycko, zabawach strzeleckich (paintball, ASG). Brali także udział w radioorientoringu czyli zadaniowym rajdzie pieszym Szlakiem Wielkiego Raka w czasie którego poznawali Moryń: dom pomocy społecznej, szachulce, Ratusz, pomnik raka, kościół z tajemniczą szachownicą, amfiteatr, mury obronne oraz „Promenadę Gwiazd Plejstocenu”. Atrakcją była wyprawa wodna na  kajakach. Wieczorami odbywały się dyskoteki połączone z kibicowaniem polskiej drużynie siatkarskiej.

Ostatniego dnia uczniowie odbyli podróż historyczną Szlakiem Pamięci Narodowej położonym wśród malowniczych wzniesień Karpat Cedyńskich do Cedyni i Siekierek. Odwiedzili Muzeum Regionalne w Cedyni, weszli na Górę Czcibora, zwiedzili cmentarz  w Siekierkach.

Po zakończeniu zwiedzania odbyło się podsumowanie pobytu i rozdanie nagród dla najlepszych zespołów. Wszystkie zajęcia sprzyjały integracji zespołów klasowych, a uczniowie współpracując i rywalizując w grupie uczyli się jak podejmować wspólne działania, jak rozwiązywać postawione przed nimi zadania.

W ciągu całego pobytu panowała piękna, letnia pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni  i zintegrowani.