Młodzi, zdolni, z pasją

MŁODZI, ZDOLNI, Z PASJĄ

JULIA HEDDER – kl. 3 D

Uczniowie naszej szkoły posiadają bardzo dużą gamę zainteresowań, a także osiągają liczne sukcesy związane z ich pasjami.  Warto wiedzieć o tych interesujących osobach trochę więcej, dlatego sekcja naukowa Samorządu Szkolnego przedstawia pierwszą z serii wywiadów, rozmowę z Julią Hedder, uczennicą klasy 3d, której wielką pasją jest taniec towarzyski. Wywiad przeprowadziła Patrycja Maj z klasy 3c.

Patrycja: Jak zaczęła się Twoja przygoda z tańcem towarzyskim i od jak dawna trenujesz ten sport?

Julia:  Swoją przygodę z tańcem zaczęłam już w pierwszej klasie podstawówki. Były to zajęcia hobbystyczne, na których uczyłam się podstawy tańca.

P: Czym wyróżnia się taniec towarzyski od innych stylów tańca?

J: Taniec towarzyski wyróżnia się tym, że tańczony jest w parach oraz jest podzielony na dwa style: latynoamerykańskie (cha cha, samba, rumba, paso doble, jive) i standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep).

P: Jak wygląda Twój trening i ile czasu w tygodniu na niego poświęcasz?

J: Treningi mam 6 razy w tygodniu i trwają zazwyczaj ok. 3 godzin. Na początku zawsze mamy rozgrzewkę, później trener wprowadza nas w temat, który chce z nami przećwiczyć i pod koniec treningu jest przetańczenie danego stylu.

P: Jakimi osiągnięciami tanecznymi możesz się pochwalić?

J: Razem z moim partnerem tanecznym jesteśmy vice-mistrzami Polski w standardzie kat. 14-15 (2016), II vice-mistrzami Polski w 10 tańcach kat. 14-15 (2016) oraz top 25 na Mistrzostwach Świata w Paryżu (2016)

P: Czy uczysz się innych stylów tańca?

J: Oczywiście uczę się innych stylów tańca, na przykład: wacking, dancehall, hip-hop, new age, house, taniec współczesny oraz balet. Uważam, że pomaga mi to rozwijać moje odczucia i pogląd na taniec.

P: Czy taniec przydaje Ci się w życiu codziennym?

J: Dzięki niemu mogę zapomnieć o wszystkim i przenieść się w inny świat, jestem bardziej otwarta na innych i nigdy się nie nudzę w wolnym czasie.

P: Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów.