j angielski oj dzieje się dzieje

PROJEKT WSPÓŁPRACY
GIMNAZJUM NR 10 W SZCZECINIE ORAZ COLLEGE ST. MICHEL W NORT-SUR-ERDREW pierwszym semestrze nowego roku szkolnego skupiliśmy się na realizacji partnerskiego projektu „Welcome to Szczecin/Nort”. Projekt jest kontynuacją podjętej przed dwoma laty współpracy ze szkoła francuską College St. Michel w Nort-sur-Erdre i ma na celu otwarcie uczniów na kwestie obywatelstwa europejskiego, rozwój poczucia wspólnoty, odkrywanie innych kultur poprzez poznawanie historii, geografii i ekonomii, a także promocję województwa zachodniopomorskiego.

W ramach projektu zaplanowane zostały dwie mobilności – uczniów francuskich do Szczecina (marzec 2015) oraz uczniów polskich do Nort (czerwiec 2015).

W tym roku praca nad projektem przypadła klasie 2a. Jak do tej pory udało nam się uruchomić własną stronę na platformie eTwinning, dzięki której jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi korespondentami z Francji. Platforma eTwinning służy nam również do wykonywania wspólnych zadań językowych, takich jak Cooking Projects czy też Breaking News.

Przed świętami postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszym kolegom i koleżankom z Francji – upiekliśmy, udekorowaliśmy i wysłaliśmy świąteczne pierniczki a także nagraliśmy clip z życzeniami wigilijnymi zatytułowany „Wishes by 2a”.

Obecnie pracujemy nad przedstawieniem „Poland – where unbelievable happens”, którego premiera wystawiona zostanie podczas marcowej wizyty uczniów szkoły College St. Michel w Szczecinie.

 

 

 

 

CZERWIEC 2013

Cytat miesiąca:
Summer afternoon - Summer afternoon... the two most beautiful words in the English language.

GRATULUJEMY KLASOM TRZECIM ZDOBYCIA WYSOKICH WYNIKÓW Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!

Wydarzenia:

WIZYTA UCZNIÓW GM 10 W COLLEGE ST. MICHEL W NORT-SUR-ERDRE
czytaj: Współpraca Zagraniczna / Moje Europejskie Miasto / Aktualności

MAJ 2013

Cytat miesiąca:
Why be a man when you can be a success?

Wydarzenia:
Uczniowie klasy 1a pokazali, udowodnili, że też potrafią gotować! I to jak

        

        

     
KWIECIEŃ 2013

Cytat miesiąca:
Luck is what you have left over after you give 100 percent

Wydarzenia:
Co tam Magda Gessler czy Jamie Oliver! Uczniowie klasy 1c w mini projekcie „Ugotowani” przeszli sami siebie!!!

        

        WIZYTA UCZNIÓW FRANCUSKIEJ SZKOŁY ST. MICHEL W GM 10
czytaj: Współpraca Zagraniczna / Moje Europejskie Miasto / Aktualności


MARZEC 2013

Cytat miesiąca:
If winter comes, can spring be far behind?

Wydarzenia:
Upragniona wiosna nadal nie nadchodzi. Wszyscy zmęczeni zimową aurą, a tu trzeba zakuwać do egzaminów, które coraz bliżej… Testy, testy, testy… Ciągle to samo. A jak Szkołę Marzeń widzą uczniowie klasy 2a? Zobaczcie sami!

        

        W marcu klasa 1a zmierzyła się z projektem Muzyczny Mix. Celem tego projektu jest przedstawienie różnych gatunków muzyki. Tym razem królowała muzyka heavy metalowa.

        

        

        
STYCZEŃ 2013

Cytat miesiąca:
"Education without values, as useful as it is, seems rather to make man a more clever devil."

Wydarzenia:

Od 14 do 18 stycznia gościliśmy w naszej szkole studentów międzynarodowej organizacji AIESEC.

W tym roku odwiedzili nas Jamie z Tajwanu oraz Mohammed z Maroko. Dzięki warsztatom językowo-kulturowym z udziałem naszych gości dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek geograficznych, historycznych oraz kulturowych dotyczących krajów z których przybyli. Mieliśmy okazję zagrać w tradycyjne gry tajwańskie, posłuchać tajwańskiej muzyki pop, poprzymierzać marokańskie stroje wyjściowe oraz spróbować marokańskich ciasteczek. A po godzinach szkolnych ... zabraliśmy Jamie i Mohammeda oraz pozostałych studentów AIESEC rezydujących w naszym mieście na naszą szczecińską Gubałówkę, gdzie pierwszy raz w życiu mieli oni okazję założyć narty i oddać się pięknu sportów zimowych.

    

     

 

 

GRUDZIEŃ 2012 

Cytat miesiąca:
"Sell when you can: you are not for all markets."

Wydarzenia:

Grudzień to czas przedświątecznego szaleństwa. To również czas przedświątecznych zakupów, podczas których jako klienci niejednokrotnie narażeni jesteśmy na atak namolnych sprzedawców. Przed takim właśnie zadaniem postawieni zostali uczniowie klasy IIIA. Ich zadaniem było zareklamowanie w ciągu 2 minut dowolnego produktu. Do ciekawszych prezentacji należały m.in. Tomaszkowa próba namówienia nas do kupna blendera, Kostkowa próba zagadania nas na śmierć w sprawie kupna butów, Bartoszkowa prezentacja niezniszczalnego telefonu oraz dwuminutowa prezentacja Karolki, która przedstawiła nam milion zalet polecanej przez nią ... cegły.

      

LISTOPAD 2012

Cytat miesiąca:
"When you know better you do better."

Wydarzenia:

Uczniowie klas IA, IIA i IIIA przystąpili do pracy nad projektami. Zarejestrowali się na udostępnionej nam przestrzeni internetowej /Twin Space/ dla naszych projektów umieszczonych na platformie E-Twinning, dzięki czemu mogli poznać uczniów szkół partnerskich biorących udział w naszych projektach. Pracowali również nad pierwszymi zadaniami projektów. Stworzyli serię filmików w języku angielskim ukazujących jak poszczególne przedmioty były, są i będą nauczane. Stworzyli także plakaty i gry planszowe obrazujące system edukacji w Polsce.

    

    

    

 

 

PAŹDZIERNIK 2012

Cytat miesiąca:
"You can never be overdressed or overeducated."

Wydarzenia:

Tym razem klasa IIB miała okazję wykazać się talentem muzycznym i językowym. Projekt „Muzyczny Mix" towarzyszy nam już dość długo i mogłoby się wydawać, że nic nowego nie da się już pokazać...Kreatywność naszych uczniów pokazuje jednak, że z projektem szybko się nie pożegnamy.

     
 

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do dwóch ważnych międzynarodowych projektów językowych.

MOJE EUROPEJSKIE MIASTO

Celem jest przybliżenie mieszkańcom Szczecina europejskiego dziedzictwa kulturowego miasta oraz jego powiązań z historią, kulturą i wartościami europejskimi.  W projekcie uczestniczyć będą uczniowie GM nr 10 w Szczecinie oraz uczniowie St. Michel College w Nort-sur-Erdre.

Do współpracy zostanie wykorzystana platforma programu E-Twinning, na której zarejestrowany został nasz projekt - uczniowie będą mogli na niej wymieniać informacje i opinie, umieszczać produkty swojej pracy nad projektem.


EDUKACJA JEST NAM (NIE)ZBĘDNA.
Różne państwa, inne kultury, jeden cel.

Projekt zakłada propozycję współpracy szkół wybranych państw europejskich w ramach Europejskiej Współpracy Szkół E-TWINNING. Proponuje on szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), oferując wsparcie i narzędzia, dzięki którym szkoły mogą w prosty sposób realizować projekty edukacyjne z różnych dziedzin tematycznych.

Proponowany przez nas projekt współpracy ma na celu zapoznanie się i porównanie systemów edukacyjnych poszczególnych państw partnerskich na przestrzeni lat. Efektem końcowym projektu uczniów będzie stworzenie uniwersalnego modelu UCZNIA - EUROPEJCZYKA. Do projektu oprócz GM 10 dołączyły szkoły z: Francji, Norwegii, Turcji, Macedonii, Grecji, Rumunii.

/więcej w zakładce Współpraca Zagraniczna/


WRZESIEŃ 2012

Cytat miesiąca:
"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever."

Wydarzenia:

Nadszedł upragniony wrzesień i kolejny rok nauki języka angielskiego. Rok nowych słówek, parafraz, transformacji, uzupełniania luk, czytania ze zrozumieniem, wypracowań na ponad 100 słów, słuchania ze zrozumieniem, 2-minutowych prezentacji, kartkówek, testów. Katorga, pomyślałby ktoś... Otóż nie! Czeka nas bowiem wiele „innych" atrakcji! Nowe projekty, przedstawienia, warsztaty językowe, konkursy, wyjazdy... Sami zobaczycie!!!

 


CZERWIEC 2012

Cytat miesiąca:
“My graduation speech: I would like to thank wikipedia, copy and paste.”

Tłumaczenie miesiąca:
”throw an eye on this” – „rzuć na to okiem”
(tłumaczenie prawidłowe: „have a look at this”) /Michał/

Wydarzenia:

Udało się!!! Nasi gimnazjaliści osiągnęli ponad 90% z egzaminu z języka angielskiego! Klasa IIIA zdobyła aż 97%.
GRATULUJEMY!!!

Ponadto aż 11 uczniów klasy IIIA uzyskało bardzo wysoki wynik w teście z języka angielskiego będącego kryterium przyjęcia do klasy IB Diploma Programme w LO II w Szczecinie – klasy, która zdawać będzie maturę międzynarodową.
GRATULUJEMY!!!

MAJ 2012

Cytat miesiąca:
“School may be hard, annoying, and irritating. But admit it, youre going to miss it when it ends.”

Tłumaczenie miesiąca:

”cauliflower” – „taki białe, miękkie warzywo”
(tłumaczenie prawidłowe: „kalafior”) /Krzysiu/

Wydarzenia:

18 maja w naszym gimnazjum miał miejsce FESTIWAL KULTURY AMERYKAŃSKIEJ, który stanowił podsumowanie projektu THE USA TODAY. Tematyką spotkania była geografia amerykańska. Swoją obecnością naszą uroczystość zaszczycił przedstawiciele Ambasady Amerykańskiej: Pan Attache ds. Kultury Andrew B. Paul

MARZEC 2012

Cytat miesiąca:
„Live your life as an exclamation, not as explanation”

Tłumaczenie miesiąca:
”seagull” – „Morskie Oko” (Wiktoria 1b)
(tłumaczenie prawidłowe: „mewa”)

„MP” – „osoba puszczająca muzykę w radiu” (Basia 3c)
(tłumaczenie prawidłowe: „Członek Parlamentu”)


Wydarzenia:


Dnia 8 marca odbyło się w naszej szkole II spotkanie w ramach projektu THE USA TODAY. Tematyką spotkania była kultura amerykańska. Swoją obecnością naszą uroczystość zaszczycili przedstawiciele Ambasady Amerykańskiej: pan Barry Hyman oraz pani Betty Winfield. Jako ogromny fan baseballu, pan Barry Hyman przybliżył nam w swoim wykładzie zasady i techniki tej amerykańskiej gry. W spotkaniu udział wzięli także pani Grażyna Stępińska z Wydziału Oświaty UM, pani … z Kuratorium Oświaty oraz pan Dariusz Stępień - przewodniczący Rady Rodziców GM 10. W spotkaniu udział wzięły zaproszone szkoły województwa zachodniopomorskiego: GM 32, GM 45, Salezjanie Szczecin, Gimnazjum Katolickie Szczecin oraz Gimnazjum ze Świnoujścia.

                 

 


W ramach spotkania uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie „And the winner is…”. Dzięki przedstawieniu przenieśliśmy się do słonecznego Hollywood prosto na uroczystość wręczenia Oskarów. W tym dniu nagrody wręczane były w 10 niezwykłych kategoriach, a wśród nominowanych byli:

- THE DRAWN AND PAINTED:
Micki Mouse / Bart Simpson / Shaggy / Donald Duck

 

       

 

- THE PEOPLE OF THE PAST
George Washington / Martin Luther King / Abraham Lincoln / Theodore Roosevelt

      
 


- THE VOICE OF AMERICA
Elvis Presley / Louis Armstrong / Michael Jackson / Lady Gaga

      

 
-THE WILD WILD WEST
Sitting Bull / Geronimo / Lucky Luke / Pocahontas

      - THOSE FROM THE SKY
Alf / Princes Leila / Lord Vader / Avatar

      

 

 

- THE BOOKWORM FAVOURITES
Tom Sawyer / Garfield / Peter Pan / The Old Man and the Sea


      
 


- THE WEIRD AND WEIRDER
King Kong / Batman / Shrek / Miss Piggy

      
 


- THE HAUNTED
Edward Cullen / Hannibal Lecter / Frankenstein / Dracula


      
 


- THE FITTEST ONES
Michael Jordan / Tiger Woods / Muhamad Alli / Andre Agassi

      


- THE V.I.P.
Andrew B. Paul / Barack Obama / Barry Hyman / Lee A. Feinstein


      
 


Galę poprowadzili Natalia i Michał z klasy IIIA. A Oscary wręczali: Supeman, Oprah Winfrey, Marylin Monroe, Jack Sparrow, Master Joda, Ernest Hemingway, Andy Warhole, Catwoman, Tyrone Curtis oraz Dyrektor GM 10 Danuta Głowacka. Ceremonię uświetnił występ Kamili Rafałowskiej z IIIC oraz grupy YMCA w składzie Bartek, Tomaszek, Kostek, Jasiek, Jędrzej i Oskar z klasy IIA.

      

 

 

      

 

 

 

      

 

 

       

 

 

    

 

 


Statuetki odebrali: Mickey Mouse,
Martin Luther King, Elvis Presley, Peter Pan, Dracula, Michael Jordan  Barry Hyman, Geronimo i Pocahontas, Miss Piggy oraz Princess Leila.

 

 

       


Po uroczystości wręczenia Oskarów, pan Barry Hyman wygłosił wykład dotyczący popularnego w Stanach Zjednoczonych baseballu.

      


W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty kulturowo-językowe, podczas których uczniowie mieli do wykonania kolejne zadania w ramach projektu THE USA TODAY. Niektóre efekty pracy znajdziecie w zakładce THE USA TODAY – PRODUKTY

  

 

     

 

Backstage…

  

 

     

 

LUTY 2012

Cytat miesiąca:
”Always laugh when you can. It is cheapest medicine.”
Tłumaczenie miesiąca:
”lody na patyku” – ice carem on a piece of wood (Witek 3c)
(tłumaczenie prawidłowe: „ice lolly”)

Z wakacyjnego pamiętnika…

When there’s spring
and love in in the air
the boy gives the girl a ring
the girl with long, fair hair.

And everyone is happy
the girl smiles like a doll
her dog throws out its Chappi
and she has to clean it all

 

(Karola 3a)

@@@

I like what I do
And I keep doing it too
You don’t have to care about what people think of you
‘Cause this is you
And this is what you do
So take it easy and have a clean mind
And use your life as you want
Because that time will never return...
(Charlie 3a)Wydarzenia:

No i po feriach… Dlaczego to co fajne tak szybko się kończy? Wielu z nas miało w trakcie zimowego szusowania po alpejskich stokach sprawdzić swój angielski. Miejmy nadzieję, że sobie poradzili! Nowy semestr, nowe zadania… Tym razem, muzyczny talent zaprezentowała nam klasa IIe. Jedno jest pewne: wyobraźni to tej klasie nie brakuje! Zobaczcie sami:

 

    

 

    

 

Lutowa, walentynkowa atmosfera udzieliła się naszym uczniom również na języku angielskim. Oto jak nasi uczniowie wyznają miłość w języku angielskim:

My Dear X
I’m writing to you because I want to tell you how much I love you. It’s impossible to describe my feelings. I’m looking forward to the time when we see each other. I miss you so much... There are so many things I need to tell you!
Karola

Love is not a thing to understand
Love is not a thing to feel
Love is a thing to give and receive
Love is a thing only to become
And eternally be.
Miklos

