Koło Informatyczne/ECDL

Koło Informatyczne od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. Charakter koła zmienia się wraz z zainteresowaniami uczniów. Tutaj doskonalimy umiejętności związane z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych

 

Zgodnie ze zmodyfikowanym programem nauczania informatyki w Gimnazjum nr 10, wszyscy uczniowie w trakcie trzech lat nauki, realizują treści nauczania przewidziane podstawą programową, a jednocześnie bezpłatnie poszerzają swoją wiedzę o zagadnienia objęte Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych. Wszelkie niejasności i problemy dotyczące ECDL rozwiązywane są na spotkaniach koła informatycznego.

Egzaminy są dobrowolne i pomimo kosztów z tym związanych bardzo popularne. Można je zdawać w dowolnym Centrum lub Laboratorium Egzaminacyjnym ECDL.

Od września 2017 do grona zainteresowanych ECDLem dołaczyli siódmo i ósmoklasiści.

W czasie zajęć koła informatycznego można, korzystając z Internetu, przygotować materiały niezbędne na innych lekcjach, a także pograć z kolegami w różnorodne gry logiczne i zręcznościowe.

W czasie zajęć dzielimy się wiadomościami, chwalimy osiągnięciami, a także zastanawiamy nad problemami dotyczącymi różnorodnych obszarów wiedzy informatycznej.

 

 

rok szkolny 2018/2019

 

Zajęcia Koła Informatycznego ECDL odbywają się w środy w sali 25 godz 15.45-16.30 prowadząca Pani Krystyna Faryńska


 

W styczniowym egzaminie ECDL kolejne moduły zdali:

Reczek Jakub B2
Prowans Mateusz B3
Dominik Bodnarczuk S2
Maciej Tułecki S2
Durkin Oskar S2
Barczyk Jakub B2

Dominik Bodnarczuk, Maciej Tułecki, Durkin Oskar  uzyskali Ceryfikat ECDL Profile

W listopadowym egzaminie ECDL kolejne moduły zdali:

Durkin Oskar
Tułecki Maciej
Bodnarczuk Dominik
Prowans Mateusz
Paluszewska Zuzanna
Reczek Jakub
Barczyk Jakub

Gratulujemy !!!


 

 

 

 

Najbliźszy Egzamin ECDL -styczeń 2019

 

********************************************************************

poprzednie lata

3 marca 2016 reprezentacja GM 10 w składzie Hortyński Marek, Semeniuk Mateusz, Wróbel Jakub, Gajewski Kacper, Krajewski Maciej, Kornicki Łukasz, Almakiewicz Radosław i Jadczak Mateusz brała udziała w VII edycji konkursu Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej organizowanej przez Zespół Szkół Łączności. Almakiewicz Radosław zdobył trzecie miejsce a Gajewski Kacper i Krajewski Maciej wyróżnienia. Wśród nagród rzeczowych jakie przywieżliśmy z ZSŁ był przenośny dysk SSD 1TB Samsung, słuchawki Sennheiser czy pen drive 16 GB. 

     

     

 

Zajęcia Koła Informatycznego odbywają się w poniedziałki w sali 25 godz 7.30-8.15 prowadzący Pan Wojciech Kaczor

Zajęcia Koła Informatycznego ECDL odbywają się w środy w sali 25 godz 15.45-16.30 prowadząca Pani Krystyna Faryńska

 

Gratulujemy kolejnym uczniom którzy zdali ECDL. 9.12.2015 kolejne moduły zdali: Malwina Bilut, Dorian Podolski, Mikołaj Charuk, Jakub Mazur,


 

 


w poprzednim roku szkolnym...

21.05.2015 dzisiejszy egzamin cieszył sie duzym powodzeniem. Tym razem nie wszystkim poszlo pewfekcyjnie. Zapraszamy na kolejne edycje egzaminu

15.04.2015 zdaliśmy kolejne moduły ECDL

25.02.2015 Kamila Sztuba, Malwina Bilut i Oskar Hoffmann zdali kolejne moduły egzaminu ECDL

13.01.2015 Kamila Sztuba i Kacper Gajewski zdali pierwsze moduły egzaminu ECDL

20.11.2014 Alicja Terelak, Malwina Bilut, Filip Gonczewski i Paweł Kawczyński zdali kolejne moduły egzaminu ECDL

Kasia Neczaj z 3a zdobyła wyróznienie w konkursie "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej" organizowanym przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie.

 

V edycja ogólnopolskiego konkursu „Edukacja z Panem T.I.K-iem” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Telefonem ucz się i odkrywaj świat”

 • Czy telefon lub tablet może się przydać do nauki? Jak to robią uczniowie?
 • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
 • W tej edycji należy zaprojektować okładkę zeszytu szkolnego. Ma ona przedstawiać w jaki sposób można wykorzystać do nauki telefon lub tablet.
 • Najciekawsze projekty zostaną zrealizowane i zeszyty z zaprojektowanymi okładkami trafią do szkół. Jak zwykle na autorów najciekawszych prac czekają ciekawe nagrody.
 • więcej informacji u nauczycieli informatyki.


