Integracja 2015

INTEGRACJA 2015

Dzień pierwszy 15 września

Był ciepły, słoneczny dzień.
O godzinie 9.00 uczestnicy wyjazdu zebrali się na boisku szkolnym. Wraz z opiekunami zajęli miejsca w autokarach i odjechali . . . do Chojny. Tam czekały na nich pierwsze zadania, które miały na celu przybliżenie historii, geografii tego miasteczka.

Z Chojny grupa udała się do Morynia. Tam czekał na uczniów pyszny obiad. Po obiedzie – kwaterowanie i zajęcia: kajaki - IA, rajd rowerowy – IB, moduł integracyjny- IC i zabawy strzeleckie – ID.

A wieczorem wszyscy bawili się na dyskotece.

Dzień drugi 16 września

To był również słoneczny dzień! Każda klasa miała wyznaczone zadania do wykonania, podobnie jak we wtorek. Przed południem na wyprawę wodną wybrali się uczniowie klasy IB, na  rajd rowerowy klasa IC, a w zabawach integracyjnych uczestniczyła klasa ID. Natomiast uczniowie klasy IA wybrali się do Morynia na radioorientering. Tematyka zajęć popołudniowych była podobna, tylko uczestnicy się zmieniali.

Podsumowaniem dnia było ognisko na którym spotkali się wszyscy pierwszoklasiści.

Dzień trzeci 17 września

Obudziło nas piękne słońce, było ciepło, wręcz gorąco. Malownicza okolica Jeziora Morzycko i pogoda sprzyjała zabawie, rekreacji i integracji. Tego dnia odbywały się kolejne moduły zajęć wzorem dni poprzednich, a wieczorem uczniowie, widać było, że już zintegrowani, bawili się na dyskotece.

Dzień czwarty 18 września

Zaraz po śniadaniu odbyło się spotkanie podsumowujące cały pobyt w gościnnym Ośrodku „Szafir” w Moryniu. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodki prezent. I grupa ruszyła w drogę powrotną. Po drodze uczniowie odwiedzili Muzeum Regionalne w Cedyni, weszli na Górę Czcibora, zwiedzili cmentarz  w Siekierkach.

Założenia i cele wyjazdu integracyjnego zostały zrealizowane, a uczniowie przywieźli ze sobą dobre wspomnienia.