Osiągnięcia 2014/2015

 
ROK SZKOLNY 2014/2015
 
KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Konkurs Chemiczny
Marika Lech 3b


Konkurs Geograficzny
Jakub Wolender 2a


Konkurs Języka Angielskiego
Diana Opiela 3a


Konkurs Języka Niemieckiego
Olga Wawryk 2a


Konkurs Fizyczny
Wojciech Maciejewski 3b


Konkurs Historyczny z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie
Jakub Miotk 3d
Alicja Jechorek 3a

 

Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

Konkurs Matematyczny
Kacper Sieredziński 3a
Piotr Skała 2a

Konkurs Chemiczny
Jan Sokołowski 3b

Konkurs Biologiczny
Dominika Fryza 3d
Albert Podkówka 3b

Konkurs Geograficzny
Jędrzej Szostak 2a
Radosław Kużmiński 3d
Wojciech Jęchorek 3a

Konkurs Języka Angielskiego
Zuzanna Smolny 3a
Jakub Zieliński 3a
Aleksandra Wielopolska 3a
Martyna Bobala 3a
Karolina Sawicz 3a

Konkurs Języka Niemieckiego
Marika Lech 3b
Hanna Pawłowska 3b
Adrian Danilewicz 3b

Konkurs Fizyczny
Maciej Gryszkiewicz 3d

Konkurs Historyczny z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie
Marcel Łodygowski 3d
Maciej Gryszkiewicz 3d

 

 

KONKURSY TOWARZYSTWA NA RZECZ MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

Konkurs Biologiczny
Dominika Fryza 3d
Albert Podkówka 3b

Konkurs Fizyczny
Wojciech Maciejewski 3b

Konkurs Historyczny
Jakub Miotk 3d

Młody Poliglota:                                                                                                                                
Olga Wawryk 2a 

Konkurs Geograficzny:                                                                                                              
Wojciech Jęchorek 3a                                                                                                                  
Jakub Wolender 2a      


Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

Konkurs Chemiczny
Marika Lech 3b

Konkurs Fizyczny
Kacper Sieredziński  3a

Konkurs Historyczny
Alicja Jechorek 3a

Konkurs Matematyczny:
Kacper Sieredziński  3a

Konkurs Geograficzny:                                                                                                                                                                                                                         
Marcel Łodygowski 3d

Młody Poliglota:                                                                                                                                                                                                                                              
Diana Opiela 3a                                                                                                                            
Hanna Pawłowska 3b
 


 

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

 

JĘZYK POLSKI

Maciej Krajewski kl. 1a, Karolina Jasnowska kl. 3b zostali finalistami IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Z poprawną polszczyzną na co dzień.

Aleksandra Żukowska kl. 1a, Alicja Terelak kl. 2b zostały finalistkami IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Z ortografią na co dzień.


HISTORIA

Jakub Miotk (kl. III D)zajął I miejsce w kraju w II Edycji Konkursu Historycznego „Krąg” PLUS.

Michał Wróbel z kl. III C zajął 7 miejsce, a Katarzyna Neczaj z kl. III A – 9 miejsce w finale konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region. Historia Pomorza w XX wieku.”.

Maria Iżbicka (kl. 3A) i Marcel Łodygowski (kl. 3D) uzyskali tytuł finalisty „Konkursu wiedzy o kulturze świata antycznego” zorganizowanego przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie, Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Liceum Ogólnokształcące nr XIII w Szczecinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Alicja Jechorek (kl. III A) zajęła II miejsce i uzyskała tytuł laureata w konkursie „Historia-świadek przeszłości” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Jakub Miotk (kl. III D) wywalczył IV lokatę i tytuł finalisty.

 Wiedza o Społeczeństwie:

- Klaudia Olsza 3d uzyskała tytuł finalisty Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie

- Klaudia Olsza 3d, Sylwia Afeltowicz 3c, Marcel Śmiłowski 3b, Maciej Gryszkiewicz 3d i Marcel Łodygowski 3d zakwalifikowali się do finału VII Małej Olimpiady WoS organizowanej przez 13 LO w Szczecinie.

