Osiagniecia 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016
 
KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

  • geografia: Maria Poniatowska 3a
  • angielski: Jakub Łozowski 3a, Klaudia Łuczka 3a
  • niemiecki: Kinga Wszędyrówna 2b
  • matematyka: Piotr Skała 3a
  • wiedza o społeczeństwie: Jakub Wolender 3a

Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

  • historia: Jakub Wolender 3a
  • matematyka: Paulina Tobiasz 3d
  • chemia: Jakub Lamorski 3b
  • niemiecki:  Adrianna Śmiałek 1b, Natalia Szczepaniak 2b, Jonasz Świdrów 3b
  • angielski: Piotr Skała 3a, Olga Wawryk 3a, Jan Zakrzewski 2a
  • geografia: Jędrzej Szostak 3a
  • biologia: Aleksandra Żukowska 2a
  • fizyka: Piotr Skała 3a, Katarzyna Sergiel 3a, Jędrzej Szostak 3a, Mateusz Semeniuk 3a
  • wiedza o społeczeństwie: Błażej Seta 3d

 

KONKURSY TOWARZYSTWA NA RZECZ MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

 

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

  •  chemia: Jakub Lamorski 3b
  •  młody poliglota: Olga Wawryk 3a, Jan Zakrzewski 2a
  • historia: Jakub Wolender 3a
  • geografia: Maria Poniatowska 3a
  • matematyka: Piotr Skała 3a

Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

  • fizyka: Katarzyna Sergiel 3a
  • biologia: Aleksandra Żukowska 2a
  • język polski: Julia Medzińska 3e
  • młody poliglota: Piotr Skała 3a
  • historia: Szymon Buźniak 3e,
  • fizyka: Katarzyna Sergiel 3a

 

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

 

POLSKI

Ogólnopolski konkurs „Z ortografią na co dzień”
Wyróżnienie w ogólnopolskim finale zdobyła Adrianna Juszczyk z kl. 3e

Ogólnopolski konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
Wyróżnienie w ogólnopolskim finale zdobył Adam Gilek z kl. 1c

Ogólnopolski Projekt Stypendialny STYPENDIADA POLONISTYCZNA 2015/2016

WYNIKI
Konkurs czytelniczy Kreator
Wyróżnienie:
1. Oliwia Sokala kl. 1c
2. Gabriela Depa kl. 2b

Konkurs literacki Polonus
Wyróżnienie:
1. Aleksandra Maślak kl. 1a
2. Maja Kołowiecka kl. 1c
3. Antoni Jeż kl. 1c
4. Alicja Terelak kl. 3b



Paulina Tobiasz – laureatka ogólnopolskiego konkursu „Multitest” – 10. miejsce, organizator Centrum Edukacji Szkolnej;


uczniowie zakwalifikowani do 2. etapu ogólnopolskiego konkursu  „Z  ortografią na co dzień”:
Adam Gilek 1c
Paulina Tobiasz 3d
Kamila Sztuba 2d
Adrianna Juszczyk 3e
Alicja Terelak 3b


uczniowie zakwalifikowani do 2. etapu ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”:
Adam Gilek 1c
Aleksandra Maślak 1a
Wojciech Juszkiewicz 2c
Alicja Terelak 3b
Mateusz Sembrat 3b
Jakub Charkowski 3b


kacper Milewski, kl. 2c  – 2. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym uczniów gimnazjum

Kacper Milewski, kl. 2c – wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej  w Legnicy; Nagroda Publiczności

Alicja Surowiec, kl. 2c - wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Literackim „Oto ja i przyroda” – organizator: Gimnazjum nr 7 w Szczecinie i Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów

Aleksandra Kopczyńska, kl. 2c – wyróżnienie w konkursie literackim na opowiadanie inspirowane obrazem „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” – organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie

 

HISTORIA


Patrycja Maj z kl. 1C zdobyła 5. miejsce oraz tytuł Historyka Roku za najlepszą prezentację w konkursie „Moja mała ojczyzna, moja miejscowość, mój region”. Antoni Jeż z kl. 1C zajął 8. miejsce w tym konkursie.