Konkurs Informatyczny SCI #CODE

27.02.2015 braliśmy udział w Konkursie Informatycznym SCI#CODE organizowanym przez Technikum Informatyczne SCI. Jego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu stosowania nowoczesnych technik informatycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy...

Kolejny etap juz 28.03.2015. Obecnie czekamy na wyniki.

WIĘCEJ NA STRONIE http://www.code.sci.edu.pl/

 

 WYMAGANIA NA OCENĘ 6

 

 **********************************************************

„Serdecznie zapraszamy do aplikacji na kolejną edycję Rails Girls - tym razem przeznaczoną dla dziewcząt w wieku 13-19 lat z terenu całego województwa zachodniopomorskiego.

Rails Girls to darmowe warsztaty programowania w  ulubionej przez startupy na całym świecie technologii Ruby on Rails  Na zgłoszenia czekamy do 29 września!

Formularz aplikacyjny znajduje się tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1CxbT16d4XDi0M9Xox-t0PXc3U3oQSGYoF9Xpj8d6DaY/viewform

 

w poprzednim roku szkolnym…

 

W trakcie ostatniego egzaminu ECDL -19.05.2014

egzaminator Andrzej Zajdel

Stanisław Kaup zdał ostatni egzamin M5 i uzyskał certyfikat ECDL

Malwina Bilut i Alicja Terelak zdały swoje pierwsze egzaminy B1


Rozpoczął się nowy konkurs dla uczniów z całej Polski Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość!

Jest to już kolejna edycja konkursu eDukacja z Panem T.I.K.iem, jak zwykle poświęcona Internetowi oraz pracy i zabawie w sieci.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl

Praca konkursowa powinna przedstawiać sytuację/historyjkę obrazkową/komiks opowiadającą rówieśnikom o konieczności ochrony swoich danych osobowych, o chronieniu swojej tożsamości w sieci.
przypomonamy - do 14.04.2014 - rejestracja i nadsyłanie prac konkursowych

 

*********************

Wszystkich chetnych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym  Doodle4Google. Termin nadsyłania prac mija 2 grudnia 2013. wiecej informacji na stronie google.pl/doodle4google

Informujemy, iż w dniu 17 listopada 2013 rozpoczyna się pierwsza runda konkursowa I etapu zawodów indywidualnych VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, realizowana poprzez platformę https://zadania.oig.edu.pl/. uczniowie będą zmagać się z interdyscyplinarnymi wyzwaniami i przesyłać ich rozwiązania poprzez platformę.Zapraszamy wszystkich chetnych.

 

Informujemy, że 4 listopada 2013 rusza VII edycja konkursu Komputerowy Biathlon. Organizatorem konkursu "Komputerowy Biathlon" jest serwis internetowy www.AV-School.pl. Patronem konkursu jest firma Kaspersky Lab Polska. Nasza szkolna drużyna to Stanisław Kaup, Jakub Smoliński, Marek Jankowski i Monika Łagocka.

 


 • W dniach 5-31.01.2013r. odbywa sie 1 etap X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej uczniów szkół gimnazjalnych. Każdy uczeń może wziąć w nim udział logując się na stronie www.lo4.szczecin.pl. Naszymi faworytami są Tymoteusz Wysocki, Stanisław Kaup, Jakub Smoliński i Marek Jankowski.
 • 11.12.2012r. odbył się konkurs informatyczny "Format XL" organizowany przez LO nr 10 w Szczecinie. Tymoteusz Wysocki i Stanisław Kaup zakwalifikowali się do finału. Finał odbył się 8.01.2013r
 • W trakcie koła informatycznego dbamy także o sprawne działanie komputerów w naszych pracowniach. Pracownię komputerową odkurzyliśmy przed świętami a teraz przyszedł czas na komputery w sali językowej.

 

    

Nasi szkolni informatycy programują!

 • Kilka ostatnich tygodni spędziliśmy nad programowaniem w C++. Traktujemy to jako element przygotowania do konkursów przedmiotowych. Najbliższe już niebawem w LO nr 10. W ramach przygotowań próbowaliśmy swoich sił w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, ale był to nasz debiut w zawodach na tym poziomie i nie spodziewamy się rewelacyjnych wyników. Bardziej chodziło o zdobycie doświadczeń przed następnym konkursem. Od połowy grudnia zaczeliśmy bliżej przyglądać się tworzeniu stron www. Jeśli macie ochotę dołączyć zapraszamy w każdy wtorek o 730
 • W roku szkolnym 2012/2013 uczniowskim webmasterem szkolnej strony www jest Stanisław Kaup z klasy 2c.
 • Przypominamy że egzaminy ECDL odbywają sie tylko i wyłącznie w systemie dostepnym na https://eecdl.pl/system/logowanie.php