BIOLOGIA

Dominika Fryza z klasy III d i Albert Podkówka z klasy III b zostali finalistami konkursu biologicznego „Łatwa Biologia”, którego organizatorem było Liceum z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

Nasza szkoła zajęła I miejsce w Konkursie Międzygimnazjalnym  „Omnibus” zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr VI. Drużynę reprezentowali: Marika Lech z klasy III b, Sylwia Afeltowicz z klasy III c, Wojciech Maciejewski z klasy III b, Radosław Kuźmiński i Maciej Gryszkiewicz z klasy III d.

 

Paulina Tobiasz i Paweł Kawczyński z klasy II d zajęli I miejsce w Międzygimnazjalnym  VI Konkursie Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu zorganizowanym przez Gimnazjum nr 12.

MATEMATYKA

Osoby wyróżnione w Konkursie Matematycznym Kangur to:
Klasy 1 - Bekasz Paula, Kurzymski Alan, Krajewski Maciej,
Klasy 2 - Organista Oskar, Gonczewski Filip, Tobiasz Paulina, Szostak Jędrzej,
Klasa 3 - Kuźminski Radosław.

 

W konkursie "MATH in ENGLISH" Aleksandra Żukowska zwyciężyła w poziomie klas pierwszych, Piotr Skała zajął miejsce trzecie wśród uczniów klas drugich, a jako szkoła zajęliśmy miejsce drugie.

 

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z matematyki: tytuł laureata zdobyli uczniowie klas pierwszych Paula Bekasz, Tytus Łajdecki, Maciej Krajewski

 

ALFIK MATEMATYCZNY
wyróżnienie za najlepszy wynik w poziomie klas otrzymali: Paula Bekasz kl.1e oraz Filip Gonczewski kl.2d
Najlepszy wynik w szkole i 12 miejsce w województwie osiągnął Radosław Kuźmiński kl.3d

Kacper Sieredziński zwyciężył w konkursie RACHMISTRZ VII LO, natomiast Piotr Skała zajął w tym konkursie III miejsce.

MULTITEST MATEMATYCZNY

klasy 1: laureaci - Paula Bekasz /2m w kraju/,  Bartosz Skała /7 m /, Alan Kurzymski /10 m/ Marcel Dąbrowski /10 m/
wyróżnienia - Aleksandra Żukowska, Maciej Krajewski, Maciej Kasprzyk

klasy 2:  laureaci - Filip Gonczewski /3 m w kraju/, Olga Wawryk /4 m/ , Piotr Skała /4 m/, Jakub Wolender/6 m/,
Paulina Tobiasz /8 m/
wyróżnienia - Anna Strzelczyk, Jędrzej Szostak, Klaudia Łuczka

klasy 3: laureat - Kacper Sieredziński /3 m w kraju/
wyróżnienia - Maciej Gryszkiewicz, Wojciech Maciejewski

 

 

SUKCESY JĘZYKOWE

 

Język Angielski

English ACE 2015
NA POZIOMIE KLAS PIERWSZYCH: Jan Pękalski (1a) 4 miejsce w województwie, Zuzanna Pogorzelska (1a) 7 miejsce, Dominika Mossur (1a) 10 miejsce w województwie.

NA POZIOMIE KLAS DRUGICH: Olga Wawryk (2a) pierwsze miejsce w województwie, Jakub Wolender (2a) 4 miejsce, Klaudia Łuczka (2a) 9 miejsce w województwie.

NA POZIOMIE KLAS TRZECICH: Zuzanna Smolny (3a) pierwsze miejsce w województwie, Diana Opiela (3a) drugie miejsce, Aleksandra Wielopolska (3a) trzecie miejsce, Katarzyna Neczaj (3a) czwarte miejsce, Martyna Bobala (3a) szóste miejsce w województwie.
****************

Olga Wawryk (2a) – została laureatem konkursu Młody Poliglota organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej 

Martyna Bobala (3a), Diana Opiela(3a), Zuzanna Smolny (3a), Karolina Sawicz (3a), Aleksandra Wielopolska (3a), Jakub Zieliński (3a) awansowali do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.