Monika Kacprzak z kl. 1 A została laureatką III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym organizowanym przez Gimnazjum 43 w Szczecinie. Tytuły finalistek wywalczyły: Patrycja Klasińska oraz Barbara Tytonik z kl. 3 D

Maria Poniatowska z kl. 3 A, Szymon Buźniak z kl. 3 D i Jakub Wolender z kl. 3 A uzyskali tytuły laureatów w konkursie „Historia – świadek przeszłości”. Maria zajęła I miejsce, Szymon – II, a Jakub – III. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

 

Radosław Dziedzic z kl. 3 A zajął III miejsce i uzyskał tytuł laureata konkursu ”Na tropie XX wieku” organizowanego przez II L.O. w Szczecinie. Natalia Michalska z kl. 3 D zdobyła miejsce VI i tytuł finalistki.

Michał Pakuła z kl. 1 D uzyskał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu Multitest z historii.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus tytuły laureata zdobyli: Barbara Tytonik (3D), Monika Kacprzak (1A) – 6. miejsce; Patrycja Klasińska (3D) – 10. miejsce; Julia Iwanow (1C), Adam Biesiada (1B) – 12. miejsce; Maria Bukowiecka (2B), Natalia Szczepaniak (2B) – 13. miejsce; Dominika Borowy (2B) – 14. miejsce; Wiktoria Ciach (3D) – 15. miejsce.

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE


Błażej Seta z klasy 3d został  laureatem Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie oraz laureatem  VIII Małej Olimpiady WoS organizowanej przez XIII LO w Szczecinie.

BIOLOGIA

Uczennica Anna Strzelczyk z klasy III a została laureatką X Wojewódzkiego Konkursu Eko-Zdrowotnego, którego organizatorem był Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Szczeciński Oddział Ligi Ochrony Przyrody oraz Gimnazjum nr 5, uczennica Aleksandra Żukowska z klasy II a otrzymała wyróżnienie.

Aleksandra Żukowska oraz Tomasz Puchalski z klasy II a zajęli drużynowo II miejsce w VII Międzygimnazjalnej Olimpiadzie o Zdrowym Odżywianiu, której organizatorem było Gimnazjum nr 12.

Uczennica Aleksandra Żukowska z klasy II a zajęła II miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Multitest i zdobyła tytuł Laureata.  Kamila Bulak z klasy II e i Anna Strzelczyk z klasy III a otrzymały wyróżnienie.

W  Międzygimnazjalnej Olimpiadzie Wiedzy HIV/AIDS uczennica Aleksandra Żukowska z klasy II a zajęła IV miejsce a Alicja Terelak z klasy III b zajęła miejsce V.

GEOGRAFIA


    Maria Poniatowska:
•    laureatka Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;
•    laureatka XIV Szczecińskiego Konkursu Geograficznego Towarzystwa  na  Rzecz Młodzieży Uzdolnionej;
•    17.  miejsce  w  kraju  w  Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  PANDA

    Jędrzej Szostak:
•    finalista Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego;

    Jakub Wlender:
•    laureat 6. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego MULTITEST – sesja jesienna
•    wyróżnienie I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEOPLANETA
•    15. miejsce w kraju w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  PANDA

    Daria Michalska:
•    Laureatka 12. miejsca w kraju w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  OLIMPUS

    Dominika Kalińska:
•    1. miejsce w Szkole w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  GEOPLANETA  za pracę indywidualną  pod tytułem: „Polscy podróżnicy i odkrywcy”

    Weronika Kotnis:
•    2. miejsce w Szkole w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  GEOPLANETA  za pracę indywidualną  pod tytułem: „Polscy podróżnicy i odkrywcy”

    Dorian Podolski:
•    3. miejsce w Szkole w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  GEOPLANETA  za pracę indywidualną  pod tytułem: „Polscy podróżnicy i odkrywcy”

    Maksymilian Pękalski:
•    1. miejsce w Konkursie Geograficznym GEO-LIDER

    Mateusz Suchorzewski:
•    2. miejsce w Konkursie Geograficznym GEO-LIDER
•    15. miejsce w kraju w Ogólnopolskim   Konkursie  Geograficznym  PANDA

    Bartosz Szostak:
•    3. miejsce w Konkursie Geograficznym GEO-LIDER

    Szymon Buźniak:
•    3. Miejsce w Konkursie NORWEGIA BEZ TAJEMNIC

    Alicja Karwowska:
•    3. Miejsce w Konkursie NORWEGIA BEZ TAJEMNIC

    Adrianna Juszczyk:
•    3. Miejsce w Konkursie NORWEGIA BEZ TAJEMNIC

    Weronika Kotnis:
•    Udział w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym ZIEMIA W OKOWACH LODU

    Maja Suchorzewska:
•    Udział w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym ZIEMIA W OKOWACH LODU


MATEMATYKA

 

Piotr Skała zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkursie matematycznym Maths in English, który odbył się 15 marca 2016 r.


