Zdolny Fizyk

W roku szkolnym 2017/2018

zajęcia koła zainteresowań z fizyki

Koło "Fizyka jest prosta"

Koło "Zdolny Fizyk"

TREŚCI REALIZOWANE NA ZAJĘCIACH  OBEJMUJĄ NASTĘPUJĄCE DZIAŁY:

1.    Oddziaływania.
2.    Właściwości i budowa materii.
3.    Elementy hydrostatyki i aerostatyki.
4.    Kinematyka.
5.    Dynamika.
6.    Praca, moc, energia.
7.    Termodynamika.
8.    Elektrostatyka.
9.    Prąd elektryczny.
10.    Elektryczność i  magnetyzm.
11.    Drgania i Fale.
12.    Optyka.

***************************************************

Festiwal Nauki

22 września 2017 roku (piątek) zainteresowani fizyką uczniowie klas drugich  naszej szkoły wybrali  się z panią Magdaleną Lisak na Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT). Tam przywitano ich gościnnie.
 Na warsztatach elektronicznych – „Mój pierwszy układ elektroniczny” uczniowie sami lutowali układy - elektroniczne kostki do gry. Można je wykorzystać do gier planszowych. Po zrobieniu kostek, grupa ze wraz z panią Lisak udała się na wykład pod tytułem:  „Jak Pitagorasa i Bacha połączył Hertz, czyli o strunach, strojach i częstotliwości” (prowadzenie inż. Witolda Mickiewicz). Na wykładzie przedstawione zostały podstawy ruchu falowego, w szczególności zależności między częstotliwością drgań struny, jej długością i percepcją wysokości dźwięku.
Wykładowca zastosował jak najlepsze sposoby, m.in. pokazy na wyżej wymieniony temat. Wszyscy wrócili do szkoły z nowymi doświadczeniami i wiedzą oraz wykonanymi układami elektronicznymi.

****************************************************

Sukcesy

Uczennica klasy 2b Anna Aldona Panecka otrzymała Wyróżnienie Marszałka Zachodniopomorskiego  na Regionalnym Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory wykonując projekt badawczy- Badanie Efektywności Biomasy Odpadowej.

Anna  Panecka  z klasy 2b realizuje projekt naukowy Badanie efektywności spalania biomasy odpadowej. Przedsięwzięcie to zostało  zakwalifikowane  do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory. Praca powyższa  jest  7. na 24 w regionie i 121 z wybranych w kraju do drugiego etapu.
 Kolejny etap odbędzie się 4 marca 2016 roku w Technoparku Szczecin. Trzymajcie kciuki!
 Więcej informacji na www.explory.pl

Uczniowie z klasy 3 a :Katarzyna Sergiel, Piotr Skała, Jędrzej Szostak i  Mateusz Semeniuk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

w poprzednich latach...

Tydzień matematyczno-fizyczny. Pokaz doświadczeń z fizyki

*********************************************************************

uczniowie klas pierwszych ucza sie fizyki