WYNIKI KONKURSU ENGLISH HIGH FLIER
Na poziomie klas pierwszych: Tomasz Puchalski (1a) zajął 1 miejsce w województwie i 12 w kraju; Bartosz Brodowski (1a) zajął 7 miejsce w województwie.
Na poziomie klas drugich: Olga Wawryk (2a) zajęła 3 miejsce w województwie, Piotr Skała (2a) zajął 9 miejsce w województwie.
Na poziomie klas trzecich: Diana Opiela (3a) zajęła 9 miejsce w województwie.

Uczniowie: Anna Clark (1a), Wielopolska Aleksandra (3a), Zieliński Jakub (3a), Pańczyszyn Michał (1a), Iżbicka Maria (3a), Opiela Diana (3a), Skała Piotr (2a), Wawryk Olga (2a), Bobala Martyna (3a), Smolny Zuzanna (3a), Zdobylak Julita (2e), Giżycka Julia (1a), Kowalik Tomasz (2a) oraz Sawicz Karolina (3a) awansowali do ETAPU II OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY INTERNETOWEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW.

 

MULTITEST Język  Niemiecki
Klasy 1 – Kinga Wszędyrówna (kl.1b) – 8 miejsce w kraju, dyplom laureata;
Klasy 2 – Olga Wawryk (kl.2a) – 6 miejsce w kraju, dyplom laureata;
Klasy 3 – Marika Lech (kl.3b) – 14 miejsce dyplom wyróżnienia;

 

 

SUKCESY ARTYSTYCZNE

Julia Giżycka została laureatką Konkursu Recytatorskiego - Wiara - Nadzieja - Miłość - zorganizowanego przez MOK  Delta w Szczecinie.

Barbara Tytonik zajęła II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Moja ukochana poezja..." zorganizowanym przez ZCO w Zdrojach.

Barbara Tytonik i Manuela Raszkiewicz otrzymały wyróżnienie w Finale Wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego.

 V Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznej i Literackiej „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050″ - kategoria plastyczna:
III miejsce - Jakub Czarnota, klasa 1d

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce a Maria Chachuła otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez LO III w Szczecinie.

Katarzyna Tarnowska zajęła II miejsce w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

Barbara Tytonik zajęła II miejsce, Manuela Raszkiewicz III miejsce a Magdalena Augustyniuk IV miejsce w Konkursie Krasomówczym "Morskie opowieści" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie.

Konkurs plastyczny „Trzeźwy umysł – w trzeźwym umyśle wszystko gra”;
Organizator: Dom Kultury „Skolwin”
Alicja Słodkowska, 3d – wyróżnienie
Jakub Czarnota, 1d – wyróżnienie

XVI Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej
Organizatorzy: Urząd Miasta Szczecin, Parafia p.w.  Miłosierdzia Bożego i SP 35
Zasięg: miejski oraz uczestnicy z terenu województwa, trzy etapy konkursu, miejsca w finale:

Julia Bartoś, 3c – I miejsce w kategorii solistów
Trio z Dziesiątki: Joanna Opoka, Diana Opiela i Karolina Pacholska, zespół z klasy 3a zajął I miejsce w kategorii zespołów muzycznych
Maria Bajda, 1c – wyróżnienie

Konkurs zakończył się Galą zdobywców pierwszych miejsc w Hali Opery.

I Festiwal Kolęd „Kolęda z Gwiazdką”
Organizator: Klub 12 Dywizji Zmechanizowanej i Agencja Artystyczna „Concertino” w Szczecinie
Julia Bartoś, 3c – I miejsce


Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie w XIX Jesiennym Turnieju Recytatorskim zorganizowanym przez MOK (klub Delta) w Szczecinie.

Manuela Raszkiewicz otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Szczeciński Parnas"
zorganizowanym przez SNaP oraz SP 48 i ZSO nr4.

