Język Niemiecki 2016/2017

VIII FESTIWAL JĘZYKA NIEMIECKIEGO 27.04.2017
27 kwietnia w Gimnazjum nr 31 odbył się VIII Festiwal Języka Niemieckiego.  Festiwal składał się z kilku konkurencji: test językowy, test realioznawczy oraz gra 50 pół. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Czarnecka oraz Adrianna Śmiałek z klasy 2b oraz Anna Panecka i Zuzanna Pękala z klasy 3b. Po kilkugodzinnych zmaganiach zdobyliśmy następujące wyróżnienia:
Zuzanna Pękala – 2 miejsce (konkurs realioznawczy)
Julia Czarnecka – 8 miejsce (konkurs realioznawczy)
Anna Panecka – 3 miejsce (konkurs językowy)
Adrianna Śmiałek – 4 miejsce (konkurs językowy)

Gratulujemy!!!

IV Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego

22 marca odbyła się IV Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego.

Tradycyjnie, Olimpiada składała się z 3 części: Test leksykalno-gramatyczny; Quiz Wiedzy o Niemczech oraz Konkurs Plastyczny na temat: „Deutsche Hauptstädte”.  Główną nagrodą był indeks do IV LO oraz roczny kurs języka obcego ufundowany przez Szkołę Języków Obcych  p. Jolanty Uścinowicz.

Do rywalizacji o nagrody przystąpiło 8 szczecińskich gimnazjów.

W jury, oprócz nauczycieli naszej szkoły, zasiadły dwie konsultantki języka niemieckiego z LO IV w Szczecinie, Panie Aleksandra Fendor i Danuta Bogdanowicz.

Wszyscy przybyli na olimpiadę goście mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw krajów niemieckiego obszaru językowego, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie naszej szkoły.

A oto wyniki poszczególnych konkurencji

Test leksykalno-gramatyczny:
Laureaci:
1 miejsce: Weronika Piest – Zespół Szkół nr 1 w Szczecinie
2 miejsce: Dominika Borowy – Gimnazjum nr 10
3 miejsce: Katarzyna Stefańska - Gimnazjum nr 46
Finaliści:
4 miejsce: Natalia Szczepaniak – Gimnazjum nr 10
5 miejsce: Monika Rychel – Zespół Szkół nr 1 w Szczecinie

W kategorii Quiz Wiedzy o Niemczech:
1 miejsce: Gimnazjum nr 10
2 miejsce: Gimnazjum nr 29
3 miejsce: Gimnazjum nr 7

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Klasa 1b i 2b w teatrze w Schwedt

30 listopada 2016 uczniowie klas 1b i 2b wraz z opiekunami p. K.Sobczyk-Kulą, p. R. Spiechowicz , P. M.Lisak i p. Olszewskim  wybrali się  do teatru Uckermärkische Bühnen Theater w Schwedt na baśń sceniczną w adaptacji Moniki Radl na motywach 269 baśni z 1001 nocy „ALADIN UND DIE WUNDERLAMPE (Cudowna lampa Aladyna). Od 12 lat teatr w Schwedt przygotowuje dwujęzyczne przedstawienia dla widzów z  Niemiec i Polski. W tegorocznej inscenizacji Aladynowi w jego przygodach towarzyszy dromader Sufi, wielbłąd, który śni i mówi po polsku i po niemiecku.

Następnym punktem wyjazdu były przedświąteczne zakupy w centrum handlowym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Klasa 1b skorzystała również z lodowiska na Jarmarku Bożonarodzeniowym przy Oder Center.

Dzień sportu  w Eggesin

W dniu 29 września klasa 3b wraz z opiekunami pojechała do Eggesin w Niemczech, aby zrealizować projekt Dzień Sportu  w ramach współpracy szkół Gimnazjum nr 10 i Greifen - Gymnasium w Ueckermünde.

W Centrum Fitnessu BEE FREE młodzież obu szkół uczestniczyła w rozgrywkach sportowych - w mieszanych kilkuosobowych grupach rywalizowała w siatkówce,  tenisie stołowym, minigolfie, spinningu oraz rozwiązywała quiz o zdrowym odżywianiu.
Po obiedzie uczniowie wzięli udział w kursach breakdance oraz hip - hopu, a  na koniec rywalizowali w bowlingu świetnie się bawiąc.

Na koniec spotkania nastąpiło wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów, a  zwycięzcom medali i pucharów.

Po pożegnaniu z grupą niemiecką, klasa 3b udała się do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, w którym instruktor TOEE zapoznał uczniów i ich rodziców z ofertą edukacyjną ośrodka. Jest to nie tylko miejsce edukacji szkolnej, ale też miejsce współpracy i wymiany doświadczeń transgranicznych.

Na koniec spotkania przy pięknej pogodzie odbył się wspólny piknik z rodzicami.