Biblioteka - Aktualności

Wrzesień 2016
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała 15 000 złotych na zakup książek dla młodzieży.  Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli do stworzenia listy ,,Książki naszych marzeń" ( tabela do uzupełnienia znajduje się na  ławce przed biblioteką).

Noc filmowo - literacka 16 IX / 17 IX 2016

Klasa 3e zaprosiła uczniów klas trzecich do nocnego oglądania filmów. W przerwie między projekcjami nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty ,, Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

Październik 2016
Konkurs na film ,,Warto czytać"

W roku upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dziecii młodzieży,  zapraszam chętnych uczniów do nakręcenia filmu ( do 3 minut) ukazującego zalety czytania .

Kącik ciekawej książki

Nauczyciele Gimnazjum nr 10 polecają interesujące książki. Recenzje wybranych pozycji znajdują się na sztaludze przed pokojem nauczycielskim. Miłego czytania !

Listopad 2016
Wystawa w Książnicy Pomorskiej

24 listopada członkowie szkolnego koła geograficznego udali się do Książnicy Pomorskiej. Obejrzeli wystawę ,,Obraz kartograficzny Pomorza na mapach i planach", odwiedzili pracownię introligatorską oraz dział informacji naukowej.

Grudzień 2016
Lekcja literacka w Książnicy Pomorskiej

8 grudnia uczniowie kl. 2b wybrali się do Książnicy Pomorskiej i wzięli udział w lekcji literackiej ,,Henryk Sienkiewicz i Marie jego życia".

552 książki

Dzięki   Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna powiększyła swój księgozbiór o 552 książki ( literatura dla młodzieży, lektury szkolne , książki popularnonaukowe). Niektóre z nich już można wypożyczyć. Przyjdź do biblioteki i sprawdź,  czy już jest Twoja wymarzona książka.

Wyniki konkursu na film ,, Warto czytać”
Komisja w składzie : Lidia Kulik, Joanna Przeobrażeńska, Renata Spiechowicz,  po obejrzeniu czterech filmów konkursowych,  postanowiła przyznać dwa pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce : Kornel Bogdanowicz i Mateusz Kupś kl. 2b
( Kacper Marciszewski , Leszek Kryzar)
I miejsce : Katarzyna Serafin, Maja Sobolewska i Pola Stanios kl. 1c

Wyróżnienie : Martyna Lewandowska i Julia Jaworska 1b
Wyróżnienie : Alicja Malec kl. 1a

Styczeń  2017
Podsumowanie czytelnictwa – I semestr 2016/17
I m  Oliwia Zelent 1e – 25 książek, II m Jan Gorzelany 3d – 19 książek,
III m Blanka Gładysz 3d – 18 książek
Najwięcej  książek wypożyczyli uczniowie klas: 3d , 1d i 2b

Wyniki Małego Konkursu Recytatorskiego – etap dzielnicowy
28 stycznia 2017r. w SP 48 odbyły się eliminacje dzielnicowe Małego Konkursu Recytatorskiego . Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartosz Ciszewski 2c, Iga Van der Moeren 2d i Julia Giżycka 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Luty 2017

Serdecznie zapraszam miłośników literatury pięknej na spotkanie z książką ( będziecie mogli zaprezentować swoją ulubioną książkę uczestnikom spotkania i posłuchać fragmentów interesujących książek). Zapisy w bibliotece szkolnej do 1 marca.

Zapraszam miłośników żywego słowa do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim. Do prezentacji należy przygotować jeden wiersz lub fragment prozy. Zapisy w bibliotece szkolnej do 3 marca.

Marzec 2017

Konkurs recytatorski
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski. I miejsce zajęła Patrycja Maj 2c, II miejsce Nina Malecha 1a, III miejsce Marta Szponar 2c i Amelia Ashuryk 1b, wyróżnienie Maja Haładuda 1b i Wiktoria Majewska 3b.

Spotkanie miłośników literatury pięknej
W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie miłośników literatury pięknej. Uczniowie klasy 1a i 2c opowiadali o swoich ulubionych książkach.

,, Co im w duszy gra"
Iga Van der Moeren i Julia Giżycka zaprezentowały uczniom kl. 1a i 1b teksty przygotowane na różne konkursy recytatorskie. Opowiedziały również o swoich zainteresowaniach recytatorskich i teatralnych.