 

SUKCESY SPORTOWE

Gimnazjada Wojewódzka w LA
- Dariusz Krzysztofek  2 miejsce skok wzwyż

Gimnazjalna Liga Biegowa Dziewcząt i Chłopców - 7 medali
- Sandra Duda 1 miejsce 100m kl 3
- Mateusz Mierzowiec  1 miejsce 1000m kl 1
- Paula Wręga   2 miejsce 100m kl 3
- Dariusz Krzysztofek 2 miejsce 300m kl 2
- Jakub Wolender  2 miejsce 1000m kl 2
- Nikoletta Niedzielska   2 miejsce 100m kl 1
- Aleksandra Żukowska  3 miejsce 300m kl 1

Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych
 - Paula Wręga 1 miejsce tyczka juniorek młodszych, 3 miejsce sztafeta 4x100
 - Sandrę Duda 3 miejsce sztafeta 4x100m
 - Damian Agaciński - 3 miejsce oszczep


Mistrzostwa Szczecina - Biegi Rozstawne
sztafeta 4x100 dziewcząt - 2 miejsce
 Dziewczęta wystąpiły w składzie: Nikoletta Niedzielska, Alicja Wójcik, Aleksandra Wielopolska, Sandra Duda, Oliwia Konior.

Gimnazjada Powiatowa w LA - 16 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe.

Złoci medaliści:
- Patryk Kozieł - 110mppł
- Dariusz Krzysztofek - skok wzwyż
- Damian Agaciński - oszczep
- Wiktoria Raczek - oszczep
- Maja Suchorzewska - dysk
Srebrni medaliści:
- Stanisław Iżykowski - 110mppł
- Bartosz Kuciej - skok wzwyż
- Oliwia Konior - 100mppł
- Julia Sperka - skok wzwyż
- Aleksandra Wielopolska - skok w dal
- Alicja Wójcik - dysk
- Jakub Wolender - 2000m
Brązowi medaliści:
- Filip Suchański - skok wzwyż
- Aleksandra Żukowska - skok wzwyż
- Jakub Korzeniowski - dysk
- Maja Suchorzewska - kula

Otwarte Mistrzostwa Województwa MKS i UKS  w LA

- Maja Suchorzewska  1 miejsce kula młodziczek 9,36
- Alicja Terelak 1 miejsce dysk młodziczek ,  2 miejsce kula młodziczek
- Jakub Wolender  1 miejsce 1000m młodzików
- Oliwia Konior 2 miejsce skok wzwyż juniorek ,  3 miejsce skok w dal
- Dariusz Krzysztofek  2 miejsce skok wzwyż młodzików
- Wiktoria Raczek  2 miejsce oszczep juniorek
- Joanna Szofer  3 miejsce skok wzwyż juniorek
- Aleksandra Żukowska  3 miejsce skok wzwyż młodziczek
- Filip Suchański  3 miejsce skok wzwyż młodzików
- Bartosz Kuciej  3 miejsce skok wzwyż juniorów

Gimnazjada Wojewódzka w Biegach Przełajowych

- Jakub Wolender zajął 7 miejsce 2500 m
- Mateusz Mierzowiec  11miejsce 2500m


17 Konkurs Skoku Wzwyż przy Muzyce w Pyrzycach

- Bartosz Siergiej 1 miejsce klasy I
- Dariusz Krzysztofek 1 miejsce klasy II
- Bartosz Kuciej  1 miejsce  klasy III
- Filip Suchański 3 miejsce klasy II
- Maja Chełkowska 3 miejsce klasy II
- Urszula Szczuko 3 miejsce klasy I

XVII Międzyszkolny Konkurs Skoku Wzwyż „POSKACZMY RAZEM”

    Aleksandra Żukowska 2 miejsce klasy I
    Bartosz Siergiej 2 miejsce klasy I
    Filip Suchański 2 miiejsce klasy II
    Katarzyna Tarnowska 4 miejsce klasy I
    Julia Janiszewska 6 miejsce klasy I
    Szymon Ziontkowski 4 miejsce klasy I
    Alan Kurzymski 6 miejsce klasy I

 

Konkurs Wiedzy o Sporcie
- Zespół w składzie: Błażej Seta, Wojciech Jechorek, Adam Wojciechowski  2 miejsce
- Błażej Seta 1 miejsce indywidualnie

 