Dear X
Your eyes are like the sky, your lips are as smooth as pearls, your hair is like linen. You’re just so beautiful! Whenever I close my eyes, I see you so good-looking!You’re like light in a dark tunnel, like water on the desert! You’re wverything I need! I can’t wait to see you again my love!
Your Dominik

W dniach 13-17 lutego nasza szkoła ponownie gościła studentów AIESEC-u, którzy przeprowadzili z naszymi uczniami szereg lekcji kulturowo-językowych. W tym roku odwiedził nas Phillippe z Brazylii, Valerie z Ukrainy oraz Willyza z Indonezji.

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 29 lutego odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Amerykańskiej. W konkursie udział wzięli: Aleksandra Tarnowska (IIB), Kamila Rafałowska i Matylda Pietkiewicz (IIIC), Kasia Grudzińska (IIID), Magdalena Szulc (IIB) oraz zespół „Living for a Minute” w składzie: Tomasz Pacholski (IIA), Paweł Zychowicz (IIA) oraz Sebastian Kurdel (IIE). Po burzliwych naradach profesjonalne jury w składzie: Beata Urbanowicz (muzyk, międzynarodowy juror konkursów wokalnych), Wojciech Kaczor (wybitny znawca szant i pieśni biesiadnych) oraz Anna Rogala i Magdalena Cichocka (specjalistki od „English listening comprehension” oraz ekspertki od PONS Chapter 64) wyłoniło zwycięzców:

Miejsce I – Kamila i Matylda
Miejsce II – Living for a Minute
Miejsce III – Ola


       

    

  

 
Laureaci konkursu reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Festiwalu Języka Angielskiego organizowanym przez szkoły PRIMUS w Szczecinie.

Z przyjemnością informujemy, iż zespół LIVING FOR A MINUTE zdobył prestiżowe I miejsce w województwie, natomiast KAMILA i MATYLDA uplasowały się na miejscu III. GRATULUJEMY!!!

    

    
 

STYCZEŃ 2012

Cytat miesiąca:
”If you don’t work, you can’t play.”

Tłumaczenie miesiąca:
‘yours faithfully’ – twoja łatwowiernniść (Johnny, 1a)
(prawidłowe tłumaczenie: ‘yours faithfully’ – z poważaniem)

‘a party animal’ – zabawny zwierzak (Ala, 1a)
(prawidłowe tłumaczenie: ‘a party animal’ – imprezowicz)


Z wakacyjnego pamiętnika…

NOUHTY THOUGHTS:
„Burn PONS! Burn it to death!!!!!!!!!”
(Miklos 3a)

@@@

MY FUTURE HUSBAND will be the mixture of Brad Pitt’s charm, Johny Depp’s eyes, Ryan Gosling’s mysterius smile and Channing Tatum’s body. A perfect husband!
(Martyna 3a)


Wydarzenia:

W tym miesiącu z Muzycznym Mixem zmierzyli się uczniowie klasy IIb. Niektórzy jednak myślami już dawno szusowali na nartach i zapomnieli o strojach. Wielka szkoda…
Ferie tuż tuż… Nim jednak ruszycie na stok, sprawdźcie, czy pamiętacie:

- SHOVEL – dziób narty
- SKI TIP – szpic narty
- BOTTOM FACE – ślizg
- TAIL – piętka narty
- EDGE – krawędź narty
- RUN / DOWNHILL – zjazd
- SLOPE – stok
- BINDING – wiązaniahttp://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m1.JPG  http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m1.JPG

 

MAJ2011

 

MAJ

Cytat miesiąca:
“Don’t count the days. Make the days count.”