Konkurs Matematyczny „Rachmistrz LO VII” 2015

Drugie miejsce w kategorii poprawność z wynikiem 75% i tytuł „WIĘKSZY RACHMISTRZ KLAS GIMNAZJALNYCH” otrzymał uczeń klasy 3d, Filip Gonczewski.

„Multitest 2015 – matematyka”

Klasy pierwsze: Maja Kowańska kl. 1c  – dyplom laureata i czwarte miejsce w kraju; dyplomy wyróżnienia: Aleksandra Olechowska kl. 1d (11 miejsce w kraju), Szymon Staszewski kl. 1c  (13 miejsce w kraju).

Klasy drugie:  Paula Bekasz kl. 2e – dyplom laureata i pierwsze miejsce w kraju; dyplom wyróżnienia: Wiktor Stefaniak kl. 2 d (13 miejsce w kraju).

Klasy trzecie:  Piotr Skała kl. 3a - dyplom laureata i czwarte miejsce w kraju, Olga Wawryk kl. 3a – dyplom laureata i ósme miejsce w kraju; dyplom wyróżnienia: Paulina Tobiasz kl. 3d (12 miejsce w kraju).


FIZYKA

Paula Bekasz kl.2e - laureatka konkursu z fizyki w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym -Albus (5 miejsce)

Katarzyna Sergiel kl.3a- otrzymała tytuł- "taon";  laureatka Polsko-Ukraińskiego Konkursu Przedmiotowego "Lwiątko"

Uczennica klasy 2b Anna Aldona Panecka otrzymała Wyróżnienie Marszałka Zachodniopomorskiego  na Regionalnym Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory wykonując projekt badawczy- Badanie Efektywności Biomasy Odpadowej.

 

Uczennica klasy 2b Anna Aldona Panecka zakwalifikowała się do 2 etapu Ogólnopolskim Konkursie Naukowym E(x)plory wykonując projekt badawczy- Badanie Efektywności Biomasy Odpadowej.

Uczniowie z klasy 3 a :Katarzyna Sergiel, Piotr Skała, Jędrzej Szostak i  Mateusz Semeniuk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

 

SUKCESY JĘZYKOWE

 

Język Angielski

 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu English ACE 2016

NA POZIOMIE KLAS PIERWSZYCH:
Mikołaj Charuk (1a) czwarte miejsce w województwie, Wacław Jagucki (1a) piąte miejsce, Aleksander Wąsek (1a) siódme miejsce, Jakub Mazur (1a) dziewiąte miejsce, Aleksandra Maślak (1a) dziesiąte miejsce w województwie.
NA POZIOMIE KLAS DRUGICH:
Zuzanna Pogorzelska (2d) drugie miejsce w województwie,
NA POZIOMIE KLAS TRZECICH:
Olga Wawryk (3a) trzecie miejsce w województwie, Maksymilian Gnat (3a) siódme miejsce w województwie.


 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu English High Flier organizowanego przez Łowców Talentów JERSZ.

Zuzanna Pogorzelska z klasy 2d zajęła 1 miejsce w województwie i 8 w kraju.

Uczestnicy wyróżnieni za uzyskanie bardzo dobrych wyników to:

Klasy I:
Mikołaj Charuk – 7 miejsce w województwie / 34 miejsce w kraju
Julia Łuczak  - 11 miejsce w województwie / 50 miejsce w kraju
Franciszek Łuczak – 18 miejsce w województwie / 73 miejsce w kraju

Klasy II:
Aleksandra Żukowska – 9 miejsce w województwie / 53 miejsce w kraju
Michał Burak - 13 miejsce w województwie / 80 miejsce w kraju
Maciej Krajewski - 13 miejsce w województwie / 80 miejsce w kraju
Dorian Podolski - 16 miejsce w województwie / 90 miejsce w kraju

Klasy III:
Jakub Łozowski - 4 miejsce w województwie / 26 miejsce w kraju

W konkursie uczestniczyło 8 286 uczniów z 344 szkół.