Indywidualne Wiosenne Biegi Przełajowe Szkół Gimnazjalnych
- Sonia Mechowska 2 miejsce 2000m
- Jakub Wolender 2 miejsce 2500m
- Mateusz Mierzowiec 4 miejsce 2500m
- Karolina Adamska 5 miejsce 200m

Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych BISSA Cup 2015
- Filip Suchański 2 miejsce skok wzwyż młodzików
- Oliwia Konior 2 miejsce skok wzwyż juniorek młodszych
- Aleksandra Wielopolska 3 miejsce skok wzwyż juniorek młodszych


Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
- Paula Wręga  7 miejsce

Mistrzostwa Województwa Młodzików w Biegach Przełajowych
- Jakub Wolender   2 miejsce 1500m

XII Bieg Noworoczny im. Lecha Korybuta - Daszkiewicza Szkół Gimnazjalnych 2015/15
- Jakub Wolender 2 miejsce 

Deutsch – Polnisches Hallenmeeting des LC Cottbus
- Dariusz Krzysztofek 2 miejsce skok wzwyż

 Halowe Zawody LA "Weihnachtssportfest des SCN"
- Jakub Wolender  2 miejsce bieg 800m

Halowe Zawody Lekkoatletyczne Schülerhallensportfest U12/U14 & SC Rahmenwettkampf
- Alicja Terelak 1 miejsce kula
- Jan Poniatowski 1 miejsce kula
- Alan Kurzymski 2 miejsce 60m, 2 miejsce skok w dal
- Aleksandra Żukowska 2 miejsce skok wzwyż
- Urszula Szczuko 2 miejsce skok wzwyż

Mistrzostwa Polski Młodzików
- Paula Wręga 7 miejsce - skok o tyczce

IX Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż
- Dariusz Krzysztofek 1 miejsce rocznik 2000
- Mikołaj Szyliński 3 miejsce rocznik 2000
- Bartosz Siergiej 3 miejsce rocznik 2000
- Oliwia Konior 2 miejsce rocznik 1999
- Joanna Szofer 3 miejsce rocznik 1999
- Aleksandra Żukowska 3 miejsce rocznik 2001

Liga Biegowa Chłopców
- Mateusz Mierzowiec 2 miejsce 1000m kl I
- Jakub Wolender 3 miejsce 300m kl II

Powiatowa Liga LA Chłopców. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce
- Jakub Korzeniowski 1 miejsce dysk
- Patryk Kozieł 1 miejsce 110mppł
- Mikołaj Szyliński 1 miejsce skok wzwyż
- Dariusz Krzysztofek 2 miejsce skok wzwyż
- Piotr Arsoba 2 miejsce dysk
- Damian Agaciński 2 miejsce oszczep

Powiatowa Liga LA Dziewcząt. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.
- Oliwia Konior 2 miejsce 100mppł
- Paula Wręga 2 miejsce skok w dal
- Weronika Sztukowska 1 miejsce skok wzwyż
- Julia Sperka 3 miejsce skok wzwyż
- Maja Suchorzewska 2 miejsce kula
- Aleksandra Kolesińska 1 miejsce dysk
- Agata Cichewicz 3 miejsce dysk
- Wiktoria Raczek 1 miejsce oszczep
- Alicja Wójcik, Nikoletta Niedzielska, Aleksandra Wielopolska, Paula Wręga 3 miejsce sztafeta 4x100m

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA
- Paula Wręga 1 miejsce skok o tyczce

Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA
- Paula Wręga - 1 miejsce skok o tyczce
- Bartosz Kuciej - 1 miejsce skok wzwyż
- Weronika Raczek - 1 miejsce rzut oszczepem, 1. miejsce, rzut młotem
- Sandra Duda - 2 miejsce skok o tyczce
- Aleksandra Kolesińska - 2 miejsce, rzut młotem
- Piotr Arsoba - 2 miejsce, rzut młotem
- Damian Drążek - 3 miejsce, rzut młotem 

XXVI Goleniowska Mila Niepodległości
- Jakub Wolender 4 miejsce rocznik 2000/1

 SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

Kasia Neczaj z 3a zdobyła wyróznienie w konkursie "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej" organizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie.