Warsztaty Recytatorskie

ROK 2016/2017


Warsztaty recytatorskie przeznaczone są dla uczniów klas I-III  zainteresowanych kulturą słowa i recytacją. Program koła będzie realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły oraz w różnych instytucjach kultury. Podczas zajęć poznacie zasady dobrej recytacji, będziecie ćwiczyć dykcję oraz interpretację tekstów literackich. Chętnych zapraszam w każdywtorek o godz. 14.50 do szkolnej biblioteki.   


Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując.
Miguel de Cervantes


Planowane konkursy recytatorskie w roku szkolnym 2016/2017

 • Szczeciński Parnas
 • Jesienny Turniej Recytatorski
 • Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Religijnej
 • Moja Ukochana Poezja
 • Wiara – Nadzieja – Miłość
 • Konkurs Recytatorski Poezji J. Twardowskiego
 • Mały Konkurs Recytatorski
 • Miłość jest w nas
 • O Złotą Lirę K.Ujejskiego
 • Konkurs krasomówczy "Morskie opowieści"

 

**************************************

Bartosz Ciszewski 2c został laureatem etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, Julia Giżycka 3a i Iga Van der Moeren 2d otrzymały wyróżnienia.

17 marca w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski. I miejsce zajęła Patrycja Maj 2c, II miejsce Nina Malecha 1a, III miejsce Marta Szponar 2c i Amelia Ashuryk 1b, wyróżnienie Maja Haładuda 1b i Wiktoria Majewska 3b.

 

Julia Giżycka zajęła I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

           

 

 

Julia Giżycka zajęła I miejsce, Iga Van der Moeren II miejsce a Bartosz Ciszewski III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO w Szczecinie.

       

 

 

 

Wyniki Małego Konkursu Recytatorskiego – etap dzielnicowy
28 stycznia 2017r. w SP 48 odbyły się eliminacje dzielnicowe Małego Konkursu Recytatorskiego . Do etapu miejskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartosz Ciszewski 2c, Iga Van der Moeren 2d i Julia Giżycka 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


     

 

Adam Biesiada - Lewandowski zajął III miejsce w Konkursie Recytatorskim Szczeciński Parnas zorganizowanym przez SP 48 , ZSO nr 4 oraz SNaP,  który odbył się 19 listopada w Teatrze Polskim. Zuzanna Zych i Adam otrzymali od pani Iwony Mirońskiej - Gargas zaproszenie na warsztaty teatralne.

 

     

 

Bartosz Ciszewski otrzymał wyróżnienie pierwszego stopnia w Finale Wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Konkursie Krasomówczym ,, Morskie opowieści" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie:
Piotr Tołkacz 1 miejsce, Adam Biesiada - Lewandowski 3 miejsce, Julia Giżycka 4 miejsce, Alicja Terelak 6 miejsce.

Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

Bartosz Ciszewski został laureatem finału miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i awansował do etapu wojewódzkiego a Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie

4  listopada grupa uczniów lubiąca czytać książki wzięła udział w warsztatach ,, Książka ma głos". Warsztaty odbyły się w Książnicy Pomorskiej a poprowadził je Stanisław Heropolitański. Chętni uczniowie czytali fragmenty książki Małgorazty Piekarskiej ,,Klasa pani Czajki". Następnie prowadzący dokonał oceny prezentacji i udzielił cennych wskazówek dotyczących kultury żywego słowa.

17 listopada w czytelni odbyło się spotkanie miłośników literatury pięknej. Uczestnicy spotkania czytali fragmenty swoich ulubionych książek i wybrali Mistrza Czytania Gimnazjum nr 10 - Weronikę Kaczyńską z kl. 2e. Część publiczności postanowiła wyróżnić Marka Giedrysa z kl. 1d za wrażliwość w czytaniu literatury pięknej.

Barbara Tytonik 3d otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim ,, Szczeciński Parnas"

 

 **************************************

 

NASZE SUKCESY W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM

Julia Giżycka została laureatką Konkursu Recytatorskiego - Wiara - Nadzieja - Miłość - zorganizowanego przez MOK  Delta w Szczecinie.

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce a Maria Chachuła otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez LO III w Szczecinie.

Katarzyna Tarnowska zajęła II miejsce w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Religijnej zorganizowanym przez ZS nr 6 w Szczecinie.

Barbara Tytonik zajęła II miejsce, Manuela Raszkiewicz III miejsce a Magdalena Augustyniuk IV miejsce w Konkursie Krasomówczym "Morskie opowieści" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie.