Klaudia Łuczka (3a), Jakub Łozowski (3a), Piotr Skała (3a), Olga Wawryk (3a) oraz Jan Zakrzewski (2a) awansowali do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.


18 uczniów - Anna Clark (2a), Tomasz Puchalski (2a), Michał Sawczyn (3a), katarzyna Tarnowska (2a), Tomasz Kowalik (3a), Jakub Wróbel (3a), Andrzejkowicz Zofia (1a), Pękala Jan (2a), Sergiel Katarzyna (3a), Krzywicki Konrad (3a), łozowski Jakub (3a), Zdobylak Julita (3e), Brodowski Bartosz (2a), Dziedzic Radosław (3a), Krajewski Maciej (2a), Wawryk Olga (3a), Bronk Ewa (3a), Klaudia Łuczka (3a) awansowało do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Internetowej z Języka Angielskiego.


Język Niemiecki

 Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ALBUS
 
Dominika Goljan, Aleksandra Duda, Adrianna Śmiałek z klasy 1b - 11 miejsce w kraju, dyplom wyróznienia;
Franciszek Czajka kl. 1b - 14 miejsce w kraju, dyplom wyróżnienia;
Zuzanna Załomska kl. 1b - 16 miejsce w kraju;
Paula Bekasz kl. 2e - 16 miejsce w kraju;

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "GALILEO 2016"

Klasa 1b: Adrianna Śmiałek - 11 miejsce w kraju, wyróżnienie;

Klasa 2b: Kinga Wszędyrówna - 11 miejsce w kraju, wyróżnienie;

VII Festiwal Języka Niemieckiego – mamy 2 miejsce!
28 kwietnia w Gimnazjum nr 31 w ZS nr 13 odbył się już po raz siódmy Festiwal Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Śmiałek (1b), Daria Nowakowska (1b), Kinga Wszędyrówna (2b), Anna Pannecka (2b) oraz Olga Wawryk (3b). Drużynowo zajęliśmy 2 miejsce otrzymując tytuł I Wicemistrza Języka Niemieckiego. W kategorii indywidualnej:
Test leksykalno gramatyczny:
2 miejsce – Olga Wawryk
3 miejsce – Kinga Wszędyrówna
Test Realioznawczy:
3 miejsce - Anna Panecka
Praca plastyczna na temat: „Polen und Deutschland - 25 Jahre gute Nachbarschaft”
3 miejsce – Daria Nowakowska

Festiwal został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

 

 

III Mięzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego
Zuzanna Rudzińska (kl.3b) - 5 miejsce - tytuł finalisty;
 

 

Olimpus Ogółnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego
Klasy 1: Adrianna Śmiałek 11 miejsce w kraju; Dominika Goljan 13 miejsce; Franek Czajka 15 miejsce w kraju (klasa 1b);
Klasy 2: Kinga Wszędyrówna 11 miejsce w kraju, Dominika Borowy 15 miejsce (klasa 2b);

Konkurs organizowany przez Zespół Szkół nr 3 „Spacerkiem po Berlinie i Londynie”
1 miejsce zajęła Anna Panecka (klasa 2b)
2 miejsce Natalia Szczepaniak  (klasa 2b)

 

V edycja konkursu  „JĘZYKOWY ŚWIAT PRZYSŁÓW I IDIOMÓW” - Gimnazjum nr 10 po raz drugi zwycięzcą!

01.03.2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Skamandrytów w Szczecinie  odbył się V Międzyszkolny Konkurs „Językowy Świat Przysłów i Idiomów”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa, IIb i IIc. W kategorii języka niemieckiego I miejsce zajął Wojciech Juszkiewicz  z klasy IIc, II miejsce zajęła Ewa Bronk z klasy IIIa. Anna Strzelczyk (IIIa) oraz Anna Panecka otrzymały wyróżnienia.

 

KURATORYJNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Finalistami zostali:
Adrianna Śmiałek (1b), Kinga Wszędyrówna (2b), Nikola Szczepaniak (2b) oraz Jonasz Świdrów (3b)

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego MULTITEST 2015
Klasy pierwsze:Adrianna Śmiałek 9 miejsce w kraju tytuł laureata; Franciszek Czajka wyróżnienie 15 miejsce; Marcelina Zienkiewicz 16 miejsce – wszyscy z klasy 1b;
Klasy drugie:Kinga Wszędyrówna (2b) laureat 1 miejsca oraz Natalia Szczepaniak (2b) 11 miejsce i dyplom wyróżnienia;
Klasy trzecie:Olga Wawryk (3a) dyplom wyróżnienia;

 

SUKCESY ARTYSTYCZNE

Bartosz Ciszewski otrzymał wyróżnienie pierwszego stopnia w Finale Wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Konkursie Krasomówczym ,, Morskie opowieści" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie:
Piotr Tołkacz 1 miejsce, Adam Biesiada - Lewandowski 3 miejsce, Julia Giżycka 4 miejsce, Alicja Terelak 6 miejsce.

Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

Bartosz Ciszewski został laureatem finału miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i awansował do etapu wojewódzkiego a Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie

 Barbara Tytonik 3d otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim ,,Szczeciński Parnas"

 

SUKCESY SPORTOWE

 

 

GIMNAZJADA 2015/2016

1 MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM MIASTA SZCZECINA  W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
3 Miejsce w województwie w piłce siatkowej chłopców
4 ? Miejsce w województwie w piłce nożnej chłopców
Mistrzostwo Szczecina na ergometrach wioślarskich
Miejsce w Mistrzostwo Szczecina w kajakarstwie
1 Mistrzostwo Szczecina w unihokeju chłopców
1 Mistrzostwach Szczecina w unichokeju dziewcząt
3 Miejsce w finale rejonowym w unihokeju chłopców
2 Miejsce w Mistrzostwach Szczecina w piłce siatkowej chłopców
4 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w piłce nożnej chłopców
3 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w piłce ręcznej chłopców
3 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w piłce siatkowej dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w tenisie stołowym chłopców
4 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w tenisie stołowym dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach klas pierwszych w piłce nożnej dziewcząt
1 miejsce w Mistrzostwach klas pierwszych w koszykówce chłopców
2 miejsce w Mistrzostwach klas pierwszych w koszykówce dziewcząt
3 miejsce w Szczecinie w Konkursie Wiedzy o Sporcie
4 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w koszykówce dziewcząt
4 miejsce w Mistrzostwach Szczecina w koszykówce chłopców

 

Bieg Noworoczny
- Jakub Wolender 1 miejsce
- Mateusz Mierzowiec 2 miejsce

XXVII Goleniowska Mila Niepodległości
- Mateusz Mierzowiec w roczniku 2001-2002  1 miejsce
- Jakub Wolender w roczniku 1999-2000 3 miejsce

II Bieg Przełajowy z Okazji Święta Niepodległości
- Jakub Wolender zajął 2 miejsce,
- Mateusz Mierzowiec 3 miejsce

37 OGÓLNOPOLSKI "ĆWIERĆMARATON" POLICKI
Jakub Wolender - 1 miejsce
Mateusz Mierzowiec - 2 miejsce

Powiatowe Biegi Przełajowe Chłopców  3 miejsce drużynowo
Błażej Seta, Krzysztof Zagórski, Miłosz Maglewicz, Aleksander Ostatek, Grzegorz Zalewski, Filip Suchański, Dariusz Krzysztofek, Mateusz Mierzowiec, Jakub Wolender

X Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż w Barwicach
- Dariusz Krzysztofek 1 miejsce klasy III
- Filip Suchański  2 miejsce klasy III
- Adam Juszczyński  1 miejsce klasy II
- Bartosz Siergiej  2 miejsce klasy II

Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi LA 1 miejsce drużynowo
- Jakub WOLENDER 300m - 39.67 RŻ
- Dariusz KRZYSZTOFEK skok wzwyż -178 RŻ
- Mateusz MIERZOWIEC 1000 m -2:47.12 RŻ
- 4x100 m ( J,Wolender, J. Pala, D.Krzysztofek, K. Zalewski ) - 49.89
- Krzysztof ZALEWSKI 300m - 41.09
- Filip SUCHAŃSKI skok wzwyż - 170 RŻ
- Mikołaj SZYLIŃSKI skok wzwyż - 170 RŻ
- Jan PONIATOWSKI rzut dyskiem (1kg) - 31.42 RŻ
- Piotr GALUS 300 m - 43.40 RŻ
- Jakub PALA 100 m - 13.35
- Hubert SZYMAŃSKI 1000 m - 3:12.38
- Mateusz ZACZYŃSKI 100 m - 13.50
- Damian DRĄŻEK pchnięcie kulą chł. (5kg) - 9.48
- Alan RUMOCKI rzut dyskiem (1kg) - 24.47
- Jakub RACZEK rzut oszczepem (600) - 29.06
- Alan KURZYMSKI 100 m - 14.40

Dzień Sztafet
- sztafeta 4x400 chłopców 1miejsce  w składzie: Grzegorz Zalewski, Mateusz Mierzowiec, Jakub Wolender, Dariusz Krzysztofek
- sztafeta 4x100 dziewcząt 2 miejsce  w składzie: Nikoletta Niedzielska, Alicja Wójcik, Oliwia Drabik, Blanka Bieczyńska

Mistrzostwa Polski Młodzików
- Dariusz Krzysztofek 3 miejsce skok wzwyż

Liga Biegowa Chłopców
- Jakub Wolender 1 miejsce 1000m  kl III,
- Mateusz Mierzowiec 1 miejsce 1000m  kl II
- Mateusz Zaczyński  2 miejsce 100m  kl I

Liga Biegowa Dziewcząt
- Alicja Wójcik 2 miejsce 100m w roczniku 2000,
- Nikoletta Niedzielska 3 miejsce 100m w roczniku 2001,
- Weronika Arendacz 3 miejsce 600m w roczniku 2000.

Powiatowa  Liga Lekkoatletyczna Chłopców 1 miejsce drużynowo
- Mateusz Mierzowiec 1 miejsce 1000m
- Jan Poniatowski  1 miejsce dysk
- Dariusz Krzysztofek 1 miejsce skok wzwyż
- Mikołaj Szyliński  2 miejsce skok wzwyż
- Tomasz Kowalik  2 miejsce dysk
- Błażej Seta  2 miejsce kula
- Krzysztof Zalewski  3 miejsce 300m
- Filip Suchański  3 miejsce skok wzwyż
- Jakub Łozowski  3 miejsce dysk
- sztafeta 4x100  3 miejsce (K. Zalewski, D. Krzysztofek, J. Wolender, F. Suchański

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt 2 miejsce drużynowo
- Maja Suchorzewska  1 miejsce  kula
- Nikoletta Niedzielska 2 miejsce 100m
- Aleksandra Czarnecka 2 miejsce skok wzwyż
- Alicja Telerak  2 miejsce dysk
- Julia Durka  2 miejsce oszczep
- Maja Chełstowska  3 miejsce  kula
- Aleksandra Żukowska 3 miejsce skok wzwyż
- Klaudia Czarnota  3 miejsce dysk

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
- Nikoletta Niedzielska 1 miejsce sztafeta 4x100m
- Ewa Bronk 3 miwjsce skok otyczce
- Mateusz Mierzowiec 3 miejsce 600m
- Dariusz Krzysztofek 3 miejsce skok wzwyż

Mistrzostwa Województwa Młodzików
- Maja Suchorzewska 1 miejsce pchnięcie kulą, 2 miejsce rzut młotem
- Mateusz Mierzowiec 2 miejsce 600m

Mityng Lekkoatletyczny "Koniec Wakacji 2015"
- Mateusz Mierzowiec 1 miejsce 400m
- Filip Suchański 1 miejsce skok wzwyż, 1 miejsce trójskok

Halowe Mistrzostwa Województwa w LA
- Adam Gilek  2 miejsce skok o tyczce młodzików
- Mateusz Zaczyński  2 miejsce skok w dal młodzików
- Wacław Jagucki  3 miejsce skok o tyczce młodzików
- Aleksandra Żukowska  3 miejsce skok wzwyż młodzików
- Dariusz Krzysztofek  3 miejsce skok wzwyż juniorów

Halowe Zawody "Weihnachtssportfest + LHM Langstrecke & Winterwurf"
Mateusz Mierzowiec 1 miejsce 800m młodzików
Jakub Wolender 1 miejsce 800m juniorów 800m
Maja Suchorzewska 3 miejsce kula
Filip Suchański 3 miejsce skok wzwyż
Jan Poniatowski 3 miejsce kula

 SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE

 W VII edycji konkursu Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej organizowanej przez Zespół Szkół Łączności Almakiewicz Radosław zdobył trzecie miejsce a Gajewski Kacper i Krajewski Maciej wyróżnienia.