Tłumaczenie miesiąca:

”wysypka” – „little island”  (Natashka)
(tłumaczenie prawidłowe: „rash”)

Najlepsza praca:

Wydarzenia:
W maju uczniowie przyjęci do Gimnazjum nr 10 przystąpili do egzaminów językowych z języka angielskiego i niemieckiego. Egzaminy te – przeprowadzone w dwóch etapach: pisemnym i ustnym –pozwoliły na zweryfikowanie umiejętności językowych nowoprzyjętych uczniów, a także wyłoniły klasy która realizować będą zmodyfikowany program języka angielskiego (IA) oraz języka niemieckiego (IB). W organizacji egzaminów pomagali uczniowie klasy IIA (za co bardzo dziękujemy – niech Wam Bozia w PONS’ach wynagrodzi :) )
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m1.JPG    http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m2.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m3.JPG
 
W dniach 8 – 13 maja 2011 uczniowie klas IA i IIA udali się na wycieczkę do LONDYNU. Oto krótka relacja:

DZIEŃ I / II (niedziela / poniedziałek)
Ready, steady, GO!!! A nie, nie… Drobny false start! Wyjechaliśmy dopiero o 21:00. Ale od tej pory było już tylko coraz lepiej! Już o 10:00 mogliśmy się delektować zapachem świeżo parzonej kawy, szumem fal i porannymi promieniami słońca przeprawiając się promem z Calais do Dover na wyspach brytyjskich. Wielka Brytania powitała nas bezchmurnym niebem całkowicie rekompensując trudy 13-godzinnej podróży autokarem. Reszta dnia była równie intensywna jak jego początek. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od słynnego LONDON EYE – Milenijne Koło, dzięki któremu obejrzeliśmy Londyn z lotu ptaka. 30-minutowa podróż kapsułami tego diabelskiego młyna wprawiła nas w zachwyt (a zachwyt John’ego okazany tańcem godowym wprawił nas w osłupienie).
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m4.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m5.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m7.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m6.JPG
 
Następnie – mijając THE HOUSES OF PARLIAMENT udaliśmy się w stronę THE TOWER HILL, gdzie – delektując się widokiem średniowiecznej fortecy TOWER – zrobiliśmy sobie krótką przerwę na lunch.

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m8.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m9.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m10.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m11.JPG

Kolejnym etapem naszej wycieczki było obserwatorium królewskie GREENWICH. Udaliśmy się tam płynąc z nurtem rzeki TAMIZY taksówką wodną, z której podziwiać mogliśmy słynne DOKI będące pozostałością po znanym nam wszystkim z filmów o Sherlocku Holmesie londyńskim porcie.

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m12.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m13.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m14.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m15.JPG

Po wizycie w GREENWICH udaliśmy się na upragnioną kolację w jednym z okolicznych pubów, a następnie metrem przejechaliśmy do dzielnicy Barking, gdzie mieścił się nasz hotel.

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m17.JPG    http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m16.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m18.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m19.JPG

DZIEŃ III (wtorek)

Spanko do 9:00 pozostało jedynie w sferze marzeń. Już o 8:00 bowiem ruszyliśmy autokarem do oddalonego o 86 mil STONEHENGE – jednej z najsłynniejszych budowli megalitycznych znajdującej się w hrabstwie Wiltshire. Pogoda ponownie dopisała!

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m21.JPG    http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m20.JPG    http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m22.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m23.JPG

Doładowani energią płynącą z tego magicznego miejsca udaliśmy się na wieczorny spacer po najbardziej rozrywkowych miejscach Londynu: SOHO, OXFORD STREET, REGENT STREET jak również PICCADILY CIRCUS.

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m24.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m25.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m27.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m26.JPG
 
 
DZIEŃ IV (środa)
Ten dzień całkowicie poświęciliśmy kluczowym miejscom Londynu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dzielnicy WESTMINSTER będącej centrum życia politycznego kraju. Zobaczyliśmy między innymi siedzibę BRYTYJSKIEGO PARLAMENTU wraz z jego słynnym BIG BEN’em, KATEDRĘ WESTMINSTER, czy siedzibę premiera przy 10 DOWNING STREET. Byliśmy świadkami zmiany warty Konnej Gwardii Królewskiej przy WHITEHALL, a następnie zmiany warty królewskiej przy pałacu BUCKINGHAM.

http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m28JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m29.JPG   http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m30.JPG
 
http://www.gim10.szczecin.pl/manager_pliki/132/m31.JPG
 
Następnie spełniło się marzenie męskiej części naszej grupy – udało nam się zwiedzić kultowy STADION CH