Julia Giżycka otrzymała wyróżnienie w XIX Jesiennym Turnieju Recytatorskim zorganizowanym przez MOK ( klub Delta) w Szczecinie.

Manuela Raszkiewicz otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Szczeciński Parnas"
zorganizowanym przez SNaP oraz SP 48 i ZSO nr4.

        

        

        

 

        

  

 

 

ROK 2013/1014

 

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ",,Przywróceni do życia" zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku - Białej.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Wiara-Nadzieja-Miłość" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

 

Bartosz Pietruszka został laureatem Finału Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego i będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ,, Przywróceni do życia ".

Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie w Miejskim Finale Małego Konkursu Recytatorskiego. 

Uczniowie naszego gimnazjum zajęli cztery pierwsze miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Morskie opowieści" zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Bartosz Pietruszka, Nicola Łazarów, Aleksandra Koroluk i Dagmara Makuła opowiedzieli pasjonujące historie morskie własnego autorstwa.

        


Bartosz Pietruszka zajął I miejsce a Nicola Łazarów III miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego"

Bartosz Pietruszka i Nicola Łazarów zajęli II miejsce w Konkursie Recytatorskim ,, Miłość jest w nas..." zorganizowanym przez LO III w Szczecinie.

Bartosz Pietruszka zajął I miejsce a Nicola Łazarów i Manuela Raszkiewicz otrzymały wyróżnienia w XVIII Jesiennym Turnieju Recytatorskim w klubie DELTA.

Nicola Łazarów zajęła I miejsce a Bartosz Pietruszka III miejsce w konkursie recytatorskim SZCZECIŃSKI PARNAS zorganizowanym przez oddział szczeciński Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, SP nr 48 i ZSO nr 4.


5 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. I miejsce zajęły : Nicola Łazarów 3a, Barbara Tytonik 1d, Małgorzata Romaniuk 1c, II miejsce wywalczyła Aleksandra Malesza 1b a III Piotr Tołkacz 1d i Jakub Golec 1e. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

13 listopada podczas Dni Humanistycznych odbył się Szkolny Przegląd Inscenizacji Wierszy Juliana Tuwima. Do konkursu przystąpiło 9 zespołów z klas pierwszych i drugich. Młodzi aktorzy wcielili się w bohaterów wierszy Juliana Tuwima. I miejsce zajęła kl. 1a, II kl. 1d a III kl. 1e. Prezentacje konkursowe poprzedził występ Szkolnego Koła Teatralnego

 

     

ROK 2012/1013

Bartosz Pietruszka zajął II miejsce a Klaudia Raszkiewicz uzyskała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim ,, Moja ukochana poezja..." zorganizowanym przez CEO.

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej, który odbył się Zespole Szkół nr 6.

      

 

Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie w etapie miejskim Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 9 marca 2013r. w Pałacu Młodzieży.

Klaudia Raszkiewicz i Bartosz Pietruszka zostali laureatami etapu rejonowego Konkursu Recytatorskiego o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego i awansowali do finału wojewódzkiego. W etapie wojewódzkim Klaudia Raszkiewicz zajęła II miejsce.

    

18 lutego 2013r. gościliśmy w bibliotece szkolnej nauczycielki College St. Michel w Nort-sur-Erdre: P. Gerlind Lenud, P. Muriel Cozette i P. Ghislaine Poirou. Panie przyglądały się zajęciom Koła Miłośników Żywego Słowa. Podziwiały umiejętności recytatorskie uczniów oraz radość jaką im daje zabawa słowem. Podczas spotkania recytatorzy czytali wiersze patriotyczne K. Ujejskiego, S. Goszczyńskiego, Z. Krasińskiego, Bohdana Zaleskiego oraz W. Bełzy. 

     

    

NASZE SUKCESY:

Manuela Raszkiewicz zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość jest w nas" zorganizowanym przez III LO.

Bartosz Pietruszka otrzymał wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej, który odbył się Zespole Szkół nr 6.

     

 

Klaudia Raszkiewicz zajęła II miejsce w konkursie krasomówczym ,, Opowieści morskie" zorganizowanym przez CKS w Szczecinie

    

 

Klaudia Raszkiewicz zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim SZCZECIŃSKI PARNAS zorganizowanym przez oddział szczeciński Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, SP nr 48 i ZSO nr 4.

Klaudia Raszkiewicz i Bartosz Piertuszka zostali laureatami pierwszego miejsca XVII Jesiennego Turnieju Recytatorskiego a Nicola Łazarów otrzymała wyróżnienie.