Żyj lokalnie, myśl globalnie

ŻYJ LOKALNIE, MYŚL GLOBALNIE!

Partnerski projekt Gimnazjum nr 10 w Szczecinie oraz College St. Michel w Nort-sur-Erdre (Francja) jest realizowany w ramach europejskiego programu edukacyjnego - E-Twinning. Kontakt ze szkołą francuską został nawiązany poprzez Wydział Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki czemu staliśmy się jednym z elementów współpracy Urzędu Marszałkowskiego z Departamentem Loary Atlantyckiej we Francji.

W tym roku uczniowie obu szkół skupią się na codziennym życiu obu miast. Postarają się dotrzeć do ich ciekawych mieszkańców i zapytają o to jak postrzegają swoje miasto. Efekty wspólnej pracy (prezentacje multimedialne, filmy video, broszury, plakaty) umieszczane będą na wspólnej przestrzeni projektu na platformie E-Twinning. Cel projektu to otwarcie na kwestie obywatelstwa europejskiego, rozwój poczucia wspólnoty, odkrywanie innych kultur, a także poszerzanie znajomości języka angielskiego – głównego narzędzia komunikacji pomiędzy uczniami.

W trakcie trwania projektu planowana dwukrotna mobilność /wymiana/ uczniów biorących udział w projekcie w kwietniu i czerwcu 